Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας..επειδη δεν εχω καθοοοολου ιδεα,μηπως θα ηθελα καποιος να μου απαντησει στις παρακατω χαζες-πολλες ερωτησεις αλλα με αναλυτικο τροπο:

1)Για να φλασαρεις-χακαρεις-παιζεις τζαμπα παιχνιδια κοστιζει λεφτα?δηλαδη χρειαζεται καποιο μηχανημα εκτος του προφανους?

2)Τι ακριβως παιζει με τους drivers και που φαινεται τι driver εχω?

3)Ειναι ευκολη διαδικασια?

4)Σε ποια σελιδα αναφερεται τροπος γιατι πραγματικα επικρατει χαος εδω!!!

5)Θελει ειδικα κατσαβιδια για να ανοιξω το κουτι?

6)Ποια εκδοση φλασαρεται ποιο ευκολα?

Ευχαριστω :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ειναι κατι το περιεργο δηλαδη αυτο που ρωτησα αυτο φιλε?τι ειρωνια ειναι αυτη?

 

Φίλε μου δεν νομίζω το post από πάνω να ήταν ειρωνικό , αλλά πραγματικά κάποιος που ρωτάει πράγματα όπως εσύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θελει καποιος να μου απαντησει σε αυτο που εγγραψα εχει καλως αν δεν θελει παλι εχει καλως.παραπανω αναλυση και οτιδηποτε αλλο του τυπου <διαβαστε το φορουμ η τι ερωτισεις ειναι αυτες κτλ...>δεν βοηθανε οχι την συζητηση αλλα την λειτουργια ενος φορουμ. ευχαριστω πολυ και συγνωμη που ρωτησα,προφανος το φορουμ απαρτιζετε απο ανθρωπους με αναπτυγμενη νοητικη ικανοτητα ενω η δικια μου και υπολοιπων ειναι κατω του μετριου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αποφάσισα να glitsaro το falcon μου.'Εχω περάσει lt2.1 και έχω ένα αρχαίο firmware.

Απότι είδα , κάνω restore το original firmware στο drive , περνάω το τελευταίο firmware update στην κονσόλα , προαιρετικά ξαναφλασάρω με lt3, και ξεκινάω jtag διαδικασία.

Eιδα ότι από το 2.0.14717 υπάρχει πρόβλημα.

Ερώτηση : Ποιό τελευταίο ms update μπορώ να περάσω με ασφάλεια πριν το glitsaro ?

 

και μου απαντώ : 2.0.14699.0

Επεξ/σία από ssof
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μολις πηρα ενα xbox360 (Phat) φιλου αμπανάριστο με stock fw και σε λιγο ετοιμαζομαι να το flashαρω με lt+ 3.0. Εχω παραγγείλει το Liteon recorder για σωστες εγγραφες στα xdg3 games. Και ερωτω αν ξερει καποιος να μου απαντήσει: Εαν προκειται να παιξω game XDG2 ειναι απαραίτητο να γραφτει το δισκακι με Liteon για να ειμαι οσο το δυνατόν περισσότερο ασφαλής στο xbox live? ή το liteon recorder εχει νοημα μόνο για τα xdg3 games , οποτε ολα τα xdg2 τα γραφω και με ενα αλλο οποιοδήποτε recorder?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως αυτο που λες το liteon ihas ειναι υποχρεωτικο για τα xgd3 games ολα τα αλλα μπορουν να γραφτουν με οποιοδηποτε dvd-recorder και disc.

 

Ασφαλης για το xbox live δεν εισαι ποτε φιλε μου ακομα και αν εχεις παιξει ofline καποιο αντιγραφο με το που συνδεθει η κοσνολα στο xbox live στελνει ολα τα δεδομενα στην ms.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok thanks, αυτο το καταλαβαίνω, απλα εννοουσα να ειμαι οσο το δυνατόν πιο ασφαλής.

Τελικα ανοιξα το xbox και εχει ενα Liteon drive dg-16d2s-09c Hw ver: A0A2 και FWver: 83850c . Προσπαθησα με το jungleflasher να το φλασαρω αλλα ενω το αναγνωρίζει δεν μπορω να κανω τιποτα. ουτε να διαβασει το key.Επίσης να προσθεσω οτι συνδεθηκα στο live και εχει περασμενο οτι πιο τελευταιο update μου ζητησε. Υπαρχει κανενα tutorial για το συγκεκριμενο drive??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα την πατησα με το dashboard update. Το drive ηταν 83850c V1 και γινοταν flash χωρις εξτρα κολλησεις κλπ αποτι διαβάζω. Τωρα με το καινούργιο dashboard μου το εκανε 02510c και το jungleflasher δεν μπορει να διαβάσει το key. Στο tutorial του Jungleflasher τωρα διαβαζω πως η μονη μεθοδος για την 02510c ειναι η: PMT Probe / CK Probe 3 . Το pmt απο οσο βλεπω βραχυκυκλώνει καποια σημεια επανω στο board του drive αλλα δεν εχει τοσο αναλυτικές οδηγίες. Υπάρχει κανενα καλο tutorial αποκλειστικά για αυτή τη μεθοδο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωπω εχω καιρο να μπω ! χαιρετω την παρεα!

 

sazistas, στο PTM δεν βραχυκυκλωνεις τιποτα στην πλακετα, ακουμπας το probe στο σημειο απλα. Για περισσοτερα κοιτα τον οδηγο του JF ειναι υπερ-αναλυτικος.

 

ptm_pr10.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια σε καποια παιχνιδια καινουργια οταν χρησιμοποιω το abgx360 γραφει verification of this game failed προφανως η βαση δεδομενων για αυτα τα παιχνιδια δεν εχει ενημερωθει απο το abgx360.Ψαχνω το προγραμμα και δεν βλεπω πουθενα να κανει αναβαθμησει ξερει κανεις πως γινετε?να σας αναφερω οτι εχω την καινουργια εκδοση 1.0.6 του abgx360.

 

{υπαρχει η πιθανοτητα να κανει μονο του αναβαθμισει?}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

basic stealth test passed και απο κατω verification failed οποτε δηλαδη για να καταλαβω το παιχνιδι ειναι λειτουργικο απλα δεν ειναι για το live επειδη δεν εχει περαστει στην βαση δεδομενων του abgx360,αρα περιμενω 1,2,3 μερες καποιες μερες ας πουμε μεχρι να μου εμφανιστει στο abgx360,εως τοτε παιζω offline σωστα?

 

η μπορω να παιξω και στο live?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...