Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

η jtag δεν ειναι μονο τα παιχνιδια απο τον δισκο, ειναι τα emulators, ειναι τα xbla k dlc, ειναι οτι δεν σηκωνεσαι να αλλαζεις δισκακια και επισης ειναι και region freeeeeee

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μα γιατί αφού είδη μπορείς να παίξεις τα παιχνίδια από το δίσκο σου αρκεί να εχεις μέσα στο drive το δισκάκι του παιχνιδιού ίσα - ίσα για να δει το 360 ότι εχεις στη κατοχή σου το παιχνίδι μετά δεν το ξαναδιαβάζει ποτέ από το δισκάκι.

 

Μπορείς να μου εξηγήσεις τη διαδικασία που αναφέρεις? Δηλαδή τί? Πάω στο video club, παίρνω ένα παιχνίδι το copiaρω στο σκληρό και ξεκινάω να παίζω. Την πρώτη φορά το διαβάζει από κει. Μετά το γυρνάω πίσω στο μαγαζί και από κει και πέρα παίζω χωρίς το δίσκο? Και πως θα μπορέσω να το γράψω στο σκληρό δίσκο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι να διαβάζεις καλύτερα τι σου λένε.

Σου είπα εγώ πουθενά ότι θα παιζει το παιχνίδι χωρίς το δισκάκι?

 

Κάθε φορά που ξεκινάς το παιχνίδι πρέπει το δισκάκι του παιχνιδιού να είναι μέσα στο drive ασχέτως αν το διαβάζει μόνο στην αρχή και μετά καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι το δισκακι χρειαζεται να ειναι μεσα για να διαβασει πρωτα απο εκει και μετα τρεχει απο τον σκληρο

ετσι ειναι σιγουρη η εταιρια οτι δεν θα κανεις το παραπανω που ρωτας

αν θελεις μονο να τρεχει απο σκληρο χωρις να χρειαζεται να εχεις δισκακι μεσα (jtag)

και οπως σου ειπαν τα παιδια στην δικια σου δεν γινεται (προς το παρων) τουλαχιστον αν και δεν νομιζω να γινει

και να το πας στο ebw τσαμπα ταλαιπωρια θα ειναι αν υπηρχε κατι θα στο λεγαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα ρε παιδιά ότι μου το κρατάτε κρυφό. Απογοητεύτηκα πολύ που δεν γίνεται να παίξω με τον προαναφερθέντα τρόπο και απλά έψαχνα άλλους τρόπους. Ελπίζω πιο μετά να βγει κάτι καινούργιο.. Άντε χάκερς αγόρια μου κάντε κάτι και βρείτε κι άλλο update για το jtag!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε κάποιο site όπου θα μπορώ να ενημερώνομαι για τα dashboards που είναι συμβατά με το jtag. Εκεί λογικά θα ανακοινωθεί κάποια στιγμή για το νέο dashboard update.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα !

Θα θελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να παίξω παιχνίδια από xbl που έχω κατεβάσει από το νετ σε κονσόλα που δεν είναι jtag δηλαδή από δισκάκι;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κάνω μία ερώτηση?

 

είμαι άσχετος απο το xbox 360 hack και θέλω να ρωτήσω, δεν γίνετε hack με software μόνο χωρίς άνοιγμα του xbox?

 

μόνο ο οδηγός στην αρχική σελίδα υπάρχει?

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κάνω μία ερώτηση?

 

είμαι άσχετος απο το xbox 360 hack και θέλω να ρωτήσω, δεν γίνετε hack με software μόνο χωρίς άνοιγμα του xbox?

 

μόνο ο οδηγός στην αρχική σελίδα υπάρχει?

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι πρέπει να ανοιχτεί υποχρεωτικά η κονσόλα αλλιώς δεν μπορείς να παίξεις αντίγραφα σε αυτήν τόσο απλά.

 

 

ξέρεις κάποιον να με βοηθήσει? φοβάμαι να το κάνω μόνος μου. θα το χαλάσω :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...