Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Φυικα και διαβαζω αλλα διαβαζω και αυτο που εγγραψες:

 

Το παιχνιδι το εχεις τσεκαρει με το abgx360 1.0.6?

 

Αν ναι αν μπορεις ανεβασε εδω μια φωτο του τι λεει το abgx360 1.0.6 για το iso του παιχνιδιου.

 

Επισης οπως σου ειπα καλο ειναι να βαλεις το layerbreak στο optimal στο imgburn 2.5.6.0 και να ανοιγεις καθε φορα το .dvd που εχει φτιαξει το προγραμμα abgx360 1.0.6.

 

Οσο τωρα αφορα το ihas υποθετω του εχεις περασει σωστα το ixtreme burner max fw ετσι δεν ειναι?

 

Αν ναι δοκιμασε να γραεψεις σε ενα verbatim dvd+r dl δισκακι και αφου εχεις κανει ενα restart το pc σου και ενα opc clear history μεσα απο το μενου του imgburn

tools -> drive -> change advanced settings -> liteon.

 

Μηπως ειναι λαθος το release του παιχνιδιου που εχεις κατεβασει ρε φιλε?

 

Ανεβασε μια φωτο του abgx360 1.0.6 για να δουμε....

 

οπως προειπα το παιχνιδι τελικα γραφτηκε με το nec

παει αυτο

 

εγραψα και το soul caliber 5 στο ihas για να δω αν ειναι χαλασμενο

και γραφτηκε κανονικα

και επαιξε και η εισαγωγη

 

οποτε η ερωτηση μου ειναι η εξης

για να γραφτουν τα οχι xdg3 games στο ihas χρειαζονται διαφορετικες ρυθμισεις?

και αν ναι ποιες ειναι?

 

 

τελιωσαν τα dvd...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οποιοδηποτε παιχνιδι πρεπει να εχεις τις ιδιες ρυθμησεις στο imgburn.

Δηλαδη

 

1. Layerbreak ->optimal

2. Opc -> on

3. Μονο το smartburn -> on απο τις ρυθμησεις του ihas

 

Και παντα μα παντα ανοιγεις το .dvd και οχι το .iso αρχειο.

 

οποτε δεν χρειαζομαι να το δωσω να μου το κανουν παλι καποιο update και να το σπασουν παλι απλα θελει το liteon ?

Αν στη κονσολα σου ειναι περασμενο το ixtreme lt+ 3.0 τοτε οχι απλα χρειαζεσε υποχρεωτικα καποιο liteon ihas pc dvd-recorder ωστε να του περασεις το ixtreme burner max firmware για να μπορει να γραφει τα νεα xgd3 games χωρις να βγαζει μυνημα για overburn ή truncate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οποιοδηποτε παιχνιδι πρεπει να εχεις τις ιδιες ρυθμησεις στο imgburn.

Δηλαδη

 

1. Layerbreak ->optimal

2. Opc -> on

3. Μονο το smartburn -> on απο τις ρυθμησεις του ihas

 

Και παντα μα παντα ανοιγεις το .dvd και οχι το .iso αρχειο.

 

τα ειχαμε απο πριν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασες να κανεις clear opc history πριν απο καθε εγγραφη?

 

Και σε τι δισκακια γραφεις με το liteon ihas ixtreme burner max firmware.

 

Οταν πας να γραψεις ενα xgd3 παιχνιδι σου βγαζει το imgburn 2.5.6.0 ερωτηση για overburn ή truncate?

Αν ναι τοτε δεν του εχεις περασει σωστα το ixtreme burner max firmware κανονικα ΔΕΝ πρεπει να σου βγαζει αυτη την ερωτηση και πρεπει να ξεκιναει να γραφει κανονικα το παιχνιδι.

 

Προτεινονται τα verbatim dvd+r dl δισκακια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασες να κανεις clear opc history πριν απο καθε εγγραφη?

 

Και σε τι δισκακια γραφεις με το liteon ihas ixtreme burner max firmware.

 

Οταν πας να γραψεις ενα xgd3 παιχνιδι σου βγαζει το imgburn 2.5.6.0 ερωτηση για overburn ή truncate?

Αν ναι τοτε δεν του εχεις περασει σωστα το ixtreme burner max firmware κανονικα ΔΕΝ πρεπει να σου βγαζει αυτη την ερωτηση και πρεπει να ξεκιναει να γραφει κανονικα το παιχνιδι.

 

Προτεινονται τα verbatim dvd+r dl δισκακια...

 

δεν διαβαζεις τι γραφω

 

δεν εχω προβλημα με τα xdg3

αλλα με τα xgd2...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ιδια ερωτηση φιλε μου.

Τι δισκακια χρησιμοποιεις?

 

Επισης σου εχω πει εδω και πολα ποστ να βγσαλεις μια φωτο με το τι βγαζει το abgx360 1.0.6 για το παιχνιδι σου οπως και τις ρυθμησεις που εχεις κανει στο imgburn 2.5.6.0 να δω τι παιζει.

 

Δοκιμασες να γραψεις xgd2 game σε verbatim dvd+r dl δισκακι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ιδια ερωτηση φιλε μου.

Τι δισκακια χρησιμοποιεις?

 

Επισης σου εχω πει εδω και πολα ποστ να βγσαλεις μια φωτο με το τι βγαζει το abgx360 1.0.6 για το παιχνιδι σου οπως και τις ρυθμησεις που εχεις κανει στο imgburn 2.5.6.0 να δω τι παιζει.

 

Δοκιμασες να γραψεις xgd2 game σε verbatim dvd+r dl δισκακι?

 

γραφουμε στα ιδια verbatim

και xgd3 & xgd2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχη Nεο Dashbord update 2.0.14717.0

 

"Αν έχεις Jtag (και όχι RGH) και το κάνεις μετά δεν

θα έχεις jtag... Αν έχεις rgh μπορεί να μην ανάβει μετά

καθόλου και αν αλλάζει το cb μπορεί να μην γίνεται

rgh μετά..."

 

 

http://www.360-gr.com/t15000p30-topic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι, είμαι με flashaρισμένο xbox από τις αρχές του καλοκαιριού lt 1.9, έγραψα το catherine pal και μου ζητάει update, να το κάνω ή θα μου flashaριστεί το drive σε stock firmware??.. :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΗΝ το κάνεις ούτε για πλάκα!! πρεπει να γιρίσεις σε stock fw να περάσεις το update και μετά το lt +3.0

 

 

 

Το ξαναγράφω για να το διαβάσει όλος ο κόσμος.

 

Οποιος έχει φλασαρισμένο ΧΒΟΧ απο εδώ και πέρα θα πρέπει να μάθει να φλασάρει μόνος του γιατί τουλάχιστον 2 φορές το χρόνο θα βγάζει η Μ$ updates που ξεφλασάρουν το μηχάνημα.

 

Οποιος έχει τσιπαρισμένο ΧΒΟΧ μπορεί η Μ$ με ένα Update να του το κλειδώσει κανονικότατα. όπως έκανε τώρα με το τελευταίο που βγήκε και κλειδώνει όλα τα φατ ΧΒΟΧ.

 

κοινώς η όλη φάση θα είναι ένα μόνιμο κινηγιτο!!

 

τις εποχές του ps2 που τσιπάραμε την κονσόλα και την είχαμε για πάντα ξεχάστε τις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα. Τον Οκτώβριο είχα βάλει το fifa 2012 στο φλασαρισμένο μου xbox και πάτησα να γίνει το update. Τέλος πάντων το update έμεινε στην μέση. Από τότε το άφησα στην άκρη, μιας και δεν μπορούσα να κάνω κάτι. Χθες μετά από ένα καλό ψάξιμο, διάβασα ότι έπρεπε να περάσω με usb τo dashboard 13599. Το έκανα, η κονσόλα ξεκόλλησε αλλά τώρα παίζει μόνο τα γνήσια games. Επειδή αυτός που μου το φλασαρει, μου πέρνει κάθε φορά 60 ευρώ (και το έχω κάνει 4 φορές), λέω να αρχίσω να το φλασάρω μόνος μου. Μπορείτε να με βοηθήσετε ; To drive είναι το Benq και η κονσόλα είναι phat χωρίς HDMI. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)σου έχει ξεφλασάρει το μηχάνημα το update.

 

2)αυτός που σου έπερνε 60 ευρώ είναι πιο μεγάλος απαταιώνας και απο τον τσοχατζόπουλο

 

3) μπες εδώ http://www.360-gr.com/ έχει πολούς αναλυτικούς οδηγούς. Αν δεν την παλευεις γενικά πήγαινε στις αγγελίες και ζήτα ότι θες φλασάρισμα. είναι άτομα που ζητάνε το πολύ 15 ευρώ, μερικοί το κάνουνε και δωρεάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...