Προς το περιεχόμενο

Κυκλοφόρησε η τελική έκδοση του Chrome 9


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα τελευταία αρχίζω να το χρησιμοποιώ και δε ξέρω αν έχει όλα τα features. Πάντως υπάρχει αυτό...τσεκαρέ το...

https://chrome.google.com/webstore/detail/bmagokdooijbeehmkpknfglimnifench

 

Ωραίος. Thanks....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

:confused:

 

mandos, από που αντλείς αυτά τα νούμερα;

 

Market share των browsers από Ιούλιο 2008 ως Ιανουάριο 2011 παγκοσμίως @ statcounter.com

Market share των browsers από Ιούλιο 2008 ως Ιανουάριο 2011 στην Ελλάδα @ statcounter.com

 

Ούτε στη Νορβηγία (η Opera Software είναι Νορβηγική) δεν έχει δει τέτοια ποσοστά ο Opera.

 

 

cough cough, σιγά μην έπιασε και 3ψήφιο :rolleyes:

 

Χαχαχα. Πεσατε αμεσως να τον φατε τον ανθρωπο. :P Δεν πειραζει ετσι θελουμε, λιγους και καλους.

 

Στο θεμα μας τωρα, πιστευω πως το να καταφερεις μεσα σε ενα χρονο να αυξησεις τα ποσοστα σου με τοσο γρηγορο ρυθμο και πλεον να εχεις "κλειδωσει" την τριτη θεση ειναι αρκετα σημαντικο, και αυτο το παραδεχομαι στον chrome. Σε ενα-δυο χρονια ισως ξεπερασει και τον ie...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα τελευταία αρχίζω να το χρησιμοποιώ και δε ξέρω αν έχει όλα τα features. Πάντως υπάρχει αυτό...τσεκαρέ το...

https://chrome.google.com/webstore/detail/bmagokdooijbeehmkpknfglimnifench

 

Δυστυχώς για τον chrome είναι ακόμη σε lite έκδοση και δεν παίζει όπως παίζει σε firefox ελπίζω να αναπτυχθεί κι άλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίστευτος browser. Υποστιρήζει και HTML 5 πράγμα που ο firefox δεν το κάνει. Αν βγει και extension οπως το firebug, θα πάρει πόδι ο firefox.:D

 

Υπάρχει firebug lite για τον chrome

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως η τελευταία beta του firefox4 είναι πιο γρήγορη ακόμα και από τον πολύ γρήγορο chrome... Με τον gecko2.0 φαίνεται πως έχει ρίξει πολύ δουλειά η mozilla, οπότε τελικά μπορεί να βγει σε καλό που αργεί τόσο πολύ να το βγάλει. Πολύ καλός και ο chrome, δε λέω, και το webkit πολύ εύκολο, γρήγορο και δυνατό... αλλά αν όλα γίνουν όπως υπόσχονται, το gecko δεν θα έχει τίποτα να φοβηθεί... και αν προσθέσει κανείς και την δύναμη των addons του firefox, όσοι αλλάξανε από ff σε chrome (όπως κι εγώ) τους βλέπω να γυρνάνε πίσω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως με hardware acceleration ενεργοποιημένο στον firefox 4 φορτώνει αστραπιαία τις σελίδες. Δεν βλέπω καμιά απολύτως διαφορά ταχύτητας σε σχέση με chrome

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συχωρεμένοι όλοι, και όπως είπε ο bad_freddy αναφερόμουν στο version number

αν και πραγματικά απορώ πως πέρασε από το νου σας ότι ο Οπερα έφτασε 2ψήφιο στο marketshare, δυστυχώς ούτε για πλάκα δεν μπορεί κάποιος να το πει αυτό...

 

πάντως ενώ έχω τον Chrome (v8) και τον δουλεύω συχνά ακόμα δεν έχει γίνει βασικός browser μου και δεν δείχνει ότι θα τα καταφέρει και ποτέ

δεν ξέρω αν η 9η έκδοση αλλάξει κάτι στον τρόπο που τον αντιμετωπίζω, περνάει και αυτή από τα χέρια μου

 

δυστυχώς δεν είμαι σε θέση να κρίνω αν είναι πιο γρήγορος από άλλους γιατί τους τελευταίους μήνες είμαι συνέχεια με το νετμπουκ λόγο μαμάς πατρίδας, ξέρετε στο νετμπουκ η ταχύτητα είναι κάτι σχετικό και φυσικά δεν υπάρχει hardware acceleration!

 

firebugs etc υπάρχουν για chrome, και μάλιστα πάρα πάρα πολλά και πολύ έξυπνα (αγαπημένο μου το "Chrome Sniffer" που εντοπίζει το platform στο οποίο βασίζεται μια σελίδα, άχρηστο αλλά ωραίο)

δυστυχώς όμως τίποτα από όσα υπάρχουν (για chrome,ie,opera) δεν είναι σαν το firebug! ακόμα και το dragonfly έρχεται δεύτερο σε ευχρηστία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...