Προς το περιεχόμενο

[INFO] ARCH Linux: Απόψεις, Ερωτήσεις, Σχόλια


jemadux

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το έβαλα και έκανα και στο sample config, δεν βλέπω να θέλει κάτι παραπέρα, το καταλαβαίνουν μόνα τους τα προγραμμάτα ότι υπάρχει?

 

δεν είναι τύπου service ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γεια σας παιδια.εγω εχω βαλει το virtual box και δοκιμαζω διανομες.εβαλα arch linux και βγαζει μαυρη οθονη τερματικου.η ερωτηση μου ειναι:δεν εχει γραφικο περιβαλλον οπως οι υπολοιπες διανομες;;;;και αν ναι πως γινετε γιατι δεν εχω ιδεα. και κατι αλλο,εσεις ποιο γραφικο περιβαλλον θα μου συστηνατε;;;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδια.εγω εχω βαλει το virtual box και δοκιμαζω διανομες.εβαλα arch linux και βγαζει μαυρη οθονη τερματικου.η ερωτηση μου ειναι:δεν εχει γραφικο περιβαλλον οπως οι υπολοιπες διανομες;;;;και αν ναι πως γινετε γιατι δεν εχω ιδεα. και κατι αλλο,εσεις ποιο γραφικο περιβαλλον θα μου συστηνατε;;;;

Εχει. Απλα το δισκακι του δεν ειναι live cd για να σε βγαλει σε καποιο γραφικο περιβαλλον για να πατησεις install. Ειναι καθαρα installation disk, δηλαδη στο prompt που ειδες ξεκινας την εγκατασταση.

Γραφικο περιβαλλον και de (gnome/kde/xfce κλπ) θα δεις μετα την εγκατασταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι γίνεται με τον κωλο thunar και δεν κάνει mount τα usb.κάποτε το έλυνα με ck-launch-session και κάτι άλλες μαλακίες.τώρα το ck-launch-session δεν δουλεύει γιατί το ξήλωσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...