Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορείς ν' αρχίσεις από εδώ...Βρες τι drive έχεις και ακολούθησε τις αντίστοιχες οδηγίες. Αν και το rrod νομίζω τα ακυρώνει όλα... :whistle:

Thanks.Θα αρχισω διαβασμα.Το rrod το εφτιαξα απο την πρωτη στιγμη απλως το αφησα στην γωνια.ειπα να μην το ρισκαρω.Τωρα ομως που βγαινει GOW3 και αφου αντεξε για ωρες το GTA4 ειπα να ξαναμπω στο παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Φιλαρακι εκανε το λαθος και αναβαθμισε στο πολυποθετο Dash που σου σβηνει το firmware με αποτελεσμα οταν βαζει ενα backup να του το διαβαζει ως media, δηλαδη αντι να ανοιξει το παιχνιδι, φορτωνει ο media player του xbox και προσπαθει να το παιξει σαν ταινία DVD.

 

Το εφερε σε εμενα μπας και βρω λυση. Επειδη δεν ειχε το dummy.bin έπρεπε να το ξανακανω dump. Εφτιαξα λοιπον το εργαλειο ( http://www.isodownlo...-on-drives.html ) -- σιγα μην αγορασω 50 ευρω την βλακια το X3cuter -- και ολα δούλεψαν περίφημα με το JungleFlasher σε Phat Mode. Του περασα την LT+ 2 (έχει Liteon C7485). Αν και ολα πηγαν καλα... ακομα το ιδιο προβλημα εχει η κονσολα και δεν παιζει τα παιχνιδια.

 

Τι πρεπει να κανω;

Να ξανα περασω το Dash με στικακι ; Αυτη την σιγμη τρεχω το 13599 το οποιο ειναι το πιο προσφατο.

 

EDIT: Να σημειωσω πως (επειδη τυγχαινει να εχω κι εγω ακριβως το ιδιο Liteon drive με τον φιλο μου στο δικο μου xbox), το δικο του drive παιζει μια χαρα στο δικο μου xbox. Το δικο μου drive, που παιζει μια χαρα σε εμενα, δεν παιζει σε αυτον και κανει τα ίδια με το δικό του drive. WTF ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν διαδικασία είναι ότι περνάς το original fw, περνας το dash update, μετά ξαναφλασάρεις με lt+2.0

αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν διαδικασία είναι ότι περνάς το original fw, περνας το dash update, μετά ξαναφλασάρεις με lt+2.0

αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

 

Σωστος πρεπει να εισαι. Μονο που στην περιπτωση του φιλο μου πρωτα περασε το dash update φορωντας την LT 1.1 και οχι το original fw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις κανει πατατια με τα κλειδια. καθε drive ειναι παντρεμενο με την κονσολα δεν βγαζεις το drive το πας σε αλλη κονσολα και παιζει. τσεκαρε τα κλειδια σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ What he said.

Μήπως στη διαδικασία του write έβαλες καταλάθος να φλασάρεις το drive με το δικό σου CFW αρχείο που είχε ξεμείνει απο όταν είχες φλασάρει εσύ;

In that case είσαι σίγουρος οτι έχεις κρατημένα τα δικά του κλειδιά κάπου safe?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αδαης ερωτηση της χρονιας.

 

Αν περασω το LT2.0, θα παιζουν τα παλια backup μου ή πρεπει να κατσω να τα ξανακαψω???

 

Thanx

 

Ότι ίσχυε και με το προηγούμενο firmware, θα παίζουν κανονικά όλα εκτός από τα AP2.5(fable 3,halo reach,etc) που έπρεπε πρώτα να τα περάσεις από το abgx πριν τα κάψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.Μπορεί κάποιος να μου πει πιο εξάρτημα να πάρω για να φλασάρω το xbox μου;Έχω το κλειδί του drive.Έχω drive liteon.Δεν θέλω κάθε φορά να το ανοίγω και να το συνδέω πάνω στην μητρική του pc(κάτι που να είναι μόνιμο πάνω στο xbox)και από που το αγοράζω.Θέλω και ένα σκληρό δίσκο.Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδα εχω εδω και 1 χρονο περιπου το xbox360 slim ξερετε αν σπαει η αν εχει βγει κατι γι'αυτο flash κτλπ..χωρις να χρειαζετε να επεμβουμε στην πλακετα του..!!αν οχι σε τι σταδιο βρισκομαστε θα βγει τπτ..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πρωτο batman ηταν απο τα καλυτερα παιχνιδια αυτης της γενιας (ισως επειδη ηταν...sleeper hit μπορει να μου εκανε τοση εντυπωση)...αυτο αναμενεται να ειναι ακομα καλυτερο.

Αλλα πολλα παιχνιδια ...δεν προλαβαινωωωω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...