Προς το περιεχόμενο

Μεταφορά εφαρμογών στην καρτα SD - Android


Supes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

 

Σήμερα το κινητό μου μου έβγαλε μια ειδοποίηση που λέει "Phone storage space is getting low".

 

Θα ήθελα να ρωτίσω πώς μπορώ να μεταφέρω όλε μου τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης SD για να απελεθερώσω χώρο και αν υπάρχει κάποια ρύθμιση για να αποθηκεύονται αυτόματα οι εφαρμογές που κατεβάζω απ' το Market στην κάρτα μνήμης!

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα κάποια πράγματα στο Internet και αποφάσισα να κάνω root.

 

Το έκανα επιτυχώς γιατί κατέβασα το "Shoot Me" από το Android Market και δουλεύει.

 

Μπορεί τώρα να με ενημερώσει κάποιος για το πώς μπορώ να εγκαταστήσω την εφαρμογή App2SD ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγω θα εκανα υπομονη για το γιαουρτι. Ακομα και να βρεις οδηγο για να λειτουργησει η εφαρμογη σε 2.1 ειμαι σιγουρος πως θα εχει ρισκο. Οποτε καλυτερα να αλλαζες ρομ λ.χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κοιτα αφου δεν εισαι εξοικειωμενος δεν σου προτεινω να αλλαξεις ρομ. Βασικα δεν ειμαι σιγουρος για την unofficial υποστηριξη της συσκευης σου, αλλα δες εδω για περισσοτερες πληροφοριες. http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=849

Αλλα αν θες την αποψη μου, περιμενε το Froyo (2.2) ή διαβασε πολυ προσεκτικα τα περι της συσκευης σου στον παραπανω συνδεσμο και επιλεγεις αναλογα με τα ρισκα που διατιθεσαι να παρεις :)

Αν υπαρχει καποιος φιλος που να εχει την συσκευη μπορει να ξερει περισσοτερα γιατι τα mods ειναι συνηθως device dependant :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, μόλις χθες ανακάλυψα την ύπαρξη μιας εφαρμογής η οποία σου δίνει τη δυνατότητα να μεταφέρεις όποιες εφαρμογές θέλεις στην sd.

Εδώ θα βρεις πληροφορίες, καθώς και link για κατέβασμα:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=10711328

 

Δεν την έχω δοκιμάσει βέβαια, επειδή έχω adroid 2.3 και δεν χρειάζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

 

Σήμερα το κινητό μου μου έβγαλε μια ειδοποίηση που λέει "Phone storage space is getting low".

 

Θα ήθελα να ρωτίσω πώς μπορώ να μεταφέρω όλε μου τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης SD για να απελεθερώσω χώρο και αν υπάρχει κάποια ρύθμιση για να αποθηκεύονται αυτόματα οι εφαρμογές που κατεβάζω απ' το Market στην κάρτα μνήμης!

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Φίλε μου έφτιαξα πλήρη οδηγό εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...