Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι πρέπει να ανοιχτεί υποχρεωτικά η κονσόλα αλλιώς δεν μπορείς να παίξεις αντίγραφα σε αυτήν τόσο απλά.

 

 

ξέρεις κάποιον να με βοηθήσει? φοβάμαι να το κάνω μόνος μου. θα το χαλάσω :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ξέρεις κάποιον να με βοηθήσει? φοβάμαι να το κάνω μόνος μου. θα το χαλάσω :shock:

 

να πας Modguru. θα σε φτιάξει μια χαρά και απο τιμές είναι 1ος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν βάζουμε δισκάκι φτιαγμένο απο παρα-θείο και με το που φορτώνει σταματάει στο logo χβοχ 360 τι συμβαίνει?θελει καινούριο update to fw? εχω verbatim γραμμένα σε 4χ δεν με αφήνει λιγότερο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τί παίζει με το νέο update στο 360 σήμερα? Το κάνουμε ή όχι? Γιατί κάτι διαβάζω για νέα check από MS για τις κόπιες κλπ. Εγώ έχω 2 360 με έναν δίσκο. Στην κονσόλα με τα αντίγραφα με νοιάζει αν κάνω το update? Αφού δεν μπαίνει Live ποτέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα πρότεινα να περιμένεις να δεις πού θα πάει η κατάσταση πριν κάνεις οποιοδήποτε update. Βέβαια η κονσόλα που μπαίνει στο Live πρέπει να έχει αναγκαστικά την τελευταία έκδοση, αλλιώς δεν θα μπορεί να συνδεθεί. Υπ' όψιν ότι αν το βάλεις σε χακαρισμένη κονσόλα και κάποιο καινούριο παιχνίδι δεν περάσει το νέο anti-piracy test, τότε η κονσόλα γίνεται αυτόματα flagged για ban και το gamertag γίνεται corrupt, ώστε να μην μπορεί πλέον να μεταφερθεί σε κονσόλα με Live (στην χακαρισμένη θα συνεχίσει όμως να παίζει).

 

Εγώ έχω δύο 360, το ένα απείραχτο και σε αυτό προφανώς περιμένω πως και πως να κάνω το update. Αλλά το άλλο (χακαρισμένο και μπαναρισμένο εδώ και χρόνια) δεν το αγγίζω προς το παρόν. Πρέπει να περάσει λίγος καιρός να δούμε πού θα πάει το πράγμα.

 

---------- Προσθήκη στις 11:26 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 11:14 ----------

 

Αχά, το κατεβάζει τώρα. Για να δούμε τι παίζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα πρότεινα να περιμένεις να δεις πού θα πάει η κατάσταση πριν κάνεις οποιοδήποτε update. Βέβαια η κονσόλα που μπαίνει στο Live πρέπει να έχει αναγκαστικά την τελευταία έκδοση, αλλιώς δεν θα μπορεί να συνδεθεί. Υπ' όψιν ότι αν το βάλεις σε χακαρισμένη κονσόλα και κάποιο καινούριο παιχνίδι δεν περάσει το νέο anti-piracy test, τότε η κονσόλα γίνεται αυτόματα flagged για ban και το gamertag γίνεται corrupt, ώστε να μην μπορεί πλέον να μεταφερθεί σε κονσόλα με Live (στην χακαρισμένη θα συνεχίσει όμως να παίζει).

 

Εγώ έχω δύο 360, το ένα απείραχτο και σε αυτό προφανώς περιμένω πως και πως να κάνω το update. Αλλά το άλλο (χακαρισμένο και μπαναρισμένο εδώ και χρόνια) δεν το αγγίζω προς το παρόν. Πρέπει να περάσει λίγος καιρός να δούμε πού θα πάει το πράγμα.

 

---------- Προσθήκη στις 11:26 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 11:14 ----------

 

Αχά, το κατεβάζει τώρα. Για να δούμε τι παίζει...

 

Αυτό που λες όμως είναι για το αν μπει η χακαρισμένη κονσόλα Live. Εγώ την 2η κονσόλα δεν την έχω βάλει ποτέ Live. Απλά παίζω τα οριτζιναλ στην καθαρή κονσόλα κανονικά οπότε και θα κάνω update σε αυτή. Όμως έχω τον 250αρι δίσκο και τον μεταφέρω στην άλλη κονσόλα την φλασαρισμένη (που δεν έχει μπει ποτέ live και είναι φυσικά χωρις ban) παίζω κανονικά τα αντίγραφα κάνοντας save στον ίδιο δίσκο. Μετά τον μεταφέρω στην κανονική κονσόλα και μεταφέρονται όλα τα save & achievements στο gamertag μου κανονικά. Το θέμα είναι τώρα, κάνω το update και στις 2? Θα έχω πρόβλημα? Αυτό που με ανησυχεί πιο πολύ είναι που λένε ότι με το νέο update δεν θα παίζουν τα νέα παιχνίδια-αντίγραφα!!!

 

---------- Προσθήκη στις 16:41 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 12:40 ----------

 

Λοιπόν έκανα το update στην καθαρή κονσόλα που μπαίνω Live και όλα οκ. Μετά παίρνω τον δίσκο και τον βάζω στην φλασαρισμένη που δεν έχει μπει ποτέ Live (και αμπανάριστη φυσικά) και μπαίνω κανονικά στο μενού με το παλιό dashboard και δεν μου ζητάει update αυτόματα!!! Παίζω τα αντίγραφα κανονικά, nba2k11, call of duty black ops, τώρα γράφω και fable 3 να δω τί θα γίνει. Όλα λειτουργούν με το παλιό update και μονο δεν μου δείχνει το avatar μου αλλά δείχνει μόνο μια σκια, κι αν πάω edit avatar μου λέει ότι η κονσόλα σου χρειάζεται update για να το κάνεις το edit. Πως θα κάνω το update χωρίς να μπω Live? Γίνεται με δισκάκι το νέο update?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να αναβαθμίσεις με usb stick. Είναι πολύ απλό. Δες εδώ πώς γίνεται:

 

http://support.xbox.com/en-us/pages/xbox-360/how-to/update-xbox-360/system-updates.aspx

 

Απ' ότι έχω καταλάβει, το Fable 3 του θείου δεν παίζει με το νέο dashboard. Όλα τα υπόλοιπα παλιά παιχνίδια παίζουν χωρίς πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τί γίνεται αν βάλω το fable3 σε φλασαρισμένη που δεν μπαίνει ποτέ Live?

 

Παθαίνει τίποτα ο δίσκος ή το gamertag αν τον ξαναβάλω στην καθαρή κονσόλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...