Προς το περιεχόμενο

δεν αναγνωριζει τον σκληρο εξωτερικο δισκο


gtsiolis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάνε ένα έλεγχο σφαλμάτων (για να σιγουρευτούμε) στον εξωτερικό σκληρό, κάνοντας σ' αυτόν δεξί κλικ->Ιδιότητες->Εργαλεία.

Επίσης κάνε ένα back up των αρχείων σου στον XP και μετά format (τα διαγράφει όλα) τον εξωτερικό σκληρό σου σε μορφή NFTS (όχι FAT).

Drivers πάντως υπάρχουν εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ και με βοήθησαν σε αυτό το topic.

 

ΥΓ Έχω και εγώ ένα wd my booκ (είναι κάποιου φίλου) που έχει χαλάσει και προσπαθώ με διάφορους τρόπους να κάνω κάτι για να σώσω τα αρχεία του.

 

Εχω παρατηρήσει ότι πολλοί δίσκοι της wd είναι συνεχώς προβληματικοί (όπως και οι κάρτες γραφικών NVDIA).

 

Συνήθως το πρόβλημα για αυτά το έχουν όσοι χρησιμοποιούν πρόγραμμα κατεβάσματος torrent και ειδικά όσοι χρησιμοποιούν το μtorrent, utorrent klp. Το καλύτερο είναι το deluge. Ποτέ να μην βγάζετε τα καλώδια του σκληρού σας (USB) και τα βάζετε σε άλλες θύρες γιατί αυτό δημιουργεί προβλήματα «εξαφάνισης» των δίσκων.

 

Πάντως για σκληρό δίσκο πρωτείνω ανεπιφύλαχτα seagate είναι πολύ καλή μάρκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παρατηρήσει ότι πολλοί δίσκοι της wd είναι συνεχώς προβληματικοί (όπως και οι κάρτες γραφικών NVDIA).

Συνήθως το πρόβλημα για αυτά το έχουν όσοι χρησιμοποιούν πρόγραμμα κατεβάσματος torrent και ειδικά όσοι χρησιμοποιούν το μtorrent, utorrent klp. Το καλύτερο είναι το deluge. Ποτέ να μην βγάζετε τα καλώδια του σκληρού σας (USB) και τα βάζετε σε άλλες θύρες γιατί αυτό δημιουργεί προβλήματα «εξαφάνισης» των δίσκων.

Πάντως για σκληρό δίσκο πρωτείνω ανεπιφύλαχτα seagate είναι πολύ καλή μάρκα.

 

 

...και μακρυά κι από Αιγόκερους. Κωλόπαιδα όλοι τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...