Προς το περιεχόμενο

Νίκη καταναλωτή που ζητούσε αντικατάσταση υπολογιστή


Kariajoulas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατά τη γνώμη μου ναι! Τα μακ και τα προϊόντα του "μήλου" είναι απλά για μούρη. Δεν είναι ότι κάνεις κάποια καλύτερη δουλειά από έναν απλό υπολογιστή απλά είσαι μούρη και προφανώς απευθύνεται σε αυτούς που τα έχουν... Είναι σαν να λέμε να αγοράσεις μια μερσέντες πχ (ή κάποιο άλλο μουράτο κάρο) ενώ τη δουλειά σου μπορείς να την κάνεις με ένα λιγότερο μουράτο αυτοκίνητο...

 

Εγώ πάλι στα 30 μου, αυτό που ξέρω είναι πως όλα είναι θέμα επιλογών.

Επιλογή δική μου και όλων των macusers να έχουμε στην κατοχή μας ένα μηχάνημα που θέλουμε εμείς, που το χρησιμοποιούμε εμείς.

 

Περνώντας απαρατήρητο βέβαια το γεγονός πως δεν ξυπνήσαμε μια μέρα, και ο πρώτος υπολογιστής που ακουμπήσαμε, η που καταστρέψαμε, ΔΕΝ ήταν Apple.

 

Κατα τη γνώμη τη ΔΙΚΗ μου λοιπόν, ένας pc user, δεν κάνει καλύτερη δουλεία απο αυτή ενός macuser.

 

Τώρα εάν ένας άνθρωπος που με τον έναν ή με τον άλλο τρόπο μπορεί και κάνει μια τέτοια αγορά, θεωρείται κατακριτέος, σου δίνω μια συμβουλή. Μην προβείς ποτέ σε μια τέτοια αγορά. Γιατί κατα τα δικά σου τα λεγόμενα, στις κοινωνικές σου συναναστροφές, καλύτερα να κουβαλάς μαζί το Ε9 σου.

 

 

edit: το τρολλάρισμα επείσης, είναι κατακριτέο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Κατά τη γνώμη μου ναι! Τα μακ και τα προϊόντα του "μήλου" είναι απλά για μούρη. Δεν είναι ότι κάνεις κάποια καλύτερη δουλειά από έναν απλό υπολογιστή απλά είσαι μούρη και προφανώς απευθύνεται σε αυτούς που τα έχουν... Είναι σαν να λέμε να αγοράσεις μια μερσέντες πχ (ή κάποιο άλλο μουράτο κάρο) ενώ τη δουλειά σου μπορείς να την κάνεις με ένα λιγότερο μουράτο αυτοκίνητο...

Μην τα υπεραπλουστεύουμε τα πραγματα. Οχι δεν τα παιρνουν ολοι για μουρη, οχι δεν "τα εχουν" ολοι οι κατοχοι mac.Και ειναι κριμα να καναντησει το thread σε ενα κλασικο mac bad, pc good κ τούμπαλιν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@EstellePr "eat SystemGraph" ...εάν εσύ θες να δουλεύεις κάτω από το "καθεστώς" apple και να θεωρείς τα pc αντιπαραγωγικά δικαίωμα σου. Άσε μας όμως να θεωρούμε τα μηλομηχανήματα ποζερίκα οκ ?

 

όσο για το τρόλλινγ δες την υπογραφή σου πρώτα και μετά κατέκρινε τους άλλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@EstellePr "eat SystemGraph" ...εάν εσύ θες να δουλεύεις κάτω από το "καθεστώς" apple και να θεωρείς τα pc αντιπαραγωγικά δικαίωμα σου. Άσε μας όμως να θεωρούμε τα μηλομηχανήματα ποζερίκα οκ ?

 

όσο για το τρόλλινγ δες την υπογραφή σου πρώτα και μετά κατέκρινε τους άλλους

 

Όσο θεωρούνται τα apple προϊόντα αντιπαραγωγικά, άλλο τόσο θεωρούνται τα pc.

 

Άσε που πρέπει ν' αρχίσω να μιλώ μια άλλη γλώσσα πιο ευνόητη, μιας και το ΔΙΚΑΙΩΜΑ το δικό ΜΟΥ, το κρίνω ΕΓΩ.

 

Η υπογραφή μου λοιπόν, είναι η επιλογή μου, όπως και το δικαίωμα μου να γράφω σ' ένα νήμα που μ' αφορά.

Όταν λοιπόν θα απευθυνθώ σ' ένα νήμα που αφορά pc users, επειδή θα μ' ενδιαφέρει, και όχι για να τρολλάρω, i'll let u know, εκείνη τη φορά, σε πιό απλά ελληνικά απ' ότι γράφω τώρα.

 

 

Fyi, δουλεύω κάτω απ' όποιο καθεστώς επιλέγω. Ότι επιλέγει καθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα η systemgraph ΞΟΦΛΗΣΕ. όπως και η ελεεινη iSQUARE.

 

Οι παραγγελίες μου:

 

2006 - Mac Pro Quad Core.

2007 - MacBook Pro 2,2Ghz

2010 - Mac Pro 8 Core

2010 - MacBook Pro i7 17".

 

Και έχω μεγάλο κύκλο με επαγγελματίες που θα πάρω μαζί μου

 

Απο δω και πέρα amazon, notebooks.de κλπ

 

ΑΠΑΤΑΙΩΝΕΣ... Γ@())(ΤΕ ΤΟ ΚΟΣΜΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καταναλωτης εχει δυναμη και φυσικα εκτος απο υποχρεωσεις και μεγαλα δικαιωματα τα οποια ελαχιστες φορες ασκει, ορισμενοι ας καταλαβουν οτι δεν ειναι για αρμεγμα και φερονται σαν πορτοφολι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συν φορουμίτες μου μάλλον έχετε μπερδευτεί λίγο όσον αφορά τη κατακεραύνωση της apple. Το πρόβλημα δε δημιουργήθηκε από τη μαμά εταιρεία αλλά από έναν εξουσιοδοτημένο μεταπωλητή και συγκεκριμένα τοpublic που το διαδίκτυο είναι γεμάτο ιστορίες καταπάτησης των δικαιωμάτων του καταναλωτή. Όταν μου χάλασε το laptop μου όταν σπούδαζα Αγγλία και το πήγα στο εκεί apple store μου το αλλάξανε χωρίς κουβέντα οι άνθρωποι. το πρόβλημα εντοπίζεται στην εδώ μπανανία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα η systemgraph ΞΟΦΛΗΣΕ. όπως και η ελεεινη iSQUARE.

 

Οι παραγγελίες μου:

 

2006 - Mac Pro Quad Core.

2007 - MacBook Pro 2,2Ghz

2010 - Mac Pro 8 Core

2010 - MacBook Pro i7 17".

 

Και έχω μεγάλο κύκλο με επαγγελματίες που θα πάρω μαζί μου

 

Απο δω και πέρα amazon, notebooks.de κλπ

 

ΑΠΑΤΑΙΩΝΕΣ... Γ@())(ΤΕ ΤΟ ΚΟΣΜΟ.

 

Ετσι! Και εγω ενημερωσα 2 φιλους μου που θα ενημερωσουν αλλους.Μπορει να μην τους ειχε τυχει κατι μεχρι τωρα,αλλα το αυριο δεν το ξερει κανεις.Απο εδω και μπρος αγορα MONO απο Αγγλια η αλλη χωρα της Ευρωπαικης Ενωσης.Δεν νομιζω να υπαρχει διαφορα,η μεγαλη διαφορα.Και στη τελικη καλυτερα καποιος να δωσει κατι παραπανω και να αναγκασει τους Ελληνες τυρεμπορους να κλεισουν.

 

Πως κανουν μερικοι και αγοραζουν Dell οθονες απο εξω γιατι εδω οι τιμες ειναι μη συμφερουσες?Το αυτο και με τα μηχανηματα Apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι στα 30 μου, αυτό που ξέρω είναι πως όλα είναι θέμα επιλογών.

Επιλογή δική μου και όλων των macusers να έχουμε στην κατοχή μας ένα μηχάνημα που θέλουμε εμείς, που το χρησιμοποιούμε εμείς.

 

Περνώντας απαρατήρητο βέβαια το γεγονός πως δεν ξυπνήσαμε μια μέρα, και ο πρώτος υπολογιστής που ακουμπήσαμε, η που καταστρέψαμε, ΔΕΝ ήταν Apple.

 

Κατα τη γνώμη τη ΔΙΚΗ μου λοιπόν, ένας pc user, δεν κάνει καλύτερη δουλεία απο αυτή ενός macuser.

 

Τώρα εάν ένας άνθρωπος που με τον έναν ή με τον άλλο τρόπο μπορεί και κάνει μια τέτοια αγορά, θεωρείται κατακριτέος, σου δίνω μια συμβουλή. Μην προβείς ποτέ σε μια τέτοια αγορά. Γιατί κατα τα δικά σου τα λεγόμενα, στις κοινωνικές σου συναναστροφές, καλύτερα να κουβαλάς μαζί το Ε9 σου.

 

 

edit: το τρολλάρισμα επείσης, είναι κατακριτέο.

 

Τι λες ρε άνθρωπε? Είπα εγώ ότι ένας pc user κάνει καλύτερη δουλειά από έναν mac user ή το ανάποδο?!

Δε σου αφαίρεσε κανείς το δικαίωμα της επιλογής να κάνεις ότι θες! Προφανώς είναι επιλογή σου να δώσεις ένα σκασμό λεφτά και να πάρεις μακ για τους δικούς σου λόγους αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα γίνεις πιο παραγωγικός ή θα αποκτήσεις ένα ανώτερο υπολογιστή από ένα μη-μακ υπολογιστή!!

Αυτό που είπα και εννοούσα είναι ότι με τόσα λεφτά που θα σκάσεις να πάρεις ένα "μουράτο" apple μηχάνημα, μπορείς να βρεις ένα πέρα για πέρα αξιοπρεπέστατο μη-apple μηχάνημα ίσως πιο οικονομικό και να κάνεις ακριβώς την ίδια δουλειά που θα έκανες με το ιμάκιό σου!

 

Σου φαίνεται κάτι παράλογο στην όλη υπόθεση? Και φτωχός να είσαι που λέει ο λόγος και έχεις αυτή την τρέλα να πάρεις ιμάκιο καμάρι σου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλώς το mac never go back είναι κάπως....

Δηλαδή με ένα απλό pc δεν μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου...

Πληρώνεις ποιότητα σου λέει. Άσε ρε φίλε καλός είναι και ο compaq της δεκαετίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συν φορουμίτες μου μάλλον έχετε μπερδευτεί λίγο όσον αφορά τη κατακεραύνωση της apple. Το πρόβλημα δε δημιουργήθηκε από τη μαμά εταιρεία αλλά από έναν εξουσιοδοτημένο μεταπωλητή και συγκεκριμένα τοpublic που το διαδίκτυο είναι γεμάτο ιστορίες καταπάτησης των δικαιωμάτων του καταναλωτή. Όταν μου χάλασε το laptop μου όταν σπούδαζα Αγγλία και το πήγα στο εκεί apple store μου το αλλάξανε χωρίς κουβέντα οι άνθρωποι. το πρόβλημα εντοπίζεται στην εδώ μπανανία.

 

 

αυτο βλεπω κι εγω φιλε. ο κλασσικος ελληνας αμεσως να αποδωσει ευθυνες χωρις να το ψαξει!!!

 

δεν αναφερθηκε μεχρι τωρα αν ο 35χρονος γιατρος απευθυνθηκε στη μαμα εταιρεια Apple και αν απαντησε η εν λογω εταιρεια. γιατι κι εγω μυριζομαι οτι πρωτιστως φταιει το Public που θελει να λεγετε εξουσιοδοτημενο service καποιας εταιρειας, οποια κι αν ειναι!! ειτε η apple, ειτε ΗΡ, ειτε οποιαδηποτε..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ξυλωστε τα αυτοκολλητακια σας απο τα ιχ και μετα να μιλατε μερικοι!Η. apple φταιει και κανεις αλλος οπως το ιδιο θα εφταιγε η samsung,lg κλπ καλημερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...