Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δλδ, δεν έκανες update to dashboard έκανες patch σε wave 3 και σου παίζει κανονικά;

 

το έκανα wave 3 το διαβάζει κανονικά επιλέγω να το παίξω το παιχνίδι και μου λέει ότι πρέπει να κάνει update το dashboard αλλιώς δεν παίζει το παιχνίδι το ερώτημα μου είναι αν επιλέξω να κάνει update το dashboard θα αλλάξει κάτι στα άλλα παιχνίδια η στο xbox ή απλά δεν θα παίζει το assasins?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

να ρωτησω μερικα πραγματα , γιατι το θεμα xbox το χω χασει τα τελευταια 2 χρονια μιας και ασχολουμαι μονο με gaming στο pc

 

με καποιο τροπο επανηλθε το xbox μου το οποιο ειχε να δουλεψει απο το 2008

 

οποτε φλασαρισμα , dashboard ειναι (ηταν για το dash :o ) απο κεινη την εποχη

 

καποια στιγμη θελησα να παιξω το red dead redemption το οποιο ηλπιζα οτι θα μου κανει και τα απαραιτητα update για να μπορω να εγκαταστησω το παιχνιδι στο σκληρο

 

ομως το συγκεκριμενο παιχνιδι μου εβγαζε το μηνυμα "play dvd" και προφανως δεν το βλεπε σαν παιχνιδι

 

(το gears of war 2 δουλεψε κανονικα και εκανε κανονικα update και ειναι εγκατεστημενο αυτη τη στιγμη στο σκληρο μου )

 

κανω update το dashboard απο το site της ms (αυτο με το kinectic ) και το φαινομενο συνεχιζει

 

τι φταει? η κονσολα μου χρειαζοταν νεοτερο φλασαρισμα? (πριν βαλω το νεο dash, γιατι τωρα ξερω οτι δεν υπαρχει ακομα κατι) θα χρειαστει νεο φλασαρισμα στο μελλον ? (απο οτι καταλαβαινω ναι)

 

πιστευα οτι επειδη ειναι παλιο δε θα χω προβλημα με το drive οπως και πιστευα οτι το rdr δεν παιζει λογω του οτι ηθελε update, δυστυχως δεν φροντισα να κανω update παλιοτερη εκδοση

 

λεφτα δεν πολυψηνομαι να ριξω σε μηχανημα που δεν ξερω για ποσο θα ζησει ακομα, απλα ηθελα να παιξω καποιους exlcusive τιτλους , αν υπαρχει καποια λυση την οποια θα μπορουσα να κανω μονος μου καλως , αλλιως θα περιοριστω στο να παιζω παλιοτερους τιτλους , ή να το ξαναβαλω στην αποθηεκη και να μεινω στο pc

 

λεω να δοκιμασω και το ac2 (μιας και θα αργησει να βγει pc) , αλλα μαλλον με κοβω να χανω την ωρα μου

 

αλλες πληροφοριες που εχω για τη κονσολα ειναι οτι ειναι απο τις πρωτες που ειχαν ερθει στην ελλαδα το '06 , παρουσιασε βλαβη και την επισκευασε η ms (δεν ξερω αν ειναι η ιδια ή δοθηκε αλλη επισκευασμενη), αγοραστηκε απο μενα ως μεταχειρισμενη το καλοκαιρι-σεπτεμβρη του '08 οπου και φλασαριστηκε

τη δουλεψα κανα 2μηνο-τριμηνο και μετα αρχισε να εχει προβληματα οποτε και μπηκε αποθηκη, τελικα ομως δουλευει ξανα

 

το προβλημα μου ειναι οτι με το παλιο dash και το παλιο φλασαρισμα δεν επαιζε το rdr, τωρα που εβαλα το τελευταιο μαλλον τα κανα ακομα χειροτερα τα πραγματα

Επεξ/σία από qsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για την απαντηση :-)

 

ναι ουτε το ac παιζει..

 

τωρα που εβαλα το τελευταιο dash (με το kinect) θα πρεπει να περιμενω να κυκλοφορησει καινουριο firmware?

 

εννοω οτι κανενα απο αυτα που υπαρχουν ηδη δε θα με καλυψει, σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...