Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν συμφωνώ με αυτό που λες για το x360key για τον πολύ απλό λόγο ότι με ένα dashboard update αν θέλει η ms απλά ακυρώνει εντελώς το x360key και τσάμπα ότι λεφτά και να έχεις δώσει.

 

Όσο τώρα αφορά το βίντεο που είπες δεν μιλάω για το τράβηγμα(Dump) που μπορείς να το κάνεις και χωρίς το x360usb pro αλλά για το φλασαρισμα των slim liteon drives που γι' αυτό ακριβώς το λόγο κάνεις τις δύσκολες διαδικασίες οπότε...

 

Εν ολιγης για το dump δεν είναι απαραίτητο ούτε το x360usb pro αλλά ούτε και το τρύπημα των slim xbox360 drives απλά πρέπει να βρεις ένα συμβατό sata chipset σε κάποιο υπολογιστή για να μπορέσεις να τραβήξεις το firmware απλά το x360usb pro έχει ένα δοκιμασμένο και συμβατό με όλα τα xbox360 drives(Phat or slim) και γι' αυτό το κάνει μια ποιο εγγυημένη λύση.

 

για το dump λεμε το ιδιο πραγμα δεν σε ειπα οτι ετσι φλασαρεις το slim, ετσι τραβας το key τωρα για να το φλασαρεις τρυπα το. οσο για το x360key lol ρε φιλε μην λες χαζα,εδω νικησε το dae.bin μεσα σε 36 ωρες και με λες οτι με ενα dash update θα το νικησει... δεν υπαρχει περιπτωση διοτι απο πισω κρυβεται μια πολυ δυνατη ομαδα πολλα υποσχομενη.

καλυτερη λυση αν δεν θες Live ειναι rgh αλλα για να φλασαρεις κτλ πρεπει να τρυπησεις, ακομα, αργοτερα σιγουρα θα βγρει κατι απλο. αλλα τωρα μπορεις να τραβηξεις απλως το key Πανευκολα απο slim kai phat και βαζεις το xkey που ηδη τοχουνε βαλει πολλοι. ενας γνωστος τοβαλε οκτωβρη και εχει μεσα 95 games και παιζει online στο τελευταιο dash 14699 οποτε...

ελεος αν ηταν ετσι τοτε οταν φλασαρεις το drive σου τι θαπρεπε να γινεται να πεφτουν μυνησεις? να ξερεις το xkey ειναι πολυ πιο ασφαλες απτο φλασαρισμα διοτι δεν χρησιμοποιει το drive σου απλως κανει emulation κατι σαν το daemon tools. οποτε δεν φλασαιρνεις κατι οποτε δεν υπαρχει κινδυνος ουτε καν στο να μπεις Live .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μάλλον εσύ λες χαζά γιατί πιστεύεις ότι αν θέλει η Microsoft δεν μπορεί να το αχρηστεύσει παντελώς με ενα dashboard update έτσι?

 

Και δεν λέω μόνο για το x360key αλλά και για το φλασαρισμα.

Και πως ξέρεις ότι θα συνεχίζουν να το υποστηρίζουν ρε φίλε το x360key?

 

Και όλα τα άλλα περί xbox live & x360key που λες είναι απλά καθαρά θεωρίες γιατί ειδικά για το xbox live είναι που με ένα απλό κλικ η ms σε μπαναρει για πλάκα ή θέλεις να μου πει ότι η ms δεν ξέρει ποιες κονσόλες χρησιμοποιούν το x360key ή είναι φλασαρισμενες?

 

Και να δώσω ρε φιλε 80-100 ευρώ για κάτι που δεν ξέρω αν θα το συνεχίσουν είναι λίγο πανάκριβα. Προτιμώ να δώσω 120 ευρώ να πάρω μια δεύτερη κονσόλα και να την έχω μόνο για πολύ λίγα παιχνίδια original και xbox live παρά να πάρω κάτι σαν το x360key και να τρέμει το φυλλοκάρδι μου πότε θα το αχρηστεύσει η ms ή πότε θα σταματήσουν να το υποστηρίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον εσύ λες χαζά γιατί πιστεύεις ότι αν θέλει η Microsoft δεν μπορεί να το αχρηστεύσει παντελώς με ενα dashboard update έτσι?

 

Και δεν λέω μόνο για το x360key αλλά και για το φλασαρισμα.

Και πως ξέρεις ότι θα συνεχίζουν να το υποστηρίζουν ρε φίλε το x360key?

 

Και όλα τα άλλα περί xbox live & x360key που λες είναι απλά καθαρά θεωρίες γιατί ειδικά για το xbox live είναι που με ένα απλό κλικ η ms σε μπαναρει για πλάκα ή θέλεις να μου πει ότι η ms δεν ξέρει ποιες κονσόλες χρησιμοποιούν το x360key ή είναι φλασαρισμενες?

 

Και να δώσω ρε φιλε 80-100 ευρώ για κάτι που δεν ξέρω αν θα το συνεχίσουν είναι λίγο πανάκριβα. Προτιμώ να δώσω 120 ευρώ να πάρω μια δεύτερη κονσόλα και να την έχω μόνο για πολύ λίγα παιχνίδια original και xbox live παρά να πάρω κάτι σαν το x360key και να τρέμει το φυλλοκάρδι μου πότε θα το αχρηστεύσει η ms ή πότε θα σταματήσουν να το υποστηρίζουν.

 

 

α καλα εσυ το πηγες αλλου.... βρε οτι θελεις κανε κανενας δεν σε ειπε να το παρεις :P αλλα πρωτα διαβασε τι κανει ακριβως το xkey για να καταλαβεις ποσο ασφαλες ειναι και τα λεμε. αν ηταν ετσι η Micro θα ηξερε και την διευθυνση σου και το τηλεφωνο σου κτλ κτλ. αλλα τη νσυμφερει μαλλον να χανει λεφτα ε? και οχι δεν μπορει να το αχρηστευσει με ενα dash update και θα καταλαβαινες το γιατι αν διαβαζες τι ακριβως ειναι ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά οκ αλλά αν σε μελλοντικό dashboard update ξαφνικά το x360key είναι άχρηστο να δω τι θα λες.

 

Εγώ πάλι πιστεύω ότι όσοι αλωνίζουν αλωνίζουν γιατί τους το επιτρέπει η ms αλλιώς ούτε αντίγραφα δεν θα μπορούσαμε να παίζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να καταλαβω επειδη σας εχασα στην πορεια σε ολες αυτες τις σελιδες , καποιος που δεν το εχει πειραξει το xbox αν νοικιαζει παιχνιδια και τα αποθηκευει σε flash drive θα παιζουν κανονικα ?

Πρεπει να το τσιπαρουμε υποχρωτικα ? Η μπορει να γινει και με λογισμικο ?

Μια βοηθεια και σε μας που μπηκαμε στον κοσμο σας ,τον τελυταιο καιρο !!!!

Υπαρχει καπου ενας ελληνικος οδηγος ?

Σορυ αλλα η ηλικια με εχει ξεκουτιανει !!!

Επεξ/σία από operater
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά οκ αλλά αν σε μελλοντικό dashboard update ξαφνικά το x360key είναι άχρηστο να δω τι θα λες.

 

Εγώ πάλι πιστεύω ότι όσοι αλωνίζουν αλωνίζουν γιατί τους το επιτρέπει η ms αλλιώς ούτε αντίγραφα δεν θα μπορούσαμε να παίζουμε.

 

 

Ρε αδερφε ΟΛΑ μα ΟΛΑ καποια στιγμη θα ειναι αχρηστα απλως προς το παρον το xkey ειναι το πιο ασφαλες και σταθερο διοτι δεν πειραζει τιποτα στην κονσολα σου ουτε firmware και ουτε κολλησεις κτλ.

Συμφωνω μαζι σου οτι η micro μας αφηνει να τα κανουμε αυτα που κανουμε για να βγαλει χρημα γιαυτο και καθε τρεις και λιγο διαφορα updates κτλ αντι απλως να μας banarei ολους μαζι η κατι αλλο (διοτι σιγουρα μπορει να το κανει αποκλειεται να ειμαστε πιο εξυπνοι απο αυτους) και μολις βγαινει καποιο καινουργιο συστυμα ασφαλειας απτην Micro, ΜΠΑΜ βγαζει και ο μαγος c4eva την λυση για ολους μας που ομως χρειαζεται καινουργια εργαλεια extractors και usbpro και xkey και lite on ihas και ξανα αντιγραφη σε πανακριβα verba τα ιδια παιχνιδια που ηδη εχουμε αντιγραψει. Μπορει να ειναι ενα μεγαλο κολπο για το χρημα, μπορει και οι ιδιοι οι μαγοι να δουλευουν με την Micro. αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα και ας μην ειμαστε offtopic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ έχεις δίκιο.

 

Επιτέλους βγήκε το νέο abgx360 1.0.6 που πλέον υποστηρίζει και xgd3 παιχνίδια.

 

ναι χτες ηταν σε testing σταδιο.. τουλαχιστον γλυτωνουν τα topology αυτοι που εχουν λτ3 και ihas .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτιάχνοντας ενα αγγλικο Live ID καταφερα να ανοιξω διαφορα στο market οπως SkyTV και αλλα , αλλα σε channel4 πχ καταλαβαινει οτι το ρουτερ δεν ειναι απο αγγλια , ξερεις κανεις πως μπορω να το κοροιδεψω και αυτο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις πέρασα το LT3 η απορία μου είναι όμως γιατί στο jf ενώ έχω την τελευταία έκδοση έγραφε LT+1.1 περίεργο.. ( δεν έχω και κανένα dvd άγραφο ρε γαμτ να δοκιμάσω )

Καμιά ιδέα ? γιατί μπορεί να το έκανε το jf αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις πέρασα το LT3 η απορία μου είναι όμως γιατί στο jf ενώ έχω την τελευταία έκδοση έγραφε LT+1.1 περίεργο.. ( δεν έχω και κανένα dvd άγραφο ρε γαμτ να δοκιμάσω )

Καμιά ιδέα ? γιατί μπορεί να το έκανε το jf αυτό;

 

νομιζω επειδη απλως το jf δεν το τροποποιησαν τελειως συμφωνα με το lt3.. εννοω εκει που θαπρεπε να γραφει fw lt3 γραφει ακομα fwlt1.1, μην δινεις σημασια και δοκιμασε ενα παιχνιδι xgd3 να δεις αμα παιξει αφου πρωτα το περασεις απτο καινουργιο abgx 2 φορες και μετα εγγραφη με ihas.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις πέρασα το LT3 η απορία μου είναι όμως γιατί στο jf ενώ έχω την τελευταία έκδοση έγραφε LT+1.1 περίεργο.. ( δεν έχω και κανένα dvd άγραφο ρε γαμτ να δοκιμάσω )

Καμιά ιδέα ? γιατί μπορεί να το έκανε το jf αυτό;

 

Αν σου γράφει το lt+ 3.0 σαν lt+ 1.1 τότε είναι σίγουρο οτι δεν έχεις την νέα έκδοση του jf αλλά τη παλιά.

Η νέα έκδοση του junfleflasher είναι η

JungleFlasher 0.1.91(300)

========================================

Support for LT Plus 3.0

-Lite-on Phat 02510C

-Benq 04421C

 

Και δείχνει μια χαρά το νέο lt+ 3.0 και όχι σαν lt+ 1.1

 

 

 

 

νομιζω επειδη απλως το jf δεν το τροποποιησαν τελειως συμφωνα με το lt3.. εννοω εκει που θαπρεπε να γραφει fw lt3 γραφει ακομα fwlt1.1, μην δινεις σημασια και δοκιμασε ενα παιχνιδι xgd3 να δεις αμα παιξει αφου πρωτα το περασεις απτο καινουργιο abgx 2 φορες και μετα εγγραφη με ihas.

Μάλλον δεν τα ξέρεις τόσο καλά όσο νομίζεις.

Του έχω απαντήσει ποιο πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου γράφει το lt+ 3.0 σαν lt+ 1.1 τότε είναι σίγουρο οτι δεν έχεις την νέα έκδοση του jf αλλά τη παλιά.

Η νέα έκδοση του junfleflasher είναι η

 

 

Και δείχνει μια χαρά το νέο lt+ 3.0 και όχι σαν lt+ 1.1

 

 

 

 

 

Μάλλον δεν τα ξέρεις τόσο καλά όσο νομίζεις.

Του έχω απαντήσει ποιο πάνω.

 

σου ξαναλεω να διαβαζεις λιγο και μετα μιλα! το παλικαρι που το φλασαρε το φλασαρε μια χαρα απλως με την παλια εκδοση που δεν ηταν τροποποιημενη συμφωνα με το λτ3 γιαυτο και του βγαζει λτ1.1, αυτο ομως δεν σημαινει οτι δεν φλασαριστηκε σωστα το drive του, οπως ειπα να δοκιμασει ενα game και θα το δει, διοτι ειχε βγει πρωτα το νεο λτ3 και μετα βγηκε το νεο jf και δεν νομζιω το παλικαρι να ξαναφλασαρει μονο και μονο επειδη του εβγαλε το λτ1.1 αντι για το λτ3 lol. μαλλον αδερφε ξερεις πιο λιγα αποτι νομιζεις ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

άκυρο αλλά έκανa μία φιλότιμη προσπάθεια για οδηγό τον ανέβασα και περιμένει έγκριση :)

Επεξ/σία από doutsos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...