Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Όχι βέβαια, δεν αφήνουν όλοι. Αν βρεις πειραγμένο firmware έχει καλός.

Αλλά τα Matsushita είναι δύσκολα και για ελάχιστα drives έχουν φτιαχτεί πειραγμένα firmwares.

Το έχω ψάξει το θέμα για να γλυτώσω τη μεταφορά των 360 games στο desktop.

Έχω Matsushita στο Laptop και δεν αλλάζει με τίποτα σε DVD-rom...

 

Αν έχουν κάνει κάτι τέτοιο είναι εντελώς για τον @@.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλήρης απογοήτευση. Μου κάνει εντύπωση όμως γιατί βρήκα προγράμματα εγγραφής παιχνιδιών μέσω Mac os X που σημαίνει (μάλλον) ότι κάποιοι το έχουν κάνει. Τεσπα, στην χειρότερη υπάρχει η λύση του εξωτερικού dvd-r

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλήρης απογοήτευση. Μου κάνει εντύπωση όμως γιατί βρήκα προγράμματα εγγραφής παιχνιδιών μέσω Mac os X που σημαίνει (μάλλον) ότι κάποιοι το έχουν κάνει. Τεσπα, στην χειρότερη υπάρχει η λύση του εξωτερικού dvd-r

 

Αν έχεις διαθέσει και ένα δισκάκι για πέταμα μπορείς να δοκιμάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλησπέρα. Έχω ένα macbook pro 2009 και θέλω να γράφω παιχνίδια για το xbox 360. Έχει δοκιμάσει κανείς άν παίζουν κανονικά ή θα έχω προβλημα? Ευχαριστώ.

 

έχω macbook pro 2007 και αν και αρχικά έγραφε κανονικά με το δικό του μετά τα έκαιγε στην αρχή πίστευα ότι είχε πρόβλημα το software έχω χρησιμοποιήσει όλα τα διαθέσιμα προγράμματα τελικά τώρα γράφω με iburn 360 σε εξωτερικό usb drive LG http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.330640 40 ευρώ έχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια γρηγορη ερωτηση γιατι εχω πολυ καιρο να γραψω demo σε δισκακι.

Για το forza3 μιλαω , αυτο που "πηρα" εχει μεσα εναν φακελο Content που με την σειρα του εχει διαφορα αλλα μεσα.

Απλα γραφω ενα DVD+R DL με τον φακελο αυτο μεσα?

 

θενξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμμ, ακριβώς πώς πρέπει να είναι η διαδρομή των αρχείων δεν θυμάμαι πάντως είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν χρειάζεται ντε και σώνει +R DL, νομίζω γίνεται να γραφτεί και σε απλό δισκάκι.

 

edit: Βρήκα αυτό "Open ImgBurn and select ''Write files/folders to disc'' then open files and select the CONTENT folder, put a cd or dvd in the drive click on burn!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμμ, ακριβώς πώς πρέπει να είναι η διαδρομή των αρχείων δεν θυμάμαι πάντως είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν χρειάζεται ντε και σώνει +R DL, νομίζω γίνεται να γραφτεί και σε απλό δισκάκι.

 

edit: Βρήκα αυτό "Open ImgBurn and select ''Write files/folders to disc'' then open files and select the CONTENT folder, put a cd or dvd in the drive click on burn!"

Αυτο εκανα αλλα δε γινεται τιποτε.

Παω στα demo και πουθενα το forza.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 14:35 ----------

 

Μολις ειδα οτι πλεον με αφηνει να το κατεβασω , αρα απλα θα περιμενω να κατεβει.

 

thanks παντως nzeppo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω ρε γαμώτο. Τώρα πχ. βλέπω σε ένα ινδικό (!) site που λένε συγκεκριμένα για το demo του Forza3:

"Unpacking archive, received folder CONTENT write (burn) on DVD+RW or DVD-RW disc, Load this disk in xbox 360, select GAME LIBRARY and play DEMO."

 

Αλλιώς υπομονή. 1,25GB είναι αυτά αν θυμάμαι καλά. Δυστυχώς έπαιξα λίγο το demo και δεν μου άρεσε καθόλου. Είχα κλείσει όλες τις βοήθειες και το αμάξι πήγαινε σαν τηλεκατευθυνόμενο, δεν μου φάνηκε καθόλου ρεαλιστικό. Και να φανταστείτε ότι τα προηγούμενα Forza (ειδικά το πρώτο) τα είχα καραλιώσει. Θα το δοκιμάσω ξανά, γιατί μπορεί να κάνω εγώ λάθος. Δεν γίνεται να είναι "Forza" αυτό το αίσχος.

 

(για να μην πω για το cockpit και την incar camera, που στο NFS: Shift είναι εκατομμύρια φορές καλύτερα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω ρε γαμώτο. Τώρα πχ. βλέπω σε ένα ινδικό (!) site που λένε συγκεκριμένα για το demo του Forza3:

"Unpacking archive, received folder CONTENT write (burn) on DVD+RW or DVD-RW disc, Load this disk in xbox 360, select GAME LIBRARY and play DEMO."

 

Αλλιώς υπομονή. 1,25GB είναι αυτά αν θυμάμαι καλά. Δυστυχώς έπαιξα λίγο το demo και δεν μου άρεσε καθόλου. Είχα κλείσει όλες τις βοήθειες και το αμάξι πήγαινε σαν τηλεκατευθυνόμενο, δεν μου φάνηκε καθόλου ρεαλιστικό. Και να φανταστείτε ότι τα προηγούμενα Forza (ειδικά το πρώτο) τα είχα καραλιώσει. Θα το δοκιμάσω ξανά, γιατί μπορεί να κάνω εγώ λάθος. Δεν γίνεται να είναι "Forza" αυτό το αίσχος.

 

(για να μην πω για το cockpit και την incar camera, που στο NFS: Shift είναι εκατομμύρια φορές καλύτερα)

Χθες επαιξα 1-2 ωρες το shift , αλλα ειδα αυτο που λες , το αυτοκινητο ειχε πολυ περιεργη συμπεριφορα, πηγαινε σε "στανταρ" θεσεις , ειτε γκαζωνες/εστριβες περισσοτερο ή λιγοτερο, που στο forza2 νομιζω ειχε πολυ λεπτομερεια και ρεαλιστικα physics σε τετοια θεματα.

Μη πω για τα collision του shift ,που στουκαρεις στον τοιχο με 200 και μετα συνεχιζεις κανονικοτατα με ενα σπασμενο παμπριζ.

 

Μη το συνεχισουμε γιατι ειμαι off topic , ας δω το demo και τα λεμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, τα collisions του Shift είναι απαράδεκτα, δεν το συζητάω. Μακάρι να ήταν σαν του Grid. Επίσης δεν συγκρίνω ούτε για αστείο Shift με Forza. Αλλά και στο Forza3 μου έκανε ένα περίεργο. Έσκασα στον τοίχο με 200km/h, έφερα 2-3 τούμπες και έμεινα ακινητοποιημένος ανάποδα . Στη συνέχεια πάτησα γκάζι (για... πλάκα) και το αμάξι ξαφνικά γύρισε κανονικά και συνέχισα τον αγώνα!! Τουλάχιστον είχε ψιλοδιαλυθεί και δεν πήγαινε μία...

 

Καλή διασκέδαση με το demo, εγώ βάζω να δω το NBA Live10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys.. επειδή έχασα λίγο το μπούσουλα.. Αν δεν σας είναι κόπος και μπορεί κανείς ας μου προτείνει ένα κατάστημα για αγορά arcade jasper τονίζοντας μου όμως τι dvd θα φοράει πάνω του. Δεν θέλω να μπλέκω με liteon, προτιμώ σαφώς benq (ούτε όμως και ξέρω αν υπάρχει αυτός ο συνδυασμός jasper+benq).. any ideas?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! :) Θα κάνω άλλη μια τελευταία ερώτηση.. falcon με benq παίζει να βρώ; Ας είναι και elite, δεν πειράζει - και μόνο που με φαντάζομαι να διαβάζω οδηγούς για liteon τώρα στα γεράματα απελπίζομαι!!!!! :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...