Προς το περιεχόμενο

Το Sony NPG (PSP 2) είναι γεγονός


REDODIN7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

lolwut? :shock:

 

LCD με IPS Panel είναι...

Eχεις δίκιο λάθος μου ^_^ αλλά πάλι δεν ανερει ότι είναι μια οθόνη με εφετζίδικο όνομα για να πουλήσει

 

@Redodin7

 

Μη μας γειώνεις έτσι... όνειρα κάνουμε.

 

Χαχαχα δεν είχα πρόθεση :P

Μακάρι η τεχνολογία 3D να ξεπεραστεί πολύ γρήγορα και να βγουν συσκευές με ολογράμματα πολύ γρήγορα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 118
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συγγνώμη αλλά το psp έχασε την μάχη και το δεύτερο μοντέλο που βγήκε μετά χωρίς umd. Τι σας κάνει να πιστεύετε ότι αυτό θα τα καταφέρει? Δεν φταίει το μηχάνημα, αλλά η απληστία τους.

Το ότι επέτυχε το playstation και αυτό χάρη στην συνεργασία με νιντεντο (πριν βγει) και στην συνέχεια το ps2, ότι άλλο έβγαλε πάτωσε.

Άκου εκεί το τετρις 10 ευρώ.. έλεος. Στο τέλος θα χρεώνουν και το πάτημα στα πλήκτρα, χωρίς τίτλο μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη αλλά το psp έχασε την μάχη και το δεύτερο μοντέλο που βγήκε μετά χωρίς umd. Τι σας κάνει να πιστεύετε ότι αυτό θα τα καταφέρει? Δεν φταίει το μηχάνημα, αλλά η απληστία τους.

Το ότι επέτυχε το playstation και αυτό χάρη στην συνεργασία με νιντεντο (πριν βγει) και στην συνέχεια το ps2, ότι άλλο έβγαλε πάτωσε.

Άκου εκεί το τετρις 10 ευρώ.. έλεος. Στο τέλος θα χρεώνουν και το πάτημα στα πλήκτρα, χωρίς τίτλο μέσα.

 

Πάτωσε δεν το λες αν σκεφτεις οτι πουλησε 47Μ ps3 και 65.8M psp . Πιο κατω απο τον ανταγωνισμο ναι αλλα παλι μιλαμε για τεραστεια κερδη software-hardware. Το σιγουρο ειναι οτι καπως ετσι θα παει και το 3ds σε σχεση με το psp 2 . Ωστοσο αυτο δε σημαινει ομως οτι θα πατωσει. Εγω οπως και πολλοι σαν και εμενα θα προτιμησουν το Psp 2 για πολλους και διαφορους λογους οπως λογω οθονης, σαφως ανωτερων γραφικων, λογω 2 αναλογικων, λογω αποκλειστικοτήτων sony που τις προτιμω απο της nintendo και για λογους αισθητικής σαν εμφανιση φορητης κονσολας.

worldwide_totals.png#105

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το psp2 φαίνεται πολύ "επιθυμητό"!!!

 

Όσον αφορά το θέμα που έχει προκύψει, στο thread, έχω να πω, πως το "feeling" (που λένε και στο χωριό μου) της Nintendo, είναι εντελώς διαφορετικό από κάθε άλλη κονσόλα. Κι αυτό είναι κάτι που όλοι ψάχνουν. Τουλάχιστον, όσον αφορά εμένα, ισχύει σίγουρα.

Το να παίξω άλλο ενα fps ή άλλο ένα rpg με super-duper γραφικά, δεν είναι κάτι που με χαλάει αλλά μπορεί να φάω μεγαλύτερο "σκάλωμα" όταν παίζω raving rabbits στο Wii...

 

Τέλος, όσον αφορά την ηλικία, μάλλον πρέπει να συμπληρωθεί καλύτερα η πρόταση.

 

Το DS (γενικά Nintendo) είναι για μικρά παιδιά, το psp (γενικά τέτοιου επιπέδου κονσόλες) είναι για μεγαλύτερα "παιδιά".

ΑΛΛΆ... το DS είναι για ακόμα πιο μεγάλα "παιδιά".

Συγκεκριμένες χρονολογίες; Ας προσπαθήσω να το οριοθετήσω.

 

7-14 DS, 14-25 PSP, 25 κι άνω σαφώς και πάλι DS.

Βέβαια το μεγαλύτερο κοινό είναι στο 14-25 αλλά πλεόν υπάρχουν πολλοι 30άρηδες που έχουν μεγαλώσει με games και ψάχνουν το DS...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το psp2 φαίνεται πολύ "επιθυμητό"!!!

 

Όσον αφορά το θέμα που έχει προκύψει, στο thread, έχω να πω, πως το "feeling" (που λένε και στο χωριό μου) της Nintendo, είναι εντελώς διαφορετικό από κάθε άλλη κονσόλα. Κι αυτό είναι κάτι που όλοι ψάχνουν. Τουλάχιστον, όσον αφορά εμένα, ισχύει σίγουρα.

Το να παίξω άλλο ενα fps ή άλλο ένα rpg με super-duper γραφικά, δεν είναι κάτι που με χαλάει αλλά μπορεί να φάω μεγαλύτερο "σκάλωμα" όταν παίζω raving rabbits στο Wii...

 

Τέλος, όσον αφορά την ηλικία, μάλλον πρέπει να συμπληρωθεί καλύτερα η πρόταση.

 

Το DS (γενικά Nintendo) είναι για μικρά παιδιά, το psp (γενικά τέτοιου επιπέδου κονσόλες) είναι για μεγαλύτερα "παιδιά".

ΑΛΛΆ... το DS είναι για ακόμα πιο μεγάλα "παιδιά".

Συγκεκριμένες χρονολογίες; Ας προσπαθήσω να το οριοθετήσω.

 

7-14 DS, 14-25 PSP, 25 κι άνω σαφώς και πάλι DS.

Βέβαια το μεγαλύτερο κοινό είναι στο 14-25 αλλά πλεόν υπάρχουν πολλοι 30άρηδες που έχουν μεγαλώσει με games και ψάχνουν το DS...

 

Φιλε μου sorry για το offtopic αλλα μου φαινεται απιστευτο. Εισαι γραμμενος στο Insomnia απο το 2003 και αυτο ειναι το πρωτο σου ποστ? Η καποιο λαθος εχει το site?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εμενα τα παιχνίδια δεν ειναι σοβαρή υπόθεση αν θα αγόραζα κάποιο απο τα 2 θα ηταν το 3ds τώρα για τα γραφικά να μη μιλάμε οταν γράφουμε για games για χάνεται η ουσία.

Αυτη η νεα γενιά των gamer εχει χάσει τη μπάλα απο τα γραφικά και αμφισβητώ αν έπαιξε ποτε του τίτλους του nes,snes,master system,megadrive gameboy - gamegear.

Μάλλον μονο σε emulators οπότε αυτη η γενιά των gamer σε καμια περίπτωση δεν μπορεί να μιλάει απέναντι σε μη σοβαρούς gamers σαν τις γενιάς μου.

Ήμαστε γελιοι αλλα ετσι γουστάρουμε να παρατάμε το xbox 360 & ps3 για να παίζουμε ακομα super mario bros - sonic - zelda - donkey kong -mk.

 

Εμπρος καμπαμαρου και γενια του sogoku πάμε να τους φαμε σαν λάχανο!!!

Ουστ ρουφιανόπαιδα τις sony ουστ 666 ουστ λολ 3ds και τα μυαλά στα κάγκελα!!

Ουφ ξελάφρωσα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εμπρος καμπαμαρου και γενια του sogoku πάμε να τους φαμε σαν λάχανο!!!

 

Son Goku (επώνυμο το 1ο και όνομα το 2ο) ffs :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το psp2 φαίνεται πολύ "επιθυμητό"!!!

 

7-14 DS, 14-25 PSP, 25 κι άνω σαφώς και πάλι DS.

Βέβαια το μεγαλύτερο κοινό είναι στο 14-25 αλλά πλεόν υπάρχουν πολλοι 30άρηδες που έχουν μεγαλώσει με games και ψάχνουν το DS...

Εγώ όταν πήρα το PSP ήμουν 23 και αν το πιστεύεις είχα δίλημμα όχι για DS-PSP άλλα για PSP-XBOX 360 :-D .

Εννοείται πως τώρα που πάτησα τα 27 θα πάρω και το NGP :wub:

 

Υ.Γ

 

Όλοι οι φαντάροι έχουν καβατσομενα PSP αν αυτό λέει κάτι :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όταν πήρα το PSP ήμουν 23 και αν το πιστεύεις είχα δίλημμα όχι για DS-PSP άλλα για PSP-XBOX 360 :-D .

Εννοείται πως τώρα που πάτησα τα 27 θα πάρω και το NGP :wub:

 

Υ.Γ

 

Όλοι οι φαντάροι έχουν καβατσομενα PSP αν αυτό λέει κάτι :P :P :P

 

Ουσιαστικά επιβεβαιώνεις αυτό που έγραψα. Προφανώς τα όρια δεν είναι απόλυτα και προφανώς σε βάθος χρόνου θα αλλάξουν.

Όμως πιστεύω πως τώρα κάπου εκεί βρισκόμαστε... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όταν πήρα το PSP ήμουν 23 και αν το πιστεύεις είχα δίλημμα όχι για DS-PSP άλλα για PSP-XBOX 360 :-D .

Εννοείται πως τώρα που πάτησα τα 27 θα πάρω και το NGP :wub:

 

Υ.Γ

 

Όλοι οι φαντάροι έχουν καβατσομενα PSP αν αυτό λέει κάτι :P :P :P

 

καλα βρε μαντραχαλε 27 και ακομα παιζεις games? δεν εβαλες μυαλο ακομα? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτη η νεα γενιά των gamer εχει χάσει τη μπάλα απο τα γραφικά και αμφισβητώ αν έπαιξε ποτε του τίτλους του nes,snes,master system,megadrive gameboy - gamegear.

Μάλλον μονο σε emulators οπότε αυτη η γενιά των gamer σε καμια περίπτωση δεν μπορεί να μιλάει απέναντι σε μη σοβαρούς gamers σαν τις γενιάς μου.

Ήμαστε γελιοι αλλα ετσι γουστάρουμε να παρατάμε το xbox 360 & ps3 για να παίζουμε ακομα super mario bros - sonic - zelda - donkey kong -mk.

 

Εμπρος καμπαμαρου και γενια του sogoku πάμε να τους φαμε σαν λάχανο!!!

Ουστ ρουφιανόπαιδα τις sony ουστ 666 ουστ λολ 3ds και τα μυαλά στα κάγκελα!!

Ουφ ξελάφρωσα :P

 

Φίλε μου και εγώ νομίζω είμαι της ίδιας γενιάς μεγάλωσα με ηλεκτρονικά που περνάν 20αρικα και επιτα 50αρικα και έχανα ένα ολόκληρο χιλιάρικο :shock: το ΣΚ στα φλιπεράκια παίζοντας Shinobi,Cabal,Wonderboy,Snow Bros , Golden Axe και πολλά πολλά άλλα :wub: , αργότερα χανόμουνα στο αμιγκαδικο της γειτονιάς μου να λιωνω με Super Frog , Dangerous Dick και φυσικα SWOS :wacko: και εκτός από της κονσόλες που ανέφερες έχουν περάσει από τα χέρια μου λιγότερο γνώστες όπως το 3DO , Jaguar και ένα Amstrad που λειτουργούσε με μαγνιτο κασέτα :P

 

Δυστυχώς η ευτηχως πότε δεν ξανά αγόρασα συσκευή της Nintedo μετά το Ν64 ενώ όσο αφορά το gameboy δεν είχα πότε ξετρελαθεί προτιμούσα τα Tigers .

Εν κατακλείδι δεν είναι σίγουρο αν όλοι οι παλιουρες έχουμε και σήμερα τα ίδια γούστα και δεν φταίνε πάντα οι νέοι , αν πότε αποφασίσει η Nintedo να βγάλει κάνα νεο Killer Instict ίσως και να ξανά αγόραζα συσκευή της ^_^ .

 

καλα βρε μαντραχαλε 27 και ακομα παιζεις games? δεν εβαλες μυαλο ακομα? :P

Όχι και μαντράχαλος ακόμα μικρός είμαι :P έως τα 40αντα έχουμε καιρό :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν πότε αποφασίσει η Nintedo να βγάλει κάνα νεο Killer Instict ίσως και να ξανά αγόραζα συσκευή της ^_^ .

 

Αααχ τι μου θύμησες τώρα...

 

Το IP του Killer Instict όμως δεν ανήκει στη Rare? Κάτι είχε ακουστεί παλιότερα για το Xbox 360 αλλά δυστυχώς έμεινε φήμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δυστυχώς η ευτηχως πότε δεν ξανά αγόρασα συσκευή της Nintedo μετά το Ν64 ενώ όσο αφορά το gameboy δεν είχα πότε ξετρελαθεί προτιμούσα τα Tigers .

Εν κατακλείδι δεν είναι σίγουρο αν όλοι οι παλιουρες έχουμε και σήμερα τα ίδια γούστα και δεν φταίνε πάντα οι νέοι , αν πότε αποφασίσει η Nintedo να βγάλει κάνα νεο Killer Instict ίσως και να ξανά αγόραζα συσκευή της ^_^ .

Φιλε μου νιντεντο λεμε ιστορια!

 

Το 3ds ειναι κατι το διαφορετικο σε videogames οπως και τα gameboy ηταν παντα.

Θα βρεις τιτλους που απλα δεν θα υπαρχουν πουθενα αλλου απο απλους (mario-wario -garfliend asterix) που εχουν πλακα μεχρι τιτλους τζαμαουα (SF - zelda - metroid).

Οπως λες και εσυ γουστα ειναι αυτα απλα καποιοι αλλαξανε το 1995 με το psx που καλα κανανε ως ενα σημειο στο ps2 απλα χαντακωθηκαν παρα πολλοι gamers οι αγνοι και σωστοι ειναι οι dreamcastακιδες πιστεψε με που σου λεω και ξανα παρε nintendo :P

οαχαχαοχαα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...