Προς το περιεχόμενο

Flash 10.2 με σημαντικά βελτιωμένες επιδόσεις και όχι μόνο


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κρασάρει και εκεί; Δηλαδή έχεις crash και με την αλλαγή ανάλυσης που έγραψα πιο πάνω;

 

Στις ρυθμίσεις πάντως μπαίνω χωρίς πρόβλημα.

 

 

ΥΓ: Με απενεργοποίηση του "Hardware Acceleration", δεν έχει crashes! :X

 

Ναι έχω. Όχι συνέχεια όμως. Επίσης μερικές φορές δεν αφαιρεί το overlay. Πράγμα πολύ σπαστικό. Όλα αυτά σε GNU/Linux.

 

 

YYiUC.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators

ΙΕ 8 + flash 10.2 + youtube HD + atom N270 = SUCCESS

 

:D :D

 

και μετα σου εβριζαν το netbook που δεν επαιζε youtube hd....ΤΡΟΜΑΡΑ ΤΟΥΣ

 

Ion ή με Intel graphs?

 

Για να ρωτήσω κάτι μιας και δεν το έχω ψάξει καθόλου το θέμα.

 

Όλοι εκείνοι που καταριούνται το Flash Player, πως βλέπουν videos στο youtube π.χ.?

Θα με ενδιέφερε να ακούσω εναλλακτικούς τρόπους γιατί όπως προείπα, δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με τον τομέα αυτό.

 

το youtube υποστηρίζει και html5...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε linux ελυσα ολα τα προβληματα μου ενεργοποιοντας το EnableLinuxHWVideoDecode=1 στο /etc/adobe/mms.cfg.

 

 

 

ΑΝΑΣΤΑΣΗ.

 

ειναι που το arch ειναι απροσβλητο ε? :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι που το arch ειναι απροσβλητο ε? :mrgreen:

 

μπαα δεν εχει να κανει με τη διανομη...με την @@ια που δερνει την adobe εχει να κανει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://kb2.adobe.com/cps/142/tn_14266.html λεει οταν κανεις unistall restart και μετα εγκατασταση νεου...

εχει και τις παλιοτερες εκδοσεις..

αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι υπαρχουν 2 εκδοσεις για firefox,opera,safari και αλλη για ie?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kage:

 

Το Flash plugin διανέμεται από την Adobe σε 2 εκδόσεις: Μια σε μορφή ActiveX για τον Internet Explorer και όλους τους browsers που χρησιμοποιούν τη μηχανή του IE (όπως ο Maxthon) και μια για τους browsers που κάνουν χρήση plugins μέσω του NPAPI interface. Έχεις εγκαταστήσει τη σωστή έκδοση από αυτές τις 2... ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://kb2.adobe.com/cps/142/tn_14266.html λεει οταν κανεις unistall restart και μετα εγκατασταση νεου...

εχει και τις παλιοτερες εκδοσεις..

αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι υπαρχουν 2 εκδοσεις για firefox,opera,safari και αλλη για ie?

 

 

το hd youtube video παιζει καλυτερα στον IE. στον firefox μου κανει μικροσπασιματα που και που δε ξερω γιατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απο τότε που έβαλα το 10.2, σε κάθε βίντεο πετάω και ενα μπουτάκι κοτόπουλο να ψήσω στα γρήγορα πάνω στο πληκτρολόγιο μη σπαταλάμε και τσάμπα ενέργεια.

Σε macbook pro 2.53ghz intel core 2 duo, 4gb ram (osx 10.6.6) ολα αυτά.. Πραγματικά εχει καταντήσει ενοχλητικό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Από άλλο τοπικ που είναι σχετικό με τα windows 7 παραθέτω το πρόβλημα που εχω επειδη μπορεί να αφορά και το flash player plug in.

 

Έχει τύχει σε κανέναν ενώ είσαι σε ένα σαιτ με flash βίντεο και το έχει φορτώσει ολόκληρο αν την ώρα που το βλέπεις αυτό το βίντεο ανοίξεις και άλλες σελίδες με οποιοδηποτε browser να τρώει σκαλώματα/παύσεις το βίντεο μεχρι να φορτώσουν όλες οι άλλες σελίδες.

Αν ναι υπάρχει λυση?

Έχω windows 7 64bit sp1 greek ultimate και συνήθως χρησιμοποιώ mozilla firefox 3.6.13 και με το flash player plugin 10.2.152.26 for other browsers.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...