Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι καλώς η κακώς είναι σε αυτήν την τιμή. Αν εγώ θέλω να κάνω λοιπόν ένα ακριβό χόμπυ δεν μου δίνει κανείς το δικαίωμα να το κλέψω επειδή δεν μου φτάνουν και το θεωρώ ακριβό.

Όσο για το ότι τα παιχνίδια δεν αξίζουν όταν βγούνε σε φτηνή εκδοχή διαφωνώ. Αρκεί να κάνεις μια γύρα σε διάφορα, κάτι καρφούρ που δεν ξέρουν τι έχουν και τα τιμολογούν στην τύχη.. έχω πάρει mass effect με 9 ευρώ. Πριν καν μειωθεί επισήμως η τιμή.street fighter 4 25 ευρώ 1 μήνα αφού βγήκε. Επιμένω στο ότι ΟΠΩΣ και να έχει, η λογική δεν μου κάνει ακριβό οπότε το κλέβω είναι ανόητη.

Στη τελική για να παίξεις εσύ ένα παιχνιδάκι όπως το γκίαρς έχουν λιώσει κάποιοι στην δουλειά... όσοι ξέρουν απο παιχνίδια καταλαβαίνουν. Εσύ δηλαδή είσαι μάγκας; Και ποιον κάνεις πιο πολύ μάγκα; Τον τύπο που τα αντιγράφει και βγάζει απο σένα λεφτά κάνοντας το τίποτα... ή το ραπιντ σερ; Πείτε ότι θέλετε η πειρατεία είναι ασέβεια στον δημιουργό... και αν αγαπάτε τα παιχνίδια όπως κι εγώ θα πρεπε να σέβεστε λίγο παραπάνω τους δημιουργούς... το να σκάσεις 15 και 30 ευρώ όταν διατίνεσαι ότι γουστάρεις τα γκειμς δεν είναι και τόσο ακριβό όταν σκας στον Πετρέλη 200αρικά. Αν προτιμάς Πετρέλη κάτσε στη πίστα και ασε το παιχνιδάκι.

Κλασικά θα πεί ο καθένας τι μας λέει τώρα ο ....ας... ας κάνω εγώ την λούφα να βολευτώ και ας κουρεύονται οι άλλοι... εγώ βολεύτηκα; Τελείωσε... μην ξεχάσεις να χτυπήσεις και την φραπεδιά Έλληνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακώς δεν κατέβηκες στις εκλογές.

 

+1, επισης αν εσκαγα στον πετρελη και στον καθε πετρελαιο 200 ευρω θα ειχα αυτοκτονησει....Επισης να δεις πως εχω λιωσει κ εγω να βγαλω τα λεφτα...Anyway εχεις καποιο δικιο αλλα και παλι ειμαστε offtopic...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αlda, know your audience γιατί είσαι λίγο παρωχημένος σ' αυτά που λες.

 

Και please, μη συνεχίζεις το offtopic. Κάποιοι από μας μπαίνουν για να δουν σχετικά θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι απαντήσεις που δώσατε ήταν "γίνε πολιτικός" "είσαι παροχημένος" και "know your audience" και έχεις λιώσει στη δουλειά οπότε οκ ας κάνουμε κλοπή. Το κάνουν όλοι ας το κάνω κι εγώ... καλά δεν σας είπα... "τι λέει ο .....ας". Μια σοβαρή απάντηση δεν έδωσε κανείς. Γιατί άραγε... έχετε δίκιο... εγώ είμαι ο ηλίθιος που τα σκάω για ότι παίρνω αυθεντικό και εσείς οι μάγκες... καλή φάση. Μετά όταν σας γ... νε τα κόμματα όμως μην κλαίτε γιατί αυτό που είσαι παίρνεις... όταν κάνεις έστω και αυτή την μικρή λούφα μέσα στο σπίτι σου και βρίσκεις ένα κάρο ανόητες δικαιολογίες απο το να έχεις τις μπάλες να πεις τουλάχιστον "ναι κλέβω" ευθαρσώς, μην έχεις απαίτηση να μην κάνουν και οι άλλοι μικρές λούφες εις βάρος σου. Και όταν λέω μικρά αναφέρομαι στο δικό τους βεληνεκές... Όταν σε κλέψει εσένα μάγκα κάποιος θα χτυπιέσαι και θα φωνάζεις. Όταν το κάνεις εσύ είναι μαγκιά. Γι'αυτό ο τόπος αυτός δεν πρόκειται να δει προκοπή.΄Τες πα... επειδή κλασικά κάποιος θα πετάξει κάποια παρόμοιας εξυπνάδας αττάκα με τις προηγούμενες οπότε κανένα νόημα για συζήτηση. Χαρείτε τις αντιγραφές σας και τα τσιπαρισμένα σας xbox και εγώ ο μ....ας θα συνεχίσω να πληρώνω... τα πα και ηρέμισα...

 

(α by the way... ρε παιδιά τσίπαρα το ps3 έχει να μου προτείνει κάποιος ένα καλό blu ray recorder για να γράφω παιχνίδια;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζί σου. Όσα αξίζουν τα αγοράζεις, όσα όχι όμως, δέν...

Τόσο απλά. Απο πάντα το έκανα αυτό..

 

Τώρα αν μιλαμε για παιχνιδάκι 2 ημερών όπως τα περισσότερα.. ε.. τι να το νοικιάσεις με 2€ τι να το γράψεις και να μην το ξαναπαίξεις με 1.40; Τα λεφτά ούτως η άλλως δεν θα πάνε ποτέ εκεί που πρέπει απο την ενοικίαση σου...

 

Οι τίτλοι όμως που το αξίζουν πιστέυω και γω πως πρέπει να αγοράζονται.. Δες το πλήθος και τις αντιγραφές σαν μια έμμεση ενοικίαση... Ας πούμε σε εποχές ps2 νοίκιαζα 5-5 τα dvd και τα αντέγραφα (πολλά δεν τα έχω δεί ποτέ)... Απο αυτά τα 100δες παιχνίδια έδωσα χρήματα σε περίπου 40-50 τίτλους που ήταν ΑΑΑ(αφότου τα τερμάτισα)...

Δεν γίνεται να αγοράζεις ένα παιχνίδι μόνο και μόνο για να το δοκιμάσεις(με τους ρυθμούς που παίζουμε τουλάχιστον).

Τώρα αν βρώ έναν καλό τίτλο σε καλή τιμή και γω πολλές φορές θα τον αγοράσω.. Κυρίως για συλλεκτικούς σκοπούς βέβαια..

Είμαστε όμως τελείως οφτόπικ. Υπάρχουν σχετικά παλιότερα θέματα στα οποία μπορείς να ανατρέξεις για το θέμα αυτό ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζί σου. Όσα αξίζουν τα αγοράζεις, όσα όχι όμως, δέν...

Τόσο απλά. Απο πάντα το έκανα αυτό..

 

Τώρα αν μιλαμε για παιχνιδάκι 2 ημερών όπως τα περισσότερα.. ε.. τι να το νοικιάσεις με 2€ τι να το γράψεις και να μην το ξαναπαίξεις με 1.40; Τα λεφτά ούτως η άλλως δεν θα πάνε ποτέ εκεί που πρέπει απο την ενοικίαση σου...

 

Οι τίτλοι όμως που το αξίζουν πιστέυω και γω πως πρέπει να αγοράζονται.. Δες το πλήθος και τις αντιγραφές σαν μια έμμεση ενοικίαση... Ας πούμε σε εποχές ps2 νοίκιαζα 5-5 τα dvd και τα αντέγραφα (πολλά δεν τα έχω δεί ποτέ)... Απο αυτά τα 100δες παιχνίδια έδωσα χρήματα σε περίπου 40-50 τίτλους που ήταν ΑΑΑ(αφότου τα τερμάτισα)...

Δεν γίνεται να αγοράζεις ένα παιχνίδι μόνο και μόνο για να το δοκιμάσεις(με τους ρυθμούς που παίζουμε τουλάχιστον).

Τώρα αν βρώ έναν καλό τίτλο σε καλή τιμή και γω πολλές φορές θα τον αγοράσω.. Κυρίως για συλλεκτικούς σκοπούς βέβαια..

Είμαστε όμως τελείως οφτόπικ. Υπάρχουν σχετικά παλιότερα θέματα στα οποία μπορείς να ανατρέξεις για το θέμα αυτό ;)

 

+1 συμφωνώ αν κάποιο παιχνίδι αξίζει τότε το αγοράζεις και το σέβεσαι διαφορετικά θέλεις να το τερματίσεις κλπ κλπ. για όλα τα υπόλοιπα δε πιστεύω κανένας να αγόραζε όλα τα παιχνίδια που βγαίνουν άσε που δεν υπάρχει και χρόνος εγώ πχ έχω παιχνίδια που ξέρω ότι είναι καλά και θέλω κάποια στιγμή να τα δω αλλά δεν υπάρχει χρόνος! ένα απλό παράδειγμα prince of persia δεν το έχω βάλει να δω πως είναι αλλά μου αρέσει να ξέρω ότι κάποια στιγμή αν θέλω μπορώ να έχω άμεση πρόσβαση. παραπήγε oftopic το θέμα ελευθερία έχουμε δόξα το ιντερνετ και ο καθένας κάνει ότι καταλαβαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι απαντήσεις που δώσατε ήταν "γίνε πολιτικός" "είσαι παροχημένος" και "know your audience" και έχεις λιώσει στη δουλειά οπότε οκ ας κάνουμε κλοπή. Το κάνουν όλοι ας το κάνω κι εγώ... καλά δεν σας είπα... "τι λέει ο .....ας". Μια σοβαρή απάντηση δεν έδωσε κανείς. Γιατί άραγε... έχετε δίκιο... εγώ είμαι ο ηλίθιος που τα σκάω για ότι παίρνω αυθεντικό και εσείς οι μάγκες... καλή φάση. Μετά όταν σας γ... νε τα κόμματα όμως μην κλαίτε γιατί αυτό που είσαι παίρνεις... όταν κάνεις έστω και αυτή την μικρή λούφα μέσα στο σπίτι σου και βρίσκεις ένα κάρο ανόητες δικαιολογίες απο το να έχεις τις μπάλες να πεις τουλάχιστον "ναι κλέβω" ευθαρσώς, μην έχεις απαίτηση να μην κάνουν και οι άλλοι μικρές λούφες εις βάρος σου. Και όταν λέω μικρά αναφέρομαι στο δικό τους βεληνεκές... Όταν σε κλέψει εσένα μάγκα κάποιος θα χτυπιέσαι και θα φωνάζεις. Όταν το κάνεις εσύ είναι μαγκιά. Γι'αυτό ο τόπος αυτός δεν πρόκειται να δει προκοπή.΄Τες πα... επειδή κλασικά κάποιος θα πετάξει κάποια παρόμοιας εξυπνάδας αττάκα με τις προηγούμενες οπότε κανένα νόημα για συζήτηση. Χαρείτε τις αντιγραφές σας και τα τσιπαρισμένα σας xbox και εγώ ο μ....ας θα συνεχίσω να πληρώνω... τα πα και ηρέμισα...

 

(α by the way... ρε παιδιά τσίπαρα το ps3 έχει να μου προτείνει κάποιος ένα καλό blu ray recorder για να γράφω παιχνίδια;)

 

εγώ γιατί δεν νιώθω την υποχρέωση να αγοράσω αυθεντικά games; τι με νοιάζει εμένα αν θα τα τσεπώσει η αμερικάνικη- καναδική- γαλλική εταιρία; αν είχα λεφτά για πέταμα ίσως να το σκεφτόμουν.

 

p.s. έχεις αυτογνωσία πάντως όπως βλέπω από τον αυτοπροσδιορισμό σου. κάτι είναι και αυτό. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι απαντήσεις που δώσατε ήταν "γίνε πολιτικός" "είσαι παροχημένος" και "know your audience" και έχεις λιώσει στη δουλειά οπότε οκ ας κάνουμε κλοπή. Το κάνουν όλοι ας το κάνω κι εγώ... καλά δεν σας είπα... "τι λέει ο .....ας". Μια σοβαρή απάντηση δεν έδωσε κανείς. Γιατί άραγε... έχετε δίκιο... εγώ είμαι ο ηλίθιος που τα σκάω για ότι παίρνω αυθεντικό και εσείς οι μάγκες... καλή φάση. Μετά όταν σας γ... νε τα κόμματα όμως μην κλαίτε γιατί αυτό που είσαι παίρνεις... όταν κάνεις έστω και αυτή την μικρή λούφα μέσα στο σπίτι σου και βρίσκεις ένα κάρο ανόητες δικαιολογίες απο το να έχεις τις μπάλες να πεις τουλάχιστον "ναι κλέβω" ευθαρσώς, μην έχεις απαίτηση να μην κάνουν και οι άλλοι μικρές λούφες εις βάρος σου. Και όταν λέω μικρά αναφέρομαι στο δικό τους βεληνεκές... Όταν σε κλέψει εσένα μάγκα κάποιος θα χτυπιέσαι και θα φωνάζεις. Όταν το κάνεις εσύ είναι μαγκιά. Γι'αυτό ο τόπος αυτός δεν πρόκειται να δει προκοπή.΄Τες πα... επειδή κλασικά κάποιος θα πετάξει κάποια παρόμοιας εξυπνάδας αττάκα με τις προηγούμενες οπότε κανένα νόημα για συζήτηση. Χαρείτε τις αντιγραφές σας και τα τσιπαρισμένα σας xbox και εγώ ο μ....ας θα συνεχίσω να πληρώνω... τα πα και ηρέμισα...

 

(α by the way... ρε παιδιά τσίπαρα το ps3 έχει να μου προτείνει κάποιος ένα καλό blu ray recorder για να γράφω παιχνίδια;)

 

Καλα ρε φιλε ηρθες σε αυτο το thread να μας μιλησεις για αντιπειρατεια? Αυτο αποσκοπει σε τι δηλαδη? Να μας δειξεις οτι εισαι ο ξεχωριστος? Θες απλα να γινει τζερτζελες? Γιατι δεν νομιζω να πιστευεις οτι μπορεις να αλλαξεις γνωμη σε κανεναν απο δω. Αν μια συζητηση δεν εχει να σου προσφερει κατι απλα δεν την κανεις. Τελος.

 

Οσο για το ζητημα της πειρατειας αν εχεις προσεξει η ελλαδα μας κατεχει πολυ μεγαλο ποσοστο. Αυτο γιατι? Μηπως τα παιχνιδια εδω τα εχουν στην τριπλασια τιμη? Εκτος απο αυτο, εστω οτι εισαι προγραμματιστης και σε σεβομαι για τον κοπο σου. Νομιζεις οτι κερδιζουν πολλα απο αυτα που δινουμε για το παιχνιδι? Τι ποσοστο τσεπωνει η Μ$ και τι αυτοι? Επισης επειδη το ζητημα της πειρατειας δεν υπαρχει μονο στα βιντεοπαιχνιδια αλλα και στη μουσικη, εγω προσωπικα δεν μπορω να δεχτω καποιος να κερδιζει για κατι που εκανε πριν καμποσο καιρο. Λυση σε αυτο θα ηταν να αλλαξει η κλιση της καμπυλης που δινει την τιμη ανα χρονο ωστε να μην αξιζει επειτα απο καιρο ενα παιχνιδι οσο οταν βγηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ γιατί δεν νιώθω την υποχρέωση να αγοράσω αυθεντικά games; τι με νοιάζει εμένα αν θα τα τσεπώσει η αμερικάνικη- καναδική- γαλλική εταιρία; αν είχα λεφτά για πέταμα ίσως να το σκεφτόμουν.

 

p.s. έχεις αυτογνωσία πάντως όπως βλέπω από τον αυτοπροσδιορισμό σου. κάτι είναι και αυτό. :lol:

 

Γιατί είσαι παρτάκιας και βολεψάκιας.

 

Οσο για το ζητημα της πειρατειας αν εχεις προσεξει η ελλαδα μας κατεχει πολυ μεγαλο ποσοστο. Αυτο γιατι? Μηπως τα παιχνιδια εδω τα εχουν στην τριπλασια τιμη?

 

που ακριβώς το είδες αυτό; εγώ εξωτερικό έχω δει και χειρότερα. Αγγλία Ελβετία κτλ. Και ναι μάλλον είμαι ξεχωριστός και με χαροποιεί που δεν έχω τα μυαλά μερικών και σα τα δικά σου! ΠΩΣ ΣΟΥ ΦΑΝΗΚΕ; τες πα δυο παλικάρια μιλήσανε λίγο πιο σωστά αλλά κλασικά οι βλακεία τρέχει από τα μπατζάκια των περισσοτέρων. Άντε Ελλαδιστάν τρέξτε με τις κόπιες.. όντως οφτόπικ αλλά κάθε φορά παίρνω ανάποδες.Λήξης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...