Προς το περιεχόμενο

Forthnet: δωρεάν live streaming σε αγώνες της Superleague για όλους τους συνδρομητές της


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και το καλοκαίρι τα προβλήματα που είχε το δίκτυο ήταν με τη σύνδεση προς το εξωτερικό (γι'αυτό και καλυτέρεψε με το caching του youtube). Η κίνηση που θα δημιουργηθεί από το streaming που συζητάμε εδώ δεν έρχεται από εξωτερικό (σωστά?) και φαντάζομαι ότι τέτοιου είδους προβλήματα δεν θα υπάρχουν. Πάντως εγώ επιμένω ότι είναι καλό feature (γιατί δεν είναι προσφορά ή πακέτο ή υπηρεσία) και καλό nice to have, ειδικά για συνδρομητές στην επαρχία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 120
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για τους υπάρχοντες συνδρομητές δεν είναι ή κάνω λάθος;

Σου ζήτησαν χρήματα; Γιατί σκαλώνεις;

 

Όσο για τους έλληνες ISP's , οι γραμμές με το εξωτερικό είναι λίγες , αυτό είναι γνωστό.

Λόγω μικρού μεγέθους της ελληνικής αγοράς . Οι επενδύσεις δυστυχώς πάνε ανάλογα με τα έσοδα.

Όσο κι αν μας φαίνονται ακριβές οι υπηρεσίες τους.

 

Ναι για τους υπαρχοντες συνδρομητες ειναι, αλλα αν διαβασες καλα αναφερθηκα στο οτι σκοπο εχει να ψαρεψει μελλοντικους πελατες. Ε αυτο ελλειπε να ζητανε και χρηματα για εναν μη εμπορικο αγωνα που θα δειχνουν καθε κυριακη, ειμαστε σοβαροι?

Αυτο που θελω να πω ειναι πως, πρωτα προσπαθεις να βελτιωσεις τα οποια προβληματα εχεις και μετα βρισκεις τροπους να επεκταθεις. Και απο οσο ξερω/ξερουμε ειναι υπαρκτα... Τωρα αν εσυ πιστευεις πως οχι παρε να χεις, 300 σελιδες τα τελευταια 2 χρονια μονο Forthnet ADSL - Ελεος! και καλο διαβασμα. :-)

 

Στο θεμα των ISPs συμφωνουμε. Αλλα γενικα πρωτα σπερνεις και μετα θεριζεις. ;) Δυστυχως εδω κοιταμε να αρπαξουμε οσο προλαβουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για τους υπαρχοντες συνδρομητες ειναι, αλλα αν διαβασες καλα αναφερθηκα στο οτι σκοπο εχει να ψαρεψει μελλοντικους πελατες. Ε αυτο ελλειπε να ζητανε και χρηματα για εναν μη εμπορικο αγωνα που θα δειχνουν καθε κυριακη, ειμαστε σοβαροι?

Αυτο που θελω να πω ειναι πως, πρωτα προσπαθεις να βελτιωσεις τα οποια προβληματα εχεις και μετα βρισκεις τροπους να επεκταθεις. Και απο οσο ξερω/ξερουμε ειναι υπαρκτα... Τωρα αν εσυ πιστευεις πως οχι παρε να χεις, 300 σελιδες τα τελευταια 2 χρονια μονο Forthnet ADSL - Ελεος! και καλο διαβασμα. :-)

 

Στο θεμα των ISPs συμφωνουμε. Αλλα γενικα πρωτα σπερνεις και μετα θεριζεις. ;) Δυστυχως εδω κοιταμε να αρπαξουμε οσο προλαβουμε.

 

 

τα ξέρω ρε συ.

αλλά δεν είναι όλοι σκιτζήδες σαν την altec και τη lannet (και ενδεχομένως και μερικούς άλλους).

Το κέρδος δεν είναι έγκλημα, και όταν κάποιοι βάζουν κάποιες εκατοντάδες εκατομύρια ευρώ δεν το κάνουν για πλάκα.

 

όλοι προς το cable tv πάνε για να μαζέψουν συνδρομητές γιατί δεν υπάρχει άλλη λύση αύξησης μεριδίου αγοράς.

 

αυτή είναι η αγορά ,μίζερη και υπανάπτυκτη, και λεφτά από επενδυτές ή τράπεζες δεν υπάρχουν.

 

υπάρχει βέβαια και η κακή εξυπηρέτηση ως γνώρισμα των ελληνικών εταιριών , αλλά με τις ανύπαρκτες υποδομές που υπάρχουν και τα δίκτυα αρχαιολογικής αξίας είναι τεράστια και αναπόσβεστη δαπάνη η επένδυση για κορμό δικτύου.

 

Παρόλα αυτά, εκνευρίζομαι με το κλείδωμα του upload στο 1mbps όταν μπορούν να δώσουν μέχρι 3 χωρίς αλλαγή εξοπλισμού.

κάποια πράγματα γίνονται απλώς επειδή είμαστε ψωροκώσταινα και δεν υπάρχει κάποιος να τους τσακίσει στα πρόστιμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφυγα απο 4νετ μετά απο 3 χρόνια για wind και ηρέμησα.

2 φορές την βδομάδα κατα μέσο όρο σερνόταν τα πάντα για ώρες.

Χειρότερη εταιρεία για streaming και Online gaming δεν υπάρχει και τώρα θέλει να δείχνει και αγώνες με το δίκτυο που έχει

good luck :devil:

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφυγα απο 4νετ μετά απο 3 χρόνια για wind και ηρέμησα.

2 φορές την βδομάδα κατα μέσο όρο σερνόταν τα πάντα για ώρες.

Χειρότερη εταιρεία για streaming και Online gaming δεν υπάρχει και τώρα θέλει να δείχνει και αγώνες με το δίκτυο που έχει

good luck :devil:

 

 

 

μακάρι να είναι αυτό αιτία να διορθωθούν τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφυγα απο 4νετ μετά απο 3 χρόνια για wind και ηρέμησα.

2 φορές την βδομάδα κατα μέσο όρο σερνόταν τα πάντα για ώρες.

Χειρότερη εταιρεία για streaming και Online gaming δεν υπάρχει και τώρα θέλει να δείχνει και αγώνες με το δίκτυο που έχει

good luck :devil:

 

Εδω και 2 με 3 μηνες η κατασταση εχει βελτιωθει παρα πολυ με την forthnet .

Προσωπικα δεν εχω πια κανενα προβλημα με την forthnet πια , ενα διαστημα ειχα φτασει στα ορια μου για να φυγω . Τωρα τα pin μου ειναι πολυ καλα . Στο youtube τα video φορτωνουν αμεσως και σε μεγαλη αναλυση 720 και 1080 και στα online παιχνιδια δεν εχω προβλημα .

 

Οσα για την προσφορα . Οκ καλη ειναι , αλλα αν δεν μου δειχνει τα μεγαλα παιχνιδια τι να την κανω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ανακοίνωση Forthnet για Ολυμπιακό:

 

H Forthnet εξέδωσε την ακόλουθη ανακοίνωση: "Απολαύστε το μοναδικό προνόμιο να είστε συνδρομητές της Forthnet, με τη νέα δωρεάν προσφορά στους συνδρομητές των broadband υπηρεσιών της.

 

Την Κυριακή 6/2, στις 15.00, δείτε στον υπολογιστή σας “Live Streaming” τον αγώνα Ολυμπιακός – Skoda Ξάνθη σε απευθείας σύνδεση από το Στάδιο «Γεώργιος Καραϊσκάκης».

 

Χωρίς user name & password και το πιο σημαντικό χωρίς καμία χρέωση

επισκεφθείτε την ιστοσελίδα www.novasports.gr και μπείτε στην ενότητα Live Streaming. Την ημέρα του αγώνα, 5 λεπτά πριν από την έναρξή του, θα εμφανιστεί το button ‘ΕΙΣΟΔΟΣ’ στη δεξιά πλευρά της σελίδας. Πατώντας το θα μπείτε στον player.

 

Κάθε αγωνιστική, παιχνίδια του ελληνικού πρωταθλήματος θα προβάλλονται «Live Streaming» μέσα από το web site www.novasports.gr, μία ακόμη προσφορά της Forthnet στους συνδρομητές της.

 

Η νέα εφαρμογή αφορά όλους τους συνδρομητές broadband υπηρεσιών εντός δικτύου Forthnet!

 

Την Κυριακή στις 6/2 Ολυμπιακός – Skoda Ξανθή στις 15.00 απευθείας από το Στάδιο «Γεώργιος Καραϊσκάκης».

 

Πατήστε play στον υπολογιστή σας και απολαύστε ζωντανά τους αγώνες της Superleague".

 

 

 

εδω το διαβασα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kfyros

Τέτοιο "τζαμπα" φιλαρακο να μας λείπει. Σερνεται που σερνεται, αμα πλακωθει ο κόσμος στη μπαλα το γαμσαμε και ψωφσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

λογικά θα γίνεται streaming από server εντός Ελλάδας οπότε αν δεν έχει μπουκώσει το κύκλωμα πίσω από το dslam της εκάστοτε περιοχής δεν θα υπάρχει πρόβλημα με κολλήματα...

 

αν ήταν και 1280x720 θα ήταν άψογο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμάς τους ολυμπιακούς σημαντική είδηση είναι ότι μέσω του streaming θα δείξει όλα τα εντός έδρας παιχνίδια της ομάδας!Να υπενθυμίσω ότι ο Ολυμπιακός (και νομίζω η Ξάνθη) είναι οι μοναδικές ομάδες της Super League που δε δείχνει η Nova. Τώρα θα δείχνει τον Ολυμπιακό με το streaming. Ενδιαφέρουσα εξελιξη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βλέπω αυτή τη στιγμή, μια χαρά παίζει, καλή εικόνα, χωρίς σπασίματα. Τώρα, ελπίζω να δείξει και κανένα ματσάκι του ΠΑΟΚ :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς εγώ έχω μόνο ήχο, εικόνα καθόλου δοκίμασα και με chrome αλλά και με mozila.Ειλικρινά δεν ξέρω τι παίζει...

 

 

Οκ μετά από επανεκκίνηση έφτιαξε!Οντως πολύ καλή εικόνα και δεν κολλάει καθόλου...

Άντε να δούμε και την παοκάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...