Προς το περιεχόμενο

Η ASRock γίνεται ο τρίτος μεγαλύτερος κατασκευαστής μητρικών για το 2010


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όχι μόνο επειδή προέρχεται απο την Asus αλλά με ένα εξαιρετικό value for money οι Asrock πραγματικά αποτελούν προσιτή και πρακτικότατη λύση σε mid-low end lύσεις! Ειδικά όταν έβγαλε τις Intel P31 / G31 με τις 4Core1333-eSATA2 και 4Core1600-GLAN έγινε χαμός!

 

Δεν παύουν να αποτελούν λύση ακόμα για δυνατά μηχανάκια... π.χ Asrock X58 Extreme6 Προσέξτε Awards !! :confused:

 

Έχουν ποιότητα και αντοχή.

 

Που να δεις αυτήν... http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=Fatal1ty%20P67%20Professional

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιοπιστία (βάση κατασκευής) προσφέρουν σχεδόν όλες οι εταιρίες πλέον imho.

Από εκεί και πέρα παίζουν δύο ρεαλιστικοί παράγοντες ρόλο, τιμή και features.

Στο πρώτο έρχεται πρώτη η asrock, στο δεύτερο τελευταία.

 

Για ένα low end φθηνό pc καθημερινής χρήσης είναι μια χαρά.

Εμένα μία έτυχε να περάσει από τα χέρια μου, στο bios δεν είχε καν επιλογή να παίξω με ρεύματα, απαράδεκτο, ακόμα και για low end μοντέλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιοπιστία (βάση κατασκευής) προσφέρουν σχεδόν όλες οι εταιρίες πλέον imho.

Από εκεί και πέρα παίζουν δύο ρεαλιστικοί παράγοντες ρόλο, τιμή και features.

Στο πρώτο έρχεται πρώτη η asrock, στο δεύτερο τελευταία.

 

Για ένα low end φθηνό pc καθημερινής χρήσης είναι μια χαρά.

Εμένα μία έτυχε να περάσει από τα χέρια μου, στο bios δεν είχε καν επιλογή να παίξω με ρεύματα, απαράδεκτο, ακόμα και για low end μοντέλο.

 

τα mobo πλέον δεν έχουν να κάνουν τόσο με τις εταιρείες όσο με τα μοντέλα/chipsets...

και σε asus έχω πετύχει να μη μπορείς να παίξεις με ρεύματα παρά μόνο με vcore αν θυμάμαι

εξάλλου και τα καλά μοντέλα της asrock μόνο φτηνά δεν είναι πλέον..

αξιόπιστα είναι όλα και εγώ συμφωνώ μαζί σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω αλλαξα 2 asrock extreme x58 . την μια την αγορασα απο πλαισιο και ηταν ηδη χαλασμενη και μου την αντικατεστησαν

με ιδια η οποια χαλασε σε διαστημα 3 μηνων... τωρα εβαλα asus (εχει την asrock) . δεν την εχω και πολυ μεγαλύτερο κατασκευαστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακρια απο την αasus δε λεω καλα εργαλεια αλλα καιγονται ... χρησοπληρωσα πριν 6 χρονια μια asus δε τη δουλεψα και πολυ, με Ups κτλ κτλ και μου καηκε τις προαλες ... στην αρχη καιγοντουσαν οι sata θυρες ελεος ειναι ... gigabyte εχω δυο μηχανηματα gigabyte και επαθα πλακα πριν 4 χρονια οταν πρωτοπηρα ... τελειες μητρικες ... και με πολυ καλα υλικα ... + ταχυτητα + θερμοκρασιες κτλ τωρα asrock = asus μετα απο καποια χρονια θα φοβασαι μη καουν ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...