Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Update: Τελικα με αυτο το tutorial αλλαξα τον δισκο σε 250gb. Ειχα εναν εξωτερικο wd passport που δεν τον χρησιμοποιουσα, τον ανοιξα και ειδα οτι ο σκληρος ηταν συμβατος με αυτους που προτεινουν για το xbox. Ακολουθησα τις οδηγειες τον εβαλα στο 360 και με ενα format τον αναγνωριζει κανονικα, τωρα μεταφερω τα δεδομενα του παλιου στον νεο και ελπιζω να δουλεψουν ολα κανονικα. Επειδη παλια δεν ειχα ασχοληθει καθολου με τα arcade games μιας και για να τα δει το παλιο firmware επρεπε να τα γραψω σε dual layer δισκακια μηπως μπορει καποιος να μου πει τι παιζει τωρα; Δηλαδη αν γραψω κατι σε κανονικο δισκακι τα κανω εγκατασταση στον δισκο και τελος η πρεπει να ειναι μεσα το cd για να παιξει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

λεπον γραφω το xiii2

το βαζω στο τραυ

το κλεινω το τραυ

μου δειχνει το εξωφυλλο του game

και στα καπακια μου πεταει σφαλμα οτι

this type of disk is not supported

 

το λεπον

τωρα τι κανουμε? και τι εγινε?

 

σημειωση

skyrim & gow3 παιζουν κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να το πατσαρεις ωστε να ειναι συμβατο με το νεο ixtreme lt+ 3.0 και το νεο dashboard 14699.

Εννοειτε φυσικα να εχει περασμενο το 360 του το ixtreme lt+ 3.0.

 

Και φυσικα να το εχεις γραψει υποχρεωτικα με το liteon ihas ixtreme burner max firmware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω κ εγω μια ερωτηση....

 

Εχω παναρχαια κονσολα με παναρχαιο μαλλον firmware (δεν εχω ιδεα πια εκδοση)...ο πιο προσφατος τιτλος που ειχα παιξει με επιτυχια ηταν το Castlevania:lords of shadows, το οποιο αν δε κανω λαθος ειναι wave6...Δοκιμάζοντας τα mortal kombat και street fighter IV μου ζητησαν update...

Ειναι οκ να το κανω αυτο το update? δεν καταφερα να βρω μια σαφη απαντηση για το αν προκειται για game update οποτε και ειναι ασφαλες ή θα εχω καποιο προβλημα με το firmware?

 

Edit:

ΟΚ, την απάντηση την πήρα εκ στόματος Dio...Die Young ειπε και εκανα το update το οποιο αποδειχτηκε απλά ενα dashboard update και τιποτα παραπανω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση κρισεως

 

βρηκα ενα ζιπακι που εχει μεσα παρα πολλα firmware

βασικα ειναι ο καταλογος στο πατο τις σελιδας

 

 

 

εγω ποιο χρησιμοποιω για την κονσολα και ποιο για το δριωε που δεν εχω?

 

εχω liteon

phat

φανταζομαι

 

 

π.χ. διαλεγω κατι απο αυτά?

http://xbox360.dashh...lt-v30-firmware

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι τελειως ασχετος με xbox 360

Σκεφτομαι να αγορασω αυτο που εχει το Πλαισιο (με 4GB) και εχω καποιες αποριες :

1. μπορω να του βαλω ενα κοινο δισκο 2.5" (πχ 250 gb)??

2. παιχνιδια μπορουν να μπουν στον σκληρο δισκο ή πρεπει να ειναι σε dvd οπωσδηποτε?

Γιατι ξερουμε οτι τα dvd καποτε απο το βαλε -βγαλε χαλανε

3. δεν με ενδιαφερει να παιζω online,μπορουν να παιξουν offline παιχνιδια που εχουμε κατεβασει ή χρειαζεται καποιο mod (sto firmware πχ) για να γινει αυτο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)όχι

2)ναι αλλα χρειάζεται να έχεις το δίσκακι μέσα για να παίζει,εκτος αν μιλαμε για σπάσιμο οπότε ναι περνάνε.

3)χρειάζεται mod είτε flash με νέο πειραγμενο firmware είτε το λεγόμενο rgh που είναι κ το καλύτερο κατα τη γνώμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια..λοιπον αγορασα πριν απο μερικες μερες ενα χβοχ με lt2.το παιδι που το αγορασα μου ειπε οτι τα καινουρια παιχνιδια τα παιζει με την μεθοδο horizon και updates χςρις κανενα προβλημα..εγω οσες φορες εχω δοκιμασει τον οδηγο αυτο βημα βημα δεν τα εχω καταφερει...ειναι χβοχ 360 φατ χωρις σκληρο και του εχω ενα εξωτερικο σκληρο και την memory card του..τι κανω λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα πρεπει απο lt2.0

να παω σε original

και μετα σε lt3.0...?

 

σωστά. πας ρε original και περνάς το τελευταίο dashboard 14699 νομίζω

 

Γεια σας παιδια..λοιπον αγορασα πριν απο μερικες μερες ενα χβοχ με lt2.το παιδι που το αγορασα μου ειπε οτι τα καινουρια παιχνιδια τα παιζει με την μεθοδο horizon και updates χςρις κανενα προβλημα..εγω οσες φορες εχω δοκιμασει τον οδηγο αυτο βημα βημα δεν τα εχω καταφερει...ειναι χβοχ 360 φατ χωρις σκληρο και του εχω ενα εξωτερικο σκληρο και την memory card του..τι κανω λαθος?

 

 

να φλασάρεις με LT+3

 

να αγοράσεις ειδικό αντιγραφικό για τον υπολογιστή σου το οποίο θα το φλασάρεις και αυτό.

 

να γράφεις τα παιχνίδια με συγκεκριμένο τρόπο.

 

Ελπίζω να σου έδωσε τα κλειδιά απο την κονσόλα που σου πούλησε το παλικάρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστά. πας ρε original και περνάς το τελευταίο dashboard 14699 νομίζω

 

εεε?

u sure

 

δλδ δεν μπορω να να περασω το καινουργιο cfw απο πανω...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια, αγορασα το xbox 360 slim 250gb προσφατα και σκεφτομαι να το φλασαρω.

η αναζητηση που εκανα (jungleflasher, jtag κλπ.) ομως με οδηγησε στο συμπερασμα

οτι για να γινει φλασαρισμα, θα πρεπει να ξερω ποιο drive εχω, αυτο συνεπαγεται οτι θα πρεπει

να ανοιξω την κονσολα, πραγμα που δεν επιθυμω. υπαρχει καποιος τροπος που να μπορω να το φλασαρω

χωρις καν να ανοιξω την κονσολα?

εναλλακτικα αν γνωριζετε τον πιο απλο τροπο να το επιτυχω αυτο το αναθεματισμενο φλασαρισμα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...