Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει όντως να κάνει με το fw που φοράει ο κάθε ένας αλλά οποιοδηποτε fw και να εχεις μεχρι τώρα κανένα μα κανένα δεν μπορεί αν παίξει παιχνιδια όπως το fable3(Το μοναδικό μεχρι τώρα παιχνίδι που έχει την προστασία ap2.5) με το νέο Dashboard 2.0.12611.0 και πρέπει να περάσουν όλοι το νέο fw που αναμένετε να βγει και είναι το ixtreme lt+ και θα υποστηρίζει και τη νέα προστασία ap2.5 που έχουν παιχνίδια όπως το fable3 και μελλοντικά που θα βγουν.

 

Όπως εχω είδη πει μην μπερδεύεται το wave με το ap2.5 είναι δυο εντελώς διαφορετικά πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

@JUST GAMER οχι φιλε τα nonstealth παλια drives δεν εχουν προβλημμα και παιζουν κανονικα!οχι ολα, τα samsung δεν εχουν κανενα προβλημα και μερικα hitachi. εγω εχω samsung και με το νεο dash παιζω κανονικα fable3 και ας μην μου αρεσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@JUST GAMER οχι φιλε τα nonstealth παλια drives δεν εχουν προβλημμα και παιζουν κανονικα!οχι ολα, τα samsung δεν εχουν κανενα προβλημα και μερικα hitachi. εγω εχω samsung και με το νεο dash παιζω κανονικα fable3 και ας μην μου αρεσει...

 

Δηλαδη εγω που εχω hitachi drive με παμπαλαιο xtreme fw (παιζει τα παντα ανεξαρτητως wave) θα ειμαι ενταξει με το νεο dash?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@JUST GAMER οχι φιλε τα nonstealth παλια drives δεν εχουν προβλημμα και παιζουν κανονικα!οχι ολα, τα samsung δεν εχουν κανενα προβλημα και μερικα hitachi. εγω εχω samsung και με το νεο dash παιζω κανονικα fable3 και ας μην μου αρεσει...

 

τα samsung δεν μπορουν να "υποστηριξουν" το 2,5....οποτε και για αυτο τον λογο δεν εχεις προβλημα με το fable

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι...έχει το 2.5 το Assasins creed brotherhood

αυτοί που έχουν πολύ παλιά Hitachi και Samsung drives είναι τυχαιροί...δεν τους επηρεάζει το 2.5

 

να δω πως θα καταφέρω να κάνω uprade στο iXtreme lt+...είμαι ακόμα με το 1ο iXtreme και σχεδόν δεν έχω ιδέα πως το φλασάρουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημέρωση για το ασσάσινς βροδερχοοντ

"THIS GAME WILL NOT WORK UNLESS YOU HAVE A SAMMY, HITACHI 59 OR LOWER (MAYBE A 7, OR A JTAG SYSTEM.

IT HAS AP2.5 WITH THE NEW KINECT DASH UPDATE EMBEDDED ON THE DISC."

 

---------- Προσθήκη στις 09:52 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 09:51 ----------

 

ναι...έχει το 2.5 το Assasins creed brotherhood

αυτοί που έχουν πολύ παλιά Hitachi και Samsung drives είναι τυχαιροί...δεν τους επηρεάζει το 2.5

 

να δω πως θα καταφέρω να κάνω uprade στο iXtreme lt+...είμαι ακόμα με το 1ο iXtreme και σχεδόν δεν έχω ιδέα πως το φλασάρουν

 

 

πήγενε modguru. θα στο κανει με πολυ λιγα λευτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατηγορηματικά όχι.

Αν μπορούσαμε τότε ποιος ο λόγος να ψάχνουν όλοι να βρούνε κονσόλες xbox360 με το πολύ παλιό dashboard 7.xx.xx για να του κάνουν jtag.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω ένα xbox360 banarismeno, χρησιμοποιήσα το γνωστό πρόγραμμα για να αλλάξω το wave δεν αναγνώρισε το wave παρόλα αυτά εγώ του είπα να προχωρήσει και το έκανε wave 3. το έγραψα το διαβάζει κανονικά αλλά όταν πάει να ξεκινήσει το παιχνίδι μου λέει ότι πρέπει να κάνω update.

αν το κάνω υπάρχει κίνδυνος να χαλάσει κάτι και να μην παίζω τα παιχνίδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικότατο μου ακούγετε αφού έχουμε πει άπειρες φορές ότι από πατσαρισμενα παιχνιδια δεν κανουμε ποτέ το update αφού δεν το έχουν μέσα μετά τη μετατροπή.

 

Ποιο παιχνίδι προσπαθείς να παίξεις για να σου πω και ποιο dash να κατεβάζεις.

Αν είναι το νέο assassins creed brotherhood τότε θα σου πρότεινα να το ξεχάσεις μεχρι να βγει το νέο φλασαρισμα/τσιπαρισμα γιατί αλλιώς δεν πρόκειται να σου παίξει το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικότατο μου ακούγετε αφού έχουμε πει άπειρες φορές ότι από πατσαρισμενα παιχνιδια δεν κανουμε ποτέ το update αφού δεν το έχουν μέσα μετά τη μετατροπή.

 

Ποιο παιχνίδι προσπαθείς να παίξεις για να σου πω και ποιο dash να κατεβάζεις.

Αν είναι το νέο assassins creed brotherhood τότε θα σου πρότεινα να το ξεχάσεις μεχρι να βγει το νέο φλασαρισμα/τσιπαρισμα γιατί αλλιώς δεν πρόκειται να σου παίξει το παιχνίδι.

 

sorry δεν έγραψα το παιχνίδι assassins creed brotherhood, το περίεργο είναι μετά το wave 3 το διαβάζει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry δεν έγραψα το παιχνίδι assassins creed brotherhood, το περίεργο είναι μετά το wave 3 το διαβάζει κανονικά.

 

δλδ, δεν έκανες update to dashboard έκανες patch σε wave 3 και σου παίζει κανονικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι christos.p25 δεν υπάρχει περίπτωση κάποιο παιχνίδι που έχει τη νέα προστασία ap2.5(fable3 & assassins creed3 προς το παρόν) ακόμα και να το πατσαρεις να δουλέψει σε 360 με το νέο dashboard και liteon ή benq drive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...