Προς το περιεχόμενο

Speedtouch TG784 admin pass


mimidon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είσαι αστέρι!!! Μήνες έψαχνα τον κωδικό του administrator για το router και δεν τον έβρισκα. Εννοείται ότι η FORTHnet δεν στο δίνει που να είσαι ο IT-Guru της τηλεφωνίας και των υπηρεσιών. Σου λένε ότι δεν τον ξέρουν, :lol:

 

Χα χα χα χα χα...!!! Πολύ σωστά όλα! Κι εγώ το κάνω συνέχεια. Ωστόσο διάβασε το παρακάτω...

Good example of a Brain Study: If you can read and understand the following (in English) you have a strong mind:

7H15 M3554G3 53RV35 7O PR0V3 H0W 0UR M1ND5 C4N D0 4M4Z1NG 7H1NG5! 1MPR3551V3 7H1NG5! 1N 7H3 B3G1NN1NG 17 WA5 H4RD BU7 N0W, 0N 7H15 LIN3 Y0UR M1ND 1S R34D1NG 17 4U70M471C4LLY W17H 0U7 3V3N 7H1NK1NG 4B0U7 17, B3 PROUD! 0NLY C3R741N P30PL3 C4N R3AD 7H15.

PL3453 F0RW4RD 1F U C4N R34D 7H15 :)..

 

 

για το δευτερο με το κειμενο πραγματι πολυ ωραιο.για το πρωτο κομματι οτι δεν δινουν τον κωδικο ειναι απολυτως λογικο.ο λογος ειναι οτι ολες οιεταιρειες που δινουν voip επειδη ειναι απο default παραμετροποιημενο και με custom firmware δεν θελουν να βαζει χερι ο πελατης.γιατι πολυ απλα καθε φορα θα το χαλαει καποιος κανοντας δοκιμες και μετα θα παιρνει τηλ και θα λεει δεν παιζει το τηλεφωνο μου και διαφορα αλλα τετοια.συν οτι απο firmware σε firmware Οι εντολες στο voip του Thomson αλλαζουν οποτε δεν θα επιαναν ακομα και να στις εδιναν.ασε που το 98 τις 100 του κοσμου εκει εξω δεν ξερουν καν τι κανουν οι εντολες που περνιουνται μεσα.και δεν ειναι cisco και ολα ειναι κοινα και οκ.στο λεω διοτι εχω σεταρει voip manual στο thomson και οκ παιζει μεν αλλα εχει ελλειψεις για να γινει τελειο και διαφορες εντολες που δοκιμασα σε generic firmware δεν επαιξαν οποτε το voip μου δεν μπορει να στειλει dtmf tone. εχει ενα delay μεχρι να κανει establish Την γραμμη και οταν το σηκωνω εχω συνεχομενο τονο οχι τον κλασσικο.οποτε ειναι λογικο που δινεται κλειδωμενο με custom firmware.Παντου γινεται αυτο οχι μονο στην ελλαδα.γιατι πρεπει να εχουν και Remote για να σου φτιαξουν το voip οποτε αν εσυ το πειραξεις αστα να πανε μετα.και αλλο τοσο ειδικα εδω στην ελλαδα που ολοι εχουν γινει computer freaks και δεν ξερουν καν τι ειναι το cli και θα ξεκινησουν να πειραζουν τα παντα χωρις να ξερουν τι ειναι και μετα θα λενε :δεν παιζει το τηλεφωνο.εγω δεν εκανα τιποτα.για οποιαδηποτε εταιρεια δινει voip

 

cyta,forthnet,hol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...