Προς το περιεχόμενο

Γάλλος προτείνει ασυνήθιστη λύση για 3D χωρίς γυαλιά


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεί και να 'ναι... Αλλά τι σχέση έχει το ένα βίντεο του τύπου με το άλλο? Το ένα είναι ξεκάθαρα διαφημιστικό και το άλλο παρουσιάζεται ως επιστημονικό.

 

Mάλλον θέλει να μας πει ότι έχει τεχνογνωσία επί του θέματος ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 130
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Mάλλον θέλει να μας πει ότι έχει τεχνογνωσία επί του θέματος ;)

Αν κατάλαβα καλά όμως, ο Vogel απλά παρουσιάζει αυτή τη "συσκευή", δεν ισχυρίζεται ότι την εφηύρε. Δεν είναι σαφές αν ανήκει στην ομάδα ή όχι.

 

www.jonathanpost.com Jonathan Post Experiment present by Francois. a new technology for 3D screens without glasses!

This system works only on 120Hz monitor displays. It simulates 3D Active Shutter Glasses. I hope to have a final version for CES 2012. For further information, contact me at [email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί και να 'ναι... Αλλά τι σχέση έχει το ένα βίντεο του τύπου με το άλλο? Το ένα είναι ξεκάθαρα διαφημιστικό και το άλλο παρουσιάζεται ως επιστημονικό.

 

Η αντιληπτική ικανότητα διαφέρει από άτομο σε άτομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αντιληπτική ικανότητα διαφέρει από άτομο σε άτομο.

 

Φαντάζομαι με ειρωνεύεσαι αλλά τον λόγο που το είπα αυτό τον ανέπτυξα παραπάνω. Αν και πάλι πιστεύεις το ίδιο, it's OK :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φάση είναι ότι ενεργοποιεί τους "αισθητήρες" με χειριστήρια από air condition lol!

 

Είναι προφανές ρε παίδες ότι είναι fake. Πιστεύω φαίνεται και από τον τρόπο που "ανοιγοκλείνουν" τα μάτια του ότι είναι edited.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω ότι και τα δυο βίντεο απαιτούν μια σχετική τεχνογνωσία, αν έκανε το ένα για τη διαφήμιση,

τεχνικά του είναι εύκολο να κάνει και το παρόν fake εξίσου ρεαλιστικό. Τι το δυσνόητο λέω και συγχέω ; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί και να 'ναι... Αλλά τι σχέση έχει το ένα βίντεο του τύπου με το άλλο? Το ένα είναι ξεκάθαρα διαφημιστικό και το άλλο παρουσιάζεται ως επιστημονικό.

 

 

Δεν ειπα πως σχετιζονται τα 2 βιντεο

Απλως ο τυπος κανει πολλα τετοια περιεργα βιντεακια

http://www.paranoidus.com/director/1/francois-vogel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τότε έκανες quote το λάθος μήνυμα :-)

 

Συμφωνώ μαζί σου πάντως.

 

Η άγνοια αλλά ακόμα περισσότερο η ημιμάθεια είναι ο χειρότερος σύμβουλος μας. Είναι σαφώς πολύ πιο εύκολο να αποδοκιμάσουμε κάτι πριν μπούμε στη διαδικασία να το διερευνήσουμε πρώτα. Η διαδικασία της διερεύνησης απαιτεί χρόνο και προσπάθεια, ενώ της αποδοκιμασίας όχι.

 

Αμφιβάλω αν το 10% μπήκε στον κόπο να διαβάσει το λήμμα TENS από την Wikipedia.

 

Έχω φίλο φυσιοθεραπευτή που χρησιμοποιεί TENS και μου έχει εξηγήσει αναλυτικά τι κάνει. Η ένσταση μου δεν έχει να κάνει με την αυθεντικότητα του video, αλλά με την άγνοια ύπαρξης αυτής της τόσο διαδεδομένης τεχνολογίας. Η τηλεόραση συνέχεια προβάλει διαφημιστικά για αδυνάτισμα μέσω της ίδιας ακριβώς τεχνολογίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω ότι και τα δυο βίντεο απαιτούν μια σχετική τεχνογνωσία, αν έκανε το ένα για τη διαφήμιση,

τεχνικά του είναι εύκολο να κάνει και το παρόν fake εξίσου ρεαλιστικό. Τι το δυσνόητο λέω και συγχέω ; :)

 

Δε λες κάτι δυσνόητο. Απλά το ότι έκανε κάτι ψεύτικο αληθοφανές (στη διαφήμιση), δε σημαίνει *απαραίτητα* ότι με ό,τι άλλο σχετίζεται αυτός ο άνθρωπος θα κινείται στα ίδια πλαίσια.

 

Η άγνοια αλλά ακόμα περισσότερο η ημιμάθεια είναι ο χειρότερος σύμβουλος μας. Είναι σαφώς πολύ πιο εύκολο να αποδοκιμάσουμε κάτι πριν μπούμε στη διαδικασία να το διερευνήσουμε πρώτα. Η διαδικασία της διερεύνησης απαιτεί χρόνο και προσπάθεια, ενώ της αποδοκιμασίας όχι.

 

Αμφιβάλω αν το 10% μπήκε στον κόπο να διαβάσει το λήμμα TENS από την Wikipedia.

Kariajoulas, συμφωνώ γι' άλλη μια φορά μαζί σου. Το να απορρίπτουμε κάτι καινούριο (ή ακόμα χειρότερα να το κοροϊδεύουμε) χωρίς να το επεξεργαζόμαστε είναι η πιο εύκολη λύση. Δε λέω να δεχόμαστε άκριτα ό,τι μάς πλασάρουν αλλά όχι να φτάνουμε και στο άλλο άκρο.

 

Ούτε κι εγώ έχω πειστεί ακόμα ότι είναι αληθινό αυτό που παρουσιάζεται αλλά, αν νομίζετε εσείς που το κοροϊδεύετε και λέτε ότι είναι fake ότι είστε πιο ξύπνιοι από μας που έχουμε αμφιβολίες ή πιστεύουμε ότι είναι μια καλή πρώτη προσπάθεια, είστε βαθιά νυχτωμένοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδία με έχει πιάσει νευρικό γέλιο και στην κυριολεξία κλαίω από τα γέλια. Τα σχόλιά σας είναι απίστευτα!!!!!! Εγώ πάντος αυτά τα πράγματα δεν τα βάζω στο κεφάλι μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...