Προς το περιεχόμενο

Forthnet: δωρεάν live streaming σε αγώνες της Superleague για όλους τους συνδρομητές της


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 120
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμείς που έχουμε και forthnet και Nova την πήραμε την προσφορά μας με to nοvabox hd e;

 

Επίσης, γνωρίζουμε μήπως πως θα γίνεται η σύνδεση?

Θα κάνουμε login με τον κωδικο συνδρομυτη ή πρέπει να είμαστε Online με παροχο forthnet αποκλειστηκα?

 

Θελω να πω, αν εγω είμαι εδω με otenet και θα μπορω με καποιο τροπο να το δω μέσω άλλου συνδρομητη forthnet?

Κλαιν Μαιν αυτο που ρωταω αλλα τεσπα! Σιγα μην γινεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι η υπηρεσία θα δίνεται (νομίζω χωρίς κόστος, αλλά ας το επιβεβαιώσει κάποιος) σε συνδρομητές forthnet. Οι της nova μάλλον θα πρέπει να δουν τηλεόραση. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυχαινει να εχω Forthnet αλλα και να μην ειχα το μονο που πρεπει να ξερει κανεις ειναι οτι αυτες οι προσφορες ειναι του κ@@@@!!οτι και να εχει καποιος το μονο που χριαζεται να κανει ειναι το εξης:κανα μισαωρο πριν το παιχνιδι(δε παει να ειναι και τελικος κοσμου)ενα search του τυπου 'olympiakos-panathinaikos live streaming' και τελος!-θα βρουν 5,10 επιλογες θα πιξει λιγο αν δεν ξερει αλλα εν τελη σε κανα 10λεπτο θα εχει βρει το τροπο να δει το παιχνιδι..το μοναδικο πραγμα που ισως αξιζε καποτε να δωσει καποιος λεφτα(και τα ειχαμε τοτε)ηταν το filmnet-supersport(και αυτο λογο το οτι τοτε δεν ηταν τοσο μαχημο το δυκτιο).πλεον αντι να καθεσαι να δινεις λεφτα στους απατεωνες τυπου conn-x κτλ ειναι να κατσεις μια μερα και να μαθεις να σερφαρεις καλυτερα ωστε να τα εχεις ολα στο πιατο και φυσικα τσαμπε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Δείτε το faq εδώ: http://www.novasports.gr/DEFAULT.ASPX?A_ID=70641

 

παραθέτω:

 

 

 

1. Πώς θα δω τον αγώνα;

Ο αγώνας προβάλλεται σε ζωντανή μετάδοση μέσω του http://www.novasports.gr/livestreaming. Την ημέρα του αγώνα, 10 λεπτά πριν την έναρξή του, θα εμφανιστεί το κουμπί ΕΙΣΟΔΟΣ στη δεξιά πλευρά της σελίδας. Πατώντας το θα μπείτε στον player.

 

 

2. Που μπορώ να δω πότε είναι ο επόμενος αγώνας?

Στη σελίδα http://www.novasports.gr/livestreaming θα δείτε τους προγραμματισμένους αγώνες.

 

 

3. Ποιες οι προϋποθέσεις για να παρακολουθώ τους αγώνες;

Οι βασικές προϋποθέσεις για να παρακολουθείτε τους αγώνες είναι να είστε συνδρομητής μιας broadband υπηρεσίας Forthnet και να τους παρακολουθήσετε μέσα από το δίκτυο της σύνδεσής σας. Για να γίνετε συνδρομητής Forthnet, καλέστε στο 13831.

 

 

4. Δεν είμαι συνδρομητής κάποιας broadband υπηρεσίας Forthnet. Μπορώ να παρακολουθήσω τους αγώνες;

Οι αγώνες μεταδίδονται αποκλειστικά μέσω του δικτύου της Forthnet, οπότε, εφόσον δεν έχετε κάποια broadband υπηρεσία Forthnet δεν μπορείτε να τους παρακολουθήσετε. Παρ όλα αυτά, μπορείτε να δείτε τα στατιστικά του αγώνα καθώς και τα live scores άλλων αγώνων. Για να γίνετε συνδρομητής Forthnet, καλέστε στο 13831.

 

 

5. Πόσο καλή είναι η εικόνα της ζωντανής μετάδοσης;

Η εικόνα της ζωντανής μετάδοσης του αγώνα είναι ευκρινέστατη, έτσι ώστε να παρακολουθείτε όλη τη μαγεία του αγώνα, τους παίχτες, ακόμα και την μπάλα, ξεκούραστα, από την οθόνη του υπολογιστή ή του laptop σας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυχαινει να εχω Forthnet αλλα και να μην ειχα το μονο που πρεπει να ξερει κανεις ειναι οτι αυτες οι προσφορες ειναι του κ@@@@!!οτι και να εχει καποιος το μονο που χριαζεται να κανει ειναι το εξης:κανα μισαωρο πριν το παιχνιδι(δε παει να ειναι και τελικος κοσμου)ενα search του τυπου 'olympiakos-panathinaikos live streaming' και τελος!-θα βρουν 5,10 επιλογες θα πιξει λιγο αν δεν ξερει αλλα εν τελη σε κανα 10λεπτο θα εχει βρει το τροπο να δει το παιχνιδι..το μοναδικο πραγμα που ισως αξιζε καποτε να δωσει καποιος λεφτα(και τα ειχαμε τοτε)ηταν το filmnet-supersport(και αυτο λογο το οτι τοτε δεν ηταν τοσο μαχημο το δυκτιο).πλεον αντι να καθεσαι να δινεις λεφτα στους απατεωνες τυπου conn-x κτλ ειναι να κατσεις μια μερα και να μαθεις να σερφαρεις καλυτερα ωστε να τα εχεις ολα στο πιατο και φυσικα τσαμπε..

 

Δηλαδη θελεις να μας πεις οτι με ForthNet βλεπεις απο το justin και τα συνναφη αψογη εικονα χωρις κολληματα χωρις σπασιματα και με καλη εικονα αγωνες ?!?!?!?!Λεφτα σε ποιους απατεωνες ? δεν σε υποχρεωνει κανεις να βαλεις forthnet ... Δεν θελεις ? Κατσε στο justin . ΕΜΕΙΣ ομως που εχουμε forthnet και στο justin ΔΕΝ ειμαστε ικανοποιημενοι διοτι δεν βλεπεις τιποτα περα απο ΑΘΛΙΑ ΕΙΚΟΝΑ και μας δινει ΔΩΡΕΑΝ την υπηρεσια γιατι να θεωρησουμε πρσφορα του κωλου ? αν μου ελεγε 2 € για καθε αγωνα στον λογαριασμο σου θα ελεγα εχεις δικαιο . Εφοσον ειναι ΔΩΡΕΑΝ το θεωρω εντελως ακυρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφοροποίηση, πέρα από το ότι είναι Δωρεάν, είναι και ότι είναι νόμιμο και εγγυημένο. Άλλο είναι να βλέπει stream απευθείας από τον πάροχο που κάνει τη μετάδοση και άλλο να βλέπεις από τον τάδε που μοιράζει το σήμα που παίρνει από κάποιον που παίρνει από κάποιον κ.ο.κ. Προσωπικά δε με χαλάει να μπορώ να βλέπω κάτι παραπάνω χωρίς να πληρώνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε μη λέμε κι ότι θέλουμε τώρα. Οι πειρατικές αναμεταδόσεις δε εχουν καμία σχέση. Ο ίδιος ο παραγωγός του προιόντος θα το δίνει από άλλο κανάλι επικοινωνίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ καλά καλά δεν ανοίγουν σελίδες μερικών kb και αυτοί μιλάνε για streaming...

Με τέτοιες βλακίες δεν μας ξεγελάτε εξυπνάκηδες της φορθνετ. Φτιαξτε πρώτα σοβαρό ιντερνετ και αφηστε τα μαρκετομαιμουτζιλίκια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχω πολούς γνωστούς που βλέπουν streaming με σύνδεση nova + ότι θα είναι και από δικό της δίκτυο σε δικό της δίκτυο, οπότε μια χαρά πιστεύω πως θα πηγαίνει....γιατί τόση γκρίνια όμως; τσάμπα το δίνουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια γιατι παιρνετε ως δεδομενο πως η εικονα θα ειναι τελεια και θα παιζει χωρις σπασιματα. Περιμεντε να το δειτε πρωτα και μετα πειτε καλη προσφορα...

Αρα δικαιολογημενες οι οποιες γκρινιες, εδω κολλανε οι ανθρωποι στο youtube ποσο μαλλον στο live streaming φανταζεστε τι εχει να γινει. Το οτι ειναι τσαμπα δεν σημαινει κατι, ας ασχοληθει πρωτα με τους υπαρχοντες συνδομητες της και να βελτιωσει τις υπηρεσιες της, και ας "ψαρεψει" αργοτερα μελλοντικους πελατες. <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δίκτυο της φορθνετ έχει στρώσει αρκετά μετά τις καλοκαιρινές αναβαθμίσεις. Τώρα αν κάποιος έχει πρόβλημα μπορει να δηλώσει βλάβη. Από εκεί και πέρα, το στριμινγ είναι κάτι νέο για τους πελάτες και θα δείξει πως θα περπατήσει. Όπως και να έχει θετικό βήμα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως το προηγουμενο Σαββατο ειδα σε beta βεβαια οπως ανεφερε το Λαρισσα - Πανσεραϊκος . 90 λεπτα δεν κολησα ουτε 1 δευτερολεπτο πηγαινε πολυ καλα σε σχεση με κατι justin κτλπ κτλπ και φυσικα ελειπε και το σπαστικο chat που ο καθενας λεει το μακρυ του και το κοντο του . Το streaming ειναι πολυ καλο και μπορει να μην ειναι κατι τρομερο σαν προσφορα αλλα για εμας που την Κυριακη δεν μπορουμε να παμε στο γηπεδο ή να πληρωσουμε το πακετο της nova ειναι κατι .

αν θέλεις να γλυτώσεις το chat και τις άλλες βλακείες που ανοίγουν γύρω γύρω, άνοιγε τα με firefox και με το noscript addon άσε μόνο τα urls που χρειάζονται (το αρχικό site και συνήθως άλλο ένα που παρέχει το streaming).

 

Πάντως εγώ όσες φορές έχω ψάξει δεν έχω βρει streaming της προκοπής (κυρίως από το myp2p.eu).

Κολλήματα, καθυστέρηση και άθλια ποιότητα εικόνας και transfer rate.

 

Την ανάλυση που δίνει η forthnet πάντως δεν την έχει πουθενά. Σε full screen σε όλα τα streaming sites βλέπεις περιγράμματα και με το ζόρι ξεχωρίζεις ποιος είναι ο παίχτης ακόμα και στα κοντινά.

 

Εδώ καλά καλά δεν ανοίγουν σελίδες μερικών kb και αυτοί μιλάνε για streaming...

Με τέτοιες βλακίες δεν μας ξεγελάτε εξυπνάκηδες της φορθνετ. Φτιαξτε πρώτα σοβαρό ιντερνετ και αφηστε τα μαρκετομαιμουτζιλίκια

 

Αφού σε χαλάει το τζάμπα, μην το ανοίγεις. Αφήνεις bandwidth και για άλλους .. ;) :P

 

 

Ρε παιδια γιατι παιρνετε ως δεδομενο πως η εικονα θα ειναι τελεια και θα παιζει χωρις σπασιματα. Περιμεντε να το δειτε πρωτα και μετα πειτε καλη προσφορα...

Αρα δικαιολογημενες οι οποιες γκρινιες, εδω κολλανε οι ανθρωποι στο youtube ποσο μαλλον στο live streaming φανταζεστε τι εχει να γινει. Το οτι ειναι τσαμπα δεν σημαινει κατι, ας ασχοληθει πρωτα με τους υπαρχοντες συνδομητες της και να βελτιωσει τις υπηρεσιες της, και ας "ψαρεψει" αργοτερα μελλοντικους πελατες. <_<

 

Για τους υπάρχοντες συνδρομητές δεν είναι ή κάνω λάθος;

Σου ζήτησαν χρήματα; Γιατί σκαλώνεις;

 

Όσο για τους έλληνες ISP's , οι γραμμές με το εξωτερικό είναι λίγες , αυτό είναι γνωστό.

Λόγω μικρού μεγέθους της ελληνικής αγοράς . Οι επενδύσεις δυστυχώς πάνε ανάλογα με τα έσοδα.

Όσο κι αν μας φαίνονται ακριβές οι υπηρεσίες τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...