Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο τι στιγμη που θα παιξεις ενα παιχνιδι στο 360 σου ακομα και ofline καταγραφονται ολα οποτε καλο ειναι κατα τη γνωμη μου παντα να περιμενεις να μπει στη βαση παιχνιδιων του abgx360 1.0.6 και αφου μπει να το τσεκαρεις και μετα να το γραψεις ωστε θεωρητικα τουλαχιστον να εισαι ποιο ασφαλης για το xbox live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ακριβώς όπως το είπες.

 

Τα 6 παρακάτω xgd2 παιχνίδια θέλουν πέρασμα πάλι από το abgx360 1.0.6 και ξανά γράψιμο.

 

1. Fable 3

2. Halo: Reach

3. Assassins Creed: Brotherhood

4. Need For Speed: Hot Pursuit

5. CoD MW2

6. CoD: Black Ops

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου εδωσε ενας φιλος ενα χβοχ360 το οποιο πολλες φορες βγαζει 3 κοκκινα πολλες φορες οχι,δηλαδη μετα απο 10-15 ανοιγματα και κλεισιματα ειναι ενταξει,προφανως παρουσιαζει το γνωστο προβλημα.βρηκα στο youtube πολλα βιντεο που επιδιορθωνουν τη βλαβη οπως αυτο http://youtu.be/jGPpIYQz_ZI ειναι αποτελεσματικο ξερει κανενας?η ειναι προσωρινο και μετα ξανα τα ιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον κανει τη μεθοδο x-clamp fix(το εχω κανει σε 2-3 κοσνολες)

 

Απο τι στιγμη που σου βγαλει μια φορα rrod και ειδικα αν ειναι απο τις πρωτες κονσολες χωρις hdmi θηρα τοτε το ποιο πιθανο ειναι οτι εκτος απο τη μεθοδο reballing οτι και να κανεις ειναι προσωρινο και θα στο ξανακανει μεχρι να τα φτυσει εντελως.

 

Εγω θα σου προτεινα αν μπορεις να το πουλησεις σαν ανταλλακτηκα και να αγορασεις ενα phat xbox 360 με jasper μητρικη που δεν παρουσιαζει προβληματα rrod.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ειναι σοβαρη διαδικασια οντως αφου στην ουσια λιωνεις ολα τα πινακια του τσιπ καρτας γραφικων και επεξεργαστη και δημιουργεις καινουργια αφου αυτο ειναι στην ουσια η αιτια του rrod λογο πολυ μεγαλης θερμοκρασιας στη καρτα γραφικων στα πρωτα xbox360.

 

Κατα τη ταπεινη μου γνωμη το reballing στην ουσια κανει σαν καινουργια τη κοσνολα και οπως μια νεα παλιας μητρικης κονσολα 360 παιζει να σου βγαλει rrod παλι παιζει να σου ξαναβγαλει μετα απο rrod απλα πολυ ποιο αργα απ' οτι με οποιοδηποτε αλλο fix.

 

Αποψη μου να την δωσεις σαν ανταλλακτηκα οσο μπορεις και να αγορασεις μια jasper xbox 360 που δεν εχουν τετοια θεματα με τα rrod.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν εχετε επαγγελματικα εργαλεια για αυτη τη δουλεια και το κανετε με πιστολι θερμου αερα απλα στην καλυτερη να σας κρατησει κανα μηνα. Επισης προσεχτε με το θερμοπιστολο να μην σκασουν πυκνωτες η λιωσουν πλαστικα μερη στη μητρικη. Μπορειτε να παρετε ειδικες μυτες για το θερμοπιστολο που κατευθυνουν τον αερα σε μικροτερη επιφανεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είδα κι εγώ και αποθαρρύνθηκα. Έχω ένα χαλασμένο 360 πρώτης γενιάς (τα έφτυσε μετά από 3+ χρόνια) που στην αρχή μπορούσα να το επαναφέρω με... πιστολάκι μαλλιών. Μετά από κάποια στιγμή το κόλπο δεν έπιανε πλέον και το είχα παρατήσει στην τύχη του.

 

Οπότε ψάχνοντάς το περισσότερο, είδα αρκετά βίντεο reballing στο YT και κατάλαβα ότι αυτή η δουλειά χρειάζεται εξοπλισμό και εμπειρία, δεν είναι απλή υπόθεση. Άλλωστε ακόμα κι έτσι το 360 δεν διορθώνεται δια παντός αλλά το πιθανότερο είναι πως σε μερικούς μήνες (άντε χρόνο) θα χαλάσει πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είδα κι εγώ και αποθαρρύνθηκα. Έχω ένα χαλασμένο 360 πρώτης γενιάς (τα έφτυσε μετά από 3+ χρόνια) που στην αρχή μπορούσα να το επαναφέρω με... πιστολάκι μαλλιών. Μετά από κάποια στιγμή το κόλπο δεν έπιανε πλέον και το είχα παρατήσει στην τύχη του.

 

Οπότε ψάχνοντάς το περισσότερο, είδα αρκετά βίντεο reballing στο YT και κατάλαβα ότι αυτή η δουλειά χρειάζεται εξοπλισμό και εμπειρία, δεν είναι απλή υπόθεση. Άλλωστε ακόμα κι έτσι το 360 δεν διορθώνεται δια παντός αλλά το πιθανότερο είναι πως σε μερικούς μήνες (άντε χρόνο) θα χαλάσει πάλι.

Ακριβως αυτο που λεω κι εγω στο στεφανο φιλε nzeppos γι' αυτο και του προτεινα απλα να αγορασει μια phat xbox360 με jasper μητρικη ωστε να εχει το κεφαλι του ησυχο οσο αφορα το rrod.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...