Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Now you ask what it is exactly? Microsoft will introduce the so-called XGD3 disc formats from around late April / early May. Currently, the XGD2 (Xbox Game Disc 2) formats in use. The disc image will always have a fixed size of about 6.8GB net and as such are limited to this maximum limit. The format offers something XGD3 about 1GB more memory (also net) and reached thus roughly 7.8GB. This 1GB available to developers of course. However, this new hash checks and anti-piracy measures are used. This XGD3 disc image (if one can read in the conventional way), cannot be burned to a commercially available double-layer discs, because they are outside the size capacity. During pressing of the discs in the press shop are virtually forced validation data to the extreme edges of the disc, which on the one hand, the verification, on the other hand, as an anti-copying system, since these sectors are not to describe blanks, not to mention the fact that Brenner these do Außnahmesituationen can only describe.

 

 

μαλλον την κατσαμε την βαρκα!

Γίνετε οι πρώτοι από τους φίλους σας που θα αρέσει αυτό.Γίνετε οι πρώτοι από τους φίλους σας που θα αρέσει αυτό.Γίνετε οι πρώτοι από τους φίλους σας που θα αρέσει αυτό.Γίνετε οι πρώτοι από τους φίλους σας που θα αρέσει αυτό.Γίνετε οι πρώτοι από τους φίλους σας που θα αρέσει αυτό.Γίνετε οι πρώτοι από τους φίλους σας που θα αρέσει αυτό.Γίνετε οι πρώτοι από τους φίλους σας που θα αρέσει αυτό.Γίνετε οι πρώτοι από τους φίλους σας που θα αρέσει αυτό.Γίνετε οι πρώτοι από τους φίλους σας που θα αρέσει αυτό.Γίνετε οι πρώτοι από τους φίλους σας που θα αρέσει αυτό.Γίνετε οι πρώτοι από τους φίλους σας που θα αρέσει αυτό.

 

ευτυχως που πηρα και ps3

 

οπου ναναι

ετσι και δεν αλλαξει κατι

θα βλεπεις αγγελιες για πωληση χβοχ360

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ωραία. Πάνω που έλεγα να αγοράσω ένα slim για να χακάρω το δεύτερο 360 μου (το πρώτο απεβίωσε πριν λίγο καιρό). Με βλέπω να την κάνω κι εγώ προς PS3 μεριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι υπαρχει περιπτωση να μην διαβαζονται , και να γραφονται, παιχνιδια σε dvd.

Το offline gaming θα παραμεινει ως εχει πιστευω, απλα μάλλον φαίνεται δυσκολο να μην φας Ban online αν αυξηθουν τα checks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αποτι λεει δεν θα χωραει σε ενα απλο dual οποτε μαλλον δεν γινεται να το γραψεις

εγω με jtag πιστευω δεν θα εχω προβλημα,αφου δεν τα καιω τα παιχνιδια τα περναω κατευθειαν σε εξωτερικο σκληρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προβλέπω να πέφτουν δραματικά οι πωλήσεις του X360

τι τα θέλανε και αυτοί..μια χαρά ήταν τα πράγματα μέχρι πριν μερικούς μήνες - ούτε ακούμπαγα το PS3 μου

 

ήδη να χακαρεις το PS3 είναι το πλέον πανεύκολο πράγμα - έκανε και η ΜΣ τις εξυπνάδες της άντε τώρα να δούμε ποιος θα έχει κέρδος αυτοί ή η Sony

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αποτι λεει δεν θα χωραει σε ενα απλο dual οποτε μαλλον δεν γινεται να το γραψεις

εγω με jtag πιστευω δεν θα εχω προβλημα,αφου δεν τα καιω τα παιχνιδια τα περναω κατευθειαν σε εξωτερικο σκληρο

 

Δεν λεει πουθενα οτι δεν θα χωραει, απλα θα αυξηθει το μεγεθος τον image σε 7.8GB Τα dual layer ειναι 8.5GB οποτε τι δεν χωραει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

We tested the new Beta Dashboard 2.0.13141.0 and can confirm that all games that are NOT AP2.5 patched fail to boot to a black screen (Previous LT+ Non-AP2.5 symptoms) - there is still a lot more testing on really old games so we will keep you posted.

 

So (as suspected) AP2.5 will be activated across the board once the new dash is released, and also as suspected, LT+ has shown to still work by protecting the system from a flag and bypassing the AP2.5 check. (Naturally we expect the AP2.5 checks to get harder and deeper so this is just the beginning)

 

C4E has confirmed that there WILL be a public method to rip your own AP2.5 data from titles thanks to all the new AP2.5 Table information that was discovered a few weeks back.

 

C4E also looks forward to receiving the new Halo Reach XGD3 disc

 

A fun summer ahead for sure.

 

.....Standby for a number of HUGE releases by C4E, Team Jungle & Team Xecuter very shortly.......

 

Edit: Reports of 2.0.13142.0 also but we've not got our grubby hands on that yet

 

 

:cry: :shock: :fear: :whistle: :confused:

 

 

Χρησιμοποιήθηκε 146,29K του Χωρίς Όριο του γενικού ορίου uploadg (Μεγαλύτερο μέγεθος ατομικού αρχείου: 2MB)Χρησιμοποιήθηκε 146,29K του Χωρίς Όριο του γενικού ορίου uploadg (Μεγαλύτερο μέγεθος ατομικού αρχείου: 2MB)Χρησιμοποιήθηκε 146,29K του Χωρίς Όριο του γενικού ορίου uploadg (Μεγαλύτερο μέγεθος ατομικού αρχείου: 2MB)Χρησιμοποιήθηκε 146,29K του Χωρίς Όριο του γενικού ορίου uploadg (Μεγαλύτερο μέγεθος ατομικού αρχείου: 2MB)Χρησιμοποιήθηκε 146,29K του Χωρίς Όριο του γενικού ορίου uploadg (Μεγαλύτερο μέγεθος ατομικού αρχείου: 2MB)Χρησιμοποιήθηκε 146,29K του Χωρίς Όριο του γενικού ορίου uploadg (Μεγαλύτερο μέγεθος ατομικού αρχείου: 2MB)Χρησιμοποιήθηκε 146,29K του Χωρίς Όριο του γενικού ορίου uploadg (Μεγαλύτερο μέγεθος ατομικού αρχείου: 2MB)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατ'αρχας οτι , αν βαλεις αυτο το update, (που ολοι θα το βαλουμε καποια στιγμη) θα πρεπει να παρεις ολα τα backup δισκακια σου και να πεταξεις στον καδο των αχρηστων.

Δεδομενου οτι 5-6 μεχρι τωρα ηταν τα AP2.5 patched παιχνιδια , θα πρεπει να ξαναγραψεις το 99% της συλλογης (EDIT : απο οτι φαινεται ουτε καν αυτα δουλευουν, αρα τα παντα ξανα γραψιμο). Αρκει βεβαια να βγαλει καποιος "στην φορα" τον τροπο με τον οποιο μπορεις να τα κανεις patched γιατι μεχρι τωρα δεν ειναι ουτε απλος , ουτε ευρεως γνωστος.

Το καλο παντως ειναι οτι φαινεται να κραταει το cfw σε ελεγχους, ..... :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να ρωτησω κατι.εχω τσιπαρισμενο xbox εδω και πολυ καιρο και το συνδεσα σημερα στο live μετα απο παρα πολλους μηνες για να κανω ενα update στο 2k.με το που το εκανα μου εβγαλε το update με το νεο dashboard.να το κανω η θα εχω προβλημα με το chipaki.δεν εχω κανενα παιχνιδι με ap2.5 τα περισοτερα ειναι παλια και δεν ειχε βγει ακομα αυτο το συστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ας μου λυσει καποιος μια απορια γιατι εχω να ασχοληθω με το xbox αρκετους μηνες..Εχω ixtreme 1.51 και για να παιζουν τα παιχνιδια τα μετετρεπα σε wave3. Τωρα λεω να καψω κανα crysis 2. Μπορω να το κανω ακομα με τον ιδιο τροπο η πρεπει να το ξαναφλασαρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...