Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά να ρωτήσω κι εγώ κάτι γιατί απορία το έχω. Έχω ένα 360 το οποίο έχω φλασάρει εδώ και 2 χρόνια περίπου με drive samsung. Μέχρι σήμερα όλα τα games παίζουν κανονικά, χωρίς να έχει χρειαστεί ποτέ να κάνω fw upgrade. (Μόνο τα updates που έχουν μέσα τα παιχνίδια κάνω)

Η κονσόλα δεν έχει μπει και ούτε πρόκειται να μπει ποτέ Online.

Η απορία μου λοιπόν είναι, αν μετά το τελευταίο update που από ότι κατάλαβα είναι απαραίτητο για να λειτουργήσει το Kinect με τα games του, θα παίζουν

1ον τα παλιά αντιγραμμένα παιχνίδια

2ον τα νέα παιχνίδια που θα έρθουν από τον Θείο.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ετσι χυμα οχι αμα σε ενδιαφερει μου λες και σου στελνω σε πμ την διευθηνση του φορουμ να μπεις να δεις πως γινετε

 

---------- Προσθήκη στις 13:29 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:26 ----------

 

 

υπομονη αλκη σε λιγο χρονικο διαστημα θα εχουμε ψευδες update προσορινα δεν θα υποστιρηζει kinect συσκευη αλλα τα παιχνιδια του θα παιζουν κανονικα

 

θελω και εγω ενα pm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν καποιος εχει πειραγμενο κονσολι με Samsung, μπορει να κανει offline update με το καινουργιο dashboard και να παιξει ΟΛΑ τα Kinect Games backups χωρις προβλημα?

 

Θα γινει mark-for-ban η κονσολα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγώ πάντως έκανα online LIVE update και παίζουν κανονικά τα παλιά παιχνίδια..

ούτε ban φάει

και την έχω 3-4 χρόνια φλασαρισμένη την κονσόλα

απο οτι διαβάζω σχεδόν κανένας δεν έχει πρόβλημα με τα νέα games

 

Επεξ/σία από analwsimos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μάθετε να διαβάζεται λίγο ποιο προσεκτικά αυτά που έχουν είδη ειπωθεί επιτέλους.

 

Προς το παρόν μόνο με το fable3 θα έχετε πρόβλημα με το νέο dashboard αλλά μελλοντικά με όλα τα νέα παιχνιδια που θα έχουν προστασία ap2.5

 

Δεν προτείνετε όσοι έχετε περάσει το νέο dashboard να βάλετε στο 360 σας το νέο fable3 γιατί είναι άμεσο flag και μπορεί και μπαν της κονσόλας σας από το live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως έκανα online LIVE update και παίζουν κανονικά τα παλιά παιχνίδια..

ούτε ban φάει

και την έχω 3-4 χρόνια φλασαρισμένη την κονσόλα

απο οτι διαβάζω σχεδόν κανένας δεν έχει πρόβλημα με τα νέα games

 

 

Το πρόβλημα δεν είναι με τα παλιά παιχνίδια, αλλά με τo Fable 3 και ό,τι καινούριο βγει από εδώ και μπρος (που θα έχει AP2.5).

 

υγ: με πρόλαβε ο just-gamer :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μάθετε να διαβάζεται λίγο ποιο προσεκτικά αυτά που έχουν είδη ειπωθεί επιτέλους.

 

Προς το παρόν μόνο με το fable3 θα έχετε πρόβλημα με το νέο dashboard αλλά μελλοντικά με όλα τα νέα παιχνιδια που θα έχουν προστασία ap2.5

 

Δεν προτείνετε όσοι έχετε περάσει το νέο dashboard να βάλετε στο 360 σας το νέο fable3 γιατί είναι άμεσο flag και μπορεί και μπαν της κονσόλας σας από το live.

 

Με το black ops δεν εχουμε κανενα προβλημα; Αμα ειναι να το βαλω να παιξω

Εγω δεν εχω μπει ποτε στο live και δεν προκειται ποτε να μπω. Δεν θα κανω το dashboard update μεχρι να το περιλαμβανει αναγκαστικα καποιο παιχνιδι που θα θελω να παιξω. Θα εχω καποιο προβλημα στο μελλον αν παιξω το fable;

Δεν το εχω πολυκαταλαβει και θα ηθελα μια απαντηση γιατι ειμαι και λιγο μπουμπουνας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μάθετε να διαβάζεται λίγο ποιο προσεκτικά αυτά που έχουν είδη ειπωθεί επιτέλους.

 

Προς το παρόν μόνο με το fable3 θα έχετε πρόβλημα με το νέο dashboard αλλά μελλοντικά με όλα τα νέα παιχνιδια που θα έχουν προστασία ap2.5

 

Δεν προτείνετε όσοι έχετε περάσει το νέο dashboard να βάλετε στο 360 σας το νέο fable3 γιατί είναι άμεσο flag και μπορεί και μπαν της κονσόλας σας από το live.

δηλαδή το fable3 δεν παίζει?ή παίζει και απλά θα φάμε ban?

υπάρχει κάποια λύση?

 

αυτό που λένε πχ να patchαρουμε τα παιχνίδια στο wave7 πριν τα κάψουμε?

 

σόρρυ που δε διάβασα τι είχε ειπωθεί προυγουμένως αλλά μιλάμε για 667σελίδες συζήτηση....που να τα καταφέρω...:o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Fable3 δεν παίζει και αν δοκιμάσετε να το φορτώσετε με το νέο dashboard το ban φαίνεται να είναι βέβαιο.

 

Τώρα για τις λύσεις που υπάρχουν δεν είμαι σίγουρος, δεν το έχω ψάξει ιδιαίτερα. Κυρίως γιατί οι περισσότεροι ασχολούνται με λύσεις που θα τους προστατέψουν από το ban, ενώ εμένα δεν με ενδιαφέρει καθόλου το θέμα (την έχω φάει ήδη). Απλώς θέλω να μάθω αν υπάρχει κάποιος τρόπος αντίστοιχος του πατσαρίσματος σε παλιότερο wave, για να παίζω χωρίς πολλά-πολλά (και κυρίως χωρίς να χρειαστεί να ξαναπειράξω το drive).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή το fable3 δεν παίζει?ή παίζει και απλά θα φάμε ban?

υπάρχει κάποια λύση?

 

αυτό που λένε πχ να patchαρουμε τα παιχνίδια στο wave7 πριν τα κάψουμε?

 

σόρρυ που δε διάβασα τι είχε ειπωθεί προυγουμένως αλλά μιλάμε για 667σελίδες συζήτηση....που να τα καταφέρω...:o

Αυτό που σου έλεγα δεν είναι 667 σελίδες πίσω άντε να είναι 1 - 3 σελίδες όχι 667 σελίδες οπότε άσε τις δικαιολογίες κατά μέρος παραδέξου ότι απλά βαρέθηκες να διαβάσεις.

 

Και τρόπος να μπορείς να παίξεις το fable3 και νεότερα παιχνιδια που θα έχουν την νέα προστασία ap2.5 είναι να μην περάσεις το νέο dashboard αλλά να μείνεις με το παλιό Dashboard update 2.0.9199.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια για να μην διαβαζω 700 σελιδες . Ερωτηση . Σημερα βγηκε το Live στην Ελλαδα . Αν συνδεσω το ΧΒΟΧ μου στο Live ( ειναι σπασμενο ) αλλα ΔΕΝ παιξω παιχνιδια απλα το συνδεσω για να εχω messenger και διαφορα αλλα στο xbox μου θα φαω ΒΑΝ ? αν κατεβασω με Microsoft points καποιο παιχνιδι θα φαω ΒΑΝ ? Αν δοκιμασω να παιξω καποιο παιχνιδι αντεγραμμενο θα μπορεσω αλλα ΑΝ καποια στιγμη με παρουν χαμπαρι θα φαω ΒΑΝ ή με το που θα βγω online το τσιμπησα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουδεις εχει ασφαλη απαντηση στο ερωτημα. Εδω κονσολες με τα ιδια "χαρακτηριστικα" και "δραση" και βλεπεις η μια μπαναρεται και η αλλη οχι. Ο αλγοριθμος και ο τροπος της MS ειναι ειτε παραξενος ειτε δειγματοληπτικος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...