Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γατονια δωστε κανα φως!

Βγηκε σημερα το lt 2.0 για hitachi. (εχω v.79)

Δεδομενου οτι το νεο dashboard βαζει το original fw, τοτε εγω πρεπει να περασω πρωτα το dashboard και μετα να ανοιξω το xbox για cfw

(καλα ως εδω?) Και κατι αλλο τα νεα games πως τα γραφω? Θελει καινουργιο dvd writer? Καπου επεσε το ματι μου για ενα liteon!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θα σου πρότεινα να περιμένεις να βγει και νεότερο γιατί έχει ένα θέμα το νέο lt+ 2.0 για τα f79 με τα νέα παιχνίδια.

 

Όσο για το άλλο που λες στα hitachi πάντα πρέπει να τα γυρνάς σε αρχικό firmware και μετά να περνάς το νέο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείτε να μου προτείνετε ένα DVD-rw για να γράφω δίσκάκια;

Θα προτιμούσα απο plaisio ή eshop.

Έχω το Hitachi 46dh αν έχει καμια σημασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο μοντέλο XBOX 360 slim 250 GB έχω (δεν ξέρω αν κυκλοφόρησαν και άλλα)

Το αγόρασα μόλις κυκλοφόρησε Άυγουστο του '10 (ένα χρόνο δεν έχει εγγύηση?)

Δυστυχώς μένω Λάρισα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείτε να μου προτείνετε ένα DVD-rw για να γράφω δίσκάκια;

Θα προτιμούσα απο plaisio ή eshop.

Έχω το Hitachi 46dh αν έχει καμια σημασία.

Προτείνω ένα από τα παρακάτω

Liteon iHAS124B = baseline model

Liteon iHAS224B = 124 + LightScribe

Liteon iHAS324B = 124 + SmartErase

Liteon iHAS424B = 124 + LightScribe + SmartErase (or = 224 + SmartErase)

Liteon iHAS524B = 124 + LabelTag + SmartErase

Liteon iHAS624B = 124 + LabelTag + LightScribe + SmartErase (or = 524 + LightScribe)

 

για ευνόητους λόγους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι όμως αν έχει hitachi drive το 360 του μάλλον δεν το χρειάζεται γιατί τα hitachi & samsung drives δεν υποστηρίζουν ap25 με αποτέλεσμα αν δεν έχει μπει στο xbox live να παίζει όλα τα παιχνίδια ακόμα και αν έχουν γραφτεί με το πάλι τρόπο truncate ή overburn,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο να γράφεις σωστά τα XGD3 παιχνίδια, και άλλο αν έχει ΑΡ2.5 ένα παιχνίδι ή όχι (και το υποστηρίζει το drive).

Με το LT+ 3.0, όσα παιχνίδια έχουν γραφτεί με overburn, δεν θα διαβάζονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το πω άλλη μια φορά γιατί μάλλον δεν το κατάλαβες.

 

Όσα 360 έχουν samsung & hitachi drive λογικά δεν έχουν πρόβλημα γιατί διαβάζουν τα πάντα με όποιο τρόπο και να γραφτούν αρκει να μην εχει μπει στο xbox live το 360.

 

Αυτό που λέω το έχω δοκιμάσει σε ένα 360 με hitachi f58 drive και με το beta dashboard που έχει το μενού των win8 και έπαιζε τα πάντα χωρίς πρόβλημα ακομα και παιχνίδια που είχαν κενό ap25 sector.

 

Όσο τώρα αφορά τον νέο τρόπο εγγραφής των xgd3 games πιστεύω ότι και αυτά υπάρχει περίπτωση τα samsung & hitachi drives θα τα παίζουν γιατί θα αργήσει τρομερά να βγει αν βγει το ixtreme lt+ 3.0 για hitachi drives.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα,

Μια ερώτηση. Το XBOX 360 slim 250 GB hackαρεται? Πέρασε η εγγύησή του πλέον οπότε σκέφτομαι να προχωρήσω εαν γίνεται.

Βρες καποιον να σου κανει το Reset Glitch Hack και θα εισαι αρχοντας ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι όμως αν έχει hitachi drive το 360 του μάλλον δεν το χρειάζεται γιατί τα hitachi & samsung drives δεν υποστηρίζουν ap25 με αποτέλεσμα αν δεν έχει μπει στο xbox live να παίζει όλα τα παιχνίδια ακόμα και αν έχουν γραφτεί με το πάλι τρόπο truncate ή overburn,

Το hitachi 47 μου με LT+ v2.0 δεν μπορεσε να παιξει οσα xgd3 παιχνδια ειχαν γραφτεί με κλασσικό αντιγραφικό, χρειαστηκε να αγορασω το Liteon iHAS124B, να του περασω το πειραγμενο firmware και μετά οι αντιγραφες του επαιξαν μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...