Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να ρωτήσω και εγώ κάτι γιατί το έχω εγκαταλήψει το hobbie αλλά τώρα με nba2k10, fifa10 και dragon origins + tekken 6 στον ορίζοντα (κάπου το πήρε το μάτι μου japanese NTSC region free) για να ελεγχω τα iso αν είναι οκ χρησιμοποιώ dvdmulleter? αν βγάζει error τότε να μην το βάζω στο live?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανάλογα ποιο ixtreme έχει toufas.

 

Αν έχει το ixtreme 1.51 μπορεί να παίζει άνετα τροποποιημένα wave3 -> wave2 παιχνίδια(Και αν παίξει κάποιο τέτοιο παιχνίδι online στο xbox live είσαι υποψήφιος για άμεσο ban) ενώ με το ixtreme 1.60 δεν τα παιζει αυτά τα τροποποιημένα wave3 παιχνίδια.

 

Καλό είναι να ελέγχουμε το κάθε παιχνίδι πριν το γράψουμε σε δισκάκι γιατί ποτέ δεν ξέρεις αν είναι σωστά τα stealth files ή αν όχι.

Επεξ/σία από JUST-GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα ποτέ ότι υπάρχουν αβέρτα στο δίκτυο(Μια επισήμανση της βασικής διαφοράς που έχουν το ixtreme 1.51 με το ixtreme 1.60 έκανα) απλά ότι μπορεί ένα παιχνίδι να το ανέβασε κάποιος κατά λάθος ή να το τροποποίησε κάποιος για να το παίξει σε μια κονσόλα με ixtreme 1.50 και πριν.

 

Οπότε καλό είναι να ελέγχουμε κάθε παιχνίδι πριν το γράψουμε σε δισκάκι γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι γίνετε αφού παιζει μεγάλο ρόλο από που το κατέβασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μου λέτε. Έχετε πάρει πρέφα ότι παλεύοντας να παίξετε πειρατικά χαλάτε τα 4πλάσια σε κόπο και χρήμα...;... και κάτι ακόμα... αυτά τα φόρουμ που είναι ΤΟΣΟ ευαίσθητα πριν αποκαλέσω κάποιον βλάχο πχ... δεν ασχολούνται που 1000 σελίδες ασχολούνται με κάτι ΠΑΡΑΝΟΜΟ;... ελλαδιστάν... υπάρχουν παιχνίδια με 15 και 20 ευρώ... και δεν υπάρχει δικαιολογία "ξέρεις είναι ακριβά"... χόμπυ είναι και αν δε το σηκώνει η τσέπη σου ΜΗΝ το κάνεις... δηλαδή άμα γούσταρα ιππασία και δεν έβγαινα οικονομικά να κλέψω ένα άλογο ε; Ωραίοι είστε ρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά για βάλε πότε ρίχνουν την τιμή στα 15 - 20 ευρώ σε κάποιο παιχνίδι? Μήπως όταν παλιώσει τόσο πολύ που δεν το αγοράζει κανείς?

 

Αν κάποιος θέλει να αγοράσει ένα παιχνίδι με το που κυκλοφορισει ακόμα και από ξένα online μαγαζιά να το αγοράσει δεν πρόκειται να το βρει στην τιμή των 15 - 20 ευρώ όποτε όλα αυτά που λες είναι λίγο άκυρα κατά την ταπεινή μου γνώμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 4πλάσια σε κόπο και χρήμα δεν νομίζω. Είναι όντως από λίγο έως πολύ πακέτο μέχρι να καταλάβεις τι πρέπει να κάνεις (στη διαδικασία όμως σίγουρα μαθαίνεις και 5 πράματα που δεν ήξερες) και από κει και πέρα είναι συνήθως ρουτίνα και έχει ελάχιστο χρηματικό κόστος. Οπωσδήποτε η μόντα τα βγάζει τα λεφτά της.

 

Τώρα τα υπόλοιπα περί πειρατείας κλπ τα έχουμε πει χιλιάδες φορές και δεν θα βγάλουμε άκρη. Πρόσεξε όμως να δεις τι γίνεται. Φέρνω παράδειγμα το NBA 2k10 σε PC. Όταν βγει θα το πάρω στάνταρ, γιατί το έχουν κοστολογήσει μόλις 24 ευρώ (πέρσι που δεν είχε online, κόστιζε 20). Γιατί να το αγοράσω στην κονσόλα που το πουλάνε 40-50 ευρώ και στην Ελλάδα το φέρνουν στα 60?

 

Ακόμα πιο χοντρό παράδειγμα είναι το Fifa10, για το οποιο κάναμε τόση φασαρία για να το πάρουμε τελικά με 33 ευρώ από το Amazon, όταν στην Ελλάδα το έχουν 60!! Όσο ψάχνουν για κορόιδα, η απάντηση θα είναι η πειρατεία.

 

Τα 15-20 ευρώ σαν τιμή δεν υπάρχουν, ειδικά σε καινούρια παιχνίδια. Αν είναι να πάρω το Fifa09, τότε ναι, μπορεί να το βρω στα 15 ευρώ. Αλλά όταν θα μπω στο online θα είμαστε τρεις κι ο κούκος, γιατί όλοι θα παίζουν το φετινό. Αυτές οι τιμές αξίζουν πραγματικά για παλιά παιχνίδια που δεν έχουν online (πχ. ποιος δε θα γούσταρε να πάρει το Fallout3 ή το Oblivion σε αυτά τα λεφτά, ,στην περίπτωση που δεν έτυχε ποτέ να τα παίξει?). Γιατί ακόμα και στα περσινά online games, στην περίπτωση που τραβάνε ακόμα κόσμο οι τιμές δεν πέφτουν με τίποτα, τρανό παράδειγμα το CoD: WaW.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως αυτο που λες nzeppos θελω να τονισω στον alda με το προηγούμενο post μου.

 

+1 και απο εμένα,

επίσης ευχαριστώ για τις απαντήσεις, και να προσθέσω για το κόπο και για το κόστος επιλογές είναι που κάνει ο καθένας και φυσικά δέχεται τις συνέπειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μου λέτε. Έχετε πάρει πρέφα ότι παλεύοντας να παίξετε πειρατικά χαλάτε τα 4πλάσια σε κόπο και χρήμα...;... και κάτι ακόμα... αυτά τα φόρουμ που είναι ΤΟΣΟ ευαίσθητα πριν αποκαλέσω κάποιον βλάχο πχ... δεν ασχολούνται που 1000 σελίδες ασχολούνται με κάτι ΠΑΡΑΝΟΜΟ;... ελλαδιστάν... υπάρχουν παιχνίδια με 15 και 20 ευρώ... και δεν υπάρχει δικαιολογία "ξέρεις είναι ακριβά"... χόμπυ είναι και αν δε το σηκώνει η τσέπη σου ΜΗΝ το κάνεις... δηλαδή άμα γούσταρα ιππασία και δεν έβγαινα οικονομικά να κλέψω ένα άλογο ε; Ωραίοι είστε ρε...

 

Φιλε εισαι offtopic...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκέφτομαι να πουλήσω το WII μου γιατί είναι πολύ κουραστικό να παίζεις πάνω απο 15 λεπτά και σκέφτομαι να αγοράσω το XBOX 360.

 

τι θα πρέπει να προσέξω πριν το αγοράσω ώστε να μπορώ να "δοκιμάζω" τα παιχνίδια πρίν τα αγοράσω γνήσια? :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκέφτομαι να πουλήσω το WII μου γιατί είναι πολύ κουραστικό να παίζεις πάνω απο 15 λεπτά και σκέφτομαι να αγοράσω το XBOX 360.

 

τι θα πρέπει να προσέξω πριν το αγοράσω ώστε να μπορώ να "δοκιμάζω" τα παιχνίδια πρίν τα αγοράσω γνήσια? :rolleyes:

 

πριν από λίγο ενεμερώθηκα και εγώ θα κατεβάσεις αυτό εδω για έλεγχο

abgx360 1.0.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...