Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια ας μου λυσει καποιος μια απορια γιατι εχω να ασχοληθω με το xbox αρκετους μηνες..Εχω ixtreme 1.51 και για να παιζουν τα παιχνιδια τα μετετρεπα σε wave3. Τωρα λεω να καψω κανα crysis 2. Μπορω να το κανω ακομα με τον ιδιο τροπο η πρεπει να το ξαναφλασαρω?

 

λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα χρησιμοποίησε το πρόγραμμα wave patcher 2.1 είναι λίγα τα παιχνίδια που έχουν το ap2.5 και δεν παίζουν. το crysis 2 θα παίζει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα χρησιμοποίησε το πρόγραμμα wave patcher 2.1 είναι λίγα τα παιχνίδια που έχουν το ap2.5 και δεν παίζουν. το crysis 2 θα παίζει κανονικά.

Α ωραια μια χαρα ειμαστε δηλαδη...Ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω flashed xbox 360 παίζω κανονικά αλλά με δισκάκια *κτβζω* δλδ και γράφω τώρα για να μην ταλαιπωρούμε υπάρχει τρόπος με hard drive ? να του φορτώσω isos δλδ και να παίζω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γινεται αλλα ξεχνας live,και χρειασαι και σωστη κονσολα[με παλιοτερο dashboard κτλ]και επισης πολυ δουλεια για να την κανεις jtag[κωλησεις κτλ]

 

καλα με jtag γινεται να ξεμπαναριστεις αλλα θα ξαναφας ban κ βεβαια μπαινεις μονο αν εχεις το τελευταιο dashboard περασμενο για να μην γινει κανα περιρεγο update :P, αλλα εχει απο μονο του xlink kai το jtag αν εχεις περασμενο το fsd 2.0 κ παιζεις Online οσα παιχνιδια εχουν system link χωρις φοβο για ban κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω καιρό να ασχοληθώ με το αντικείμενο μερικές ερωτησούλες.

 

Χρησιμοποιούσα το ppf o matic και το v14-15.ppf για να κάνω τα παιχνίδια wave 2 και να τα παίζω.

 

Αν θέλω να παίξω τα νέα παιχνίδια πχ Mortal Kombat απλά βάζω το τελευταίο dashboard και είμαι οκ;Δε θα έχω κάποιο πρόβλημα με τα άλλα παιχνίδια που έχω γραμμένα ε; (ξέρω ότι δε μπορώ να παίξω τα ap2.5)

 

Τα μεγαλύτερα wave πχ wave 11 πάνε σε wave 2 με το ppf o matic ή θα πρέπει να χρησιμοποιήσω κάποιο άλλο πρόγραμμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω καιρό να ασχοληθώ με το αντικείμενο μερικές ερωτησούλες.

 

Χρησιμοποιούσα το ppf o matic και το v14-15.ppf για να κάνω τα παιχνίδια wave 2 και να τα παίζω.

 

Αν θέλω να παίξω τα νέα παιχνίδια πχ Mortal Kombat απλά βάζω το τελευταίο dashboard και είμαι οκ;Δε θα έχω κάποιο πρόβλημα με τα άλλα παιχνίδια που έχω γραμμένα ε; (ξέρω ότι δε μπορώ να παίξω τα ap2.5)

 

Τα μεγαλύτερα wave πχ wave 11 πάνε σε wave 2 με το ppf o matic ή θα πρέπει να χρησιμοποιήσω κάποιο άλλο πρόγραμμα;

 

Την ίδια ερώτηση έχω και εγώ. Είμαι με ixtreme 1.5 και μέχρι στιγμής έκανα patch όλα τα games με το ppf-ο-matic 1.4-1.5.

 

Το Mortal Kombat το έκανα patch, αλλα δεν παίζει. Θέλει να κάνει κάποιο update από το δισκάκι, το οποιο βγάζει error.

 

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ίδια ερώτηση έχω και εγώ. Είμαι με ixtreme 1.5 και μέχρι στιγμής έκανα patch όλα τα games με το ppf-ο-matic 1.4-1.5.

 

Το Mortal Kombat το έκανα patch, αλλα δεν παίζει. Θέλει να κάνει κάποιο update από το δισκάκι, το οποιο βγάζει error.

 

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

 

Αν είναι αυτό που νομίζω τότε θέλει το τελευταίο dashboard το οποίο μπορείς να το κατεβάσεις από το xbox.com νομίζω και να το περάσεις με φλασάκι στη κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα xbox360 (το κανονικό με τον δίσκο όχι slim κλπ) εδώ και 2-3 χρόνια και ακόμα δεν το έχω σπάσει και νομίζω πως ήρθε ο καιρός πλέον. Υπάρχει κάποια έκδοση σπασίματος που θεωρείται καλύτερη? Να σας πω ότι έχω πάρει και το kinect και θα ήθελα να παίζω και σε αυτό σπασμένα παιχνίδια.

 

Υπάρχει κάποιο φτηνό παιδί να μου συστήσετε για να μου το σπάσει? Έχω ακούσει ότι γίνεται με 30 ευρώ πλέο.ν Αν δεν επιτρέπεται δημόσια ζητώ συγνώμη και παρακαλώ να μου το στείλετε με πμ καθώς και την περιοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαινε στους grmods,νομιζω το εχουν 30 ευρω.αλλοι μπορει να σου παρουν και 50.Παντως αν βρεις καποιο παιδι να στο κανει δεν νομζιωω να σου παρει παραπανω απο 20.Παιχνιδια για το κινκτ μπορεις να τα κατεβασεις κανονικα αν την φλασαρεις με το firm που μολις βγηκε.Καλη σου τυχη,.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ίδια ερώτηση έχω και εγώ. Είμαι με ixtreme 1.5 και μέχρι στιγμής έκανα patch όλα τα games με το ppf-ο-matic 1.4-1.5.

 

Το Mortal Kombat το έκανα patch, αλλα δεν παίζει. Θέλει να κάνει κάποιο update από το δισκάκι, το οποιο βγάζει error.

 

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

 

Δες μηπως η εκδοση που κατεβασες εχει καποιο προβλημα . Το κατεβασα την εκδοση Marvel και χωρις το τελευταιο update παιζει μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια επιδη το ειχα ξεχασει το θεμα και τωρα ειδα αυτο κατα τυχη .

 

 

Θελω να ρωτησω το Xbox 360 slim γυνετε πλεον να παιξει αντιγραμμενα παιχνιδια ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε REDODIN7 στα σλιμ ΜΟΝΟ οσοι εχουν 9504 drive μπορουν να το φλασαρουν.οι κατοχοι με 0225 ακομα περιμενουν οπως και εγω...

και για να εισαι σιγουρος πρεπει να το ανοικσεις δυστυχως,διοτι εμενα το drive μου ελεγε 9504 αλλα το jungleflasher το διαβαζε ως 0225.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...