Προς το περιεχόμενο

Ridge Racer Unbounded


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το παιχνιδι λεμε το περιμενω πως και πως και μεχρι στιγμης ολα δειχνουν πως θα ειναι καλο αν οχι πολυ καλο. Το RR6 το λατρεψα μεχρι αηδιας, το flatout 2 ηταν αρκετα καλο αν και μου την εδινε ωρες ωρες το floaty στριψιμο, το burnout ειναι ευαγγελιο (εκτος απο το τραγικο paradise), το most wanted ηταν ΟΑΣΗ, ε, του φουστη, αυτο ειναι το συνοθυλευμα των παραπανω. Αν το ονλαιν του ειναι οσο καλο οσο και το career, τοτε αμεση αγορα.

 

Πρωτα θα δοκιμασω το ντεμο στο ΠιΣι και μετα βουρ για χβοχ εκδοση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μολις μου το εδωσε ενας φιλος δεν το πιστευω, βασικα το καταλαβα απο την χωριτικοτητα τι θα ειναι, εγω περιμενα κανενα 6 gb αλλα αυτο ειναι πολυ μικροτερο,

 

θυμιζει παρα πολυ split second=ridge racer τα γραφικα του δεν ειναι για παιχνιδι 2012 οι εντυπωσεις μου;

 

δεν μου αρεσε καθολου, και κατι περιεργο που παρατηρισα ειναι οτι οταν χτυπας ενα αυτοκινητο κι αργεις να το περασεις ή εχει φυγει μονο του απο τον δρομο, αυτο εμφανιζεται μπροστα σου αντι να εμφανιστει πισω σου

 

με λιγα λογια το παιχνιδι ειναι μια απογοητευση τα τρεϊλερς δεν εδειχναν τοσο ασχημη εικονα και ειναι κριμα γιατι δεν αξιζει ουτε 15Ε να το αγορασεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok, για παμε: Στα γραφικα , τα παντα ολα ενεργοποιημενα, σαν παιχνιδι χβοχ360 πρωτης γενεας. Το χειροτερο πιστευω ειναι τα εφε των εκρηξεων. Μα καλα τι σκεφτονταν. Ευτυχως το παιχνιδι παει νερο σε λαπτοπ με gforce 540, 8gb ram, i7. Χειρισμος τωρα, ειναι κλασσικα πολυ floaty αλλα το περιμενα αυτο απο την Bugbear αφου μας εχει δωσει τα φλαταουτ. Τα αυτοκινητα ανταποκρινονται πιο γρηγορα απὀτι σε εκεινα τα παιχνιδια αλλα ειναι αρκετα νευρικα. 4 events επαιξα τα οποια κλασσικα ηταν σαν road rage, race,drift και ο συνδυσμος αυτων. Περασα γυρω στις 10 πιστες και ανεβηκα 12 lvls. Με τα πληκτρα ειχα πολυυυυυυυ καιρο να παιξω παιχνιδι αφου παιζω τα παντα στο χβοχ μου οποτε μαλλον με pad θα ειναι πιο ευκολο, παντως δεν εχει τις παραμικρες ρυθμισεις οποτε μην ψαχνετε για deadzone στο τιμονι και τετοια.

 

ενα πραγμα που με χαλασε ειναι πως δεν καταλαβαινεις ποτε και ποσο boost μαζευεις το δε χειροτερο ειναι πως η χρηση του ειναι μια και εξω και επειδη με την χρηση αυτη γκρεμιζεις τοιχους πολλες φορες βρεθηκα 2 μετρα πριν τον τοιχο και μου τελειωνε και το παιχνιδι αντι να με περασει μεσα απο τον τοιχο σπαζοντας τον με τα αναλογα μπονους, απλα με στουκαρε πανω του και εχανα 3-4 θεσεις. αυτο συνεβει αρκετες φορες και ειναι ακρως σπαστικο. Απλως μετα απομνημονευσα τις πιστες και βαραγα το νιτρο οταν ηξερα πως ειναι κοντα τοιχος/βενζιναδικο/νταλικα που ανατιναζεται.

 

Το παιχνιδι πληροφοριακα εφαγε uninstall αλλα θα παει για αγορα στο χβοχ μολις πεσει η τιμη του που θα γινει συντομα νομιζω.

 

Τελικως ειναι μια μιξη burnout, full auto,flatout, spit second αλλα ridge racer δεν ειναι παρα μονο στη μουσικη.

Τα γραφικα κανουν μπαμ πως ειναι για τον παπανουτσο αφου το παιχνδι ειανι μολις 1.5τζιμπι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικα απογοητευση κι εγω θα το διαγραψω ειπα να το τερματισω αλλα ο χειρισμος ειναι τοσο δυσκολος που δεν στρυβει το αυτοκινητο με τιποτα πρεπει να βγει ολο το πληκτρολογιο για να στριψεις :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ούτε PSP παιχνίδι να ήταν με τέτοιο μέγεθος..

 

Καλα... Εντάξει... Λυπάμαι αυτούς που χάλασαν 50€ γι' αυτό το "παιχνίδι"...

Επεξ/σία από JohnVani18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα πραγμα που με χαλασε ειναι πως δεν καταλαβαινεις ποτε και ποσο boost μαζευεις

 

Δε νομίζω ότι αυτό ισχύει. Εμφανίζεται κανονικά στο κάτω δεξί μέρος της οθόνης. check the video.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Y45_0jQ0C1g

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελάτε τώρα ρε σεις, το μέγεθος είναι κριτήριο της ποιότητας; To xcom ήταν μερικές δισκετούλες!

Δεν το έχω δει το παίγνιο, αλλά είναι ψιλοχοντρό να θέτετε το μέγεθος ως επιχείρημα για την ποιότητά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω ότι αυτό ισχύει. Εμφανίζεται κανονικά στο κάτω δεξί μέρος της οθόνης. check the video.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Y45_0jQ0C1g

 

το event που δειχνεις δεν ειναι νομιζω το βασικο, σαν να λεμε dominator . Αυτο πρεπει να ειναι το απλο race ή το drift. στα "κανονικα"αγωνισματα που αν δε με απατα η μνημη μου ειναι και τα περισσοτερα η μπαρα ειναι κοκκινη και οταν ριχνεις το turbo -power πως στα κομματια λεγεται το αυτοκινητο αφηνει κοκκινα vapor trails. επισης αν προσεξες στο βιντεο στην αρχη βγαινει στο αντιθετο ρευμα και κανε 4-5 near misses και δεν αυξανεται καθολου το τουρμπο. Ενταξει δεν ειναι burnout αλλα εμενα μου δειχνει λιγο προχειρο το κονσεπτ.

 

 

Ελάτε τώρα ρε σεις, το μέγεθος είναι κριτήριο της ποιότητας; To xcom ήταν μερικές δισκετούλες!

Δεν το έχω δει το παίγνιο, αλλά είναι ψιλοχοντρό να θέτετε το μέγεθος ως επιχείρημα για την ποιότητά του.

 

Ναι, ειναι οταν μιλαμε για την ποιοτητα των γραφικων του. Γιατι πανω σε αυτο εγινε το σχολιο (δεν ειπε κανεις οτι δεν στριβει καλα επειδη ειναι μικρο..). Γενικα, φανταζομαι πως η ποιοτητα των γραφικων ειναι αναλογη και του μεγεθους του (γεωμετρια, υφες,εφε κτλ).Οσο πιο τουμπανο ειναι τοσο ανεβαινουν τα mb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ναι, ειναι οταν μιλαμε για την ποιοτητα των γραφικων του. Γιατι πανω σε αυτο εγινε το σχολιο (δεν ειπε κανεις οτι δεν στριβει καλα επειδη ειναι μικρο..). Γενικα, φανταζομαι πως η ποιοτητα των γραφικων ειναι αναλογη και του μεγεθους του (γεωμετρια, υφες,εφε κτλ).Οσο πιο τουμπανο ειναι τοσο ανεβαινουν τα mb.

 

Εννοείται αυτό, αλλά και 1.5Gb είναι αρκετό για ένα racing. Ο κόσμος του δεν είναι ανοιχτός, τα περιβάλλοντα είναι περιορισμένα, οπότε μας μένει κυρίως η ποιότητα των textures να ανεβάζει το μέγεθος. Όπως και να έχει, σας πιστεύω ότι τα γραφικά δεν είναι καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...