Προς το περιεχόμενο

Νέο Samsung Galaxy Tab 10.1 με Android 3.0 (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

i pad killer μου φαίνεται εμένα

 

Ουδεμία σχέση. Το iPad είναι καθαρά μέσο ψυχαγωγίας ενώ τα Android είναι tablet Υπολογιστές.

Δεν νομίζω να ξεπεράσει κάποιο Tablet το iPad σε θέματα ψυχαγωγίας και δέν είναι ο σκοπός του Android αυτός.

Απο την άλλη το iPad δεν θα γίνει ποτέ υποκαταστατο υπολογιστή και θα αρκεστεί στα θέματα ψυχαγωγίας.

 

Το ίδιο ισχύει και για το Galaxy S II με το iPhone4. Απλά στα κινητά πολλούς δεν ενδιαφέρει να έχουν χαρ/στικά

Pc αλλα ψυχαγωγικου μέσου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι η google απο την 3 και μετα απαγορεψε να πειραζουν το OS

 

και εγώ έτσι νόμιζα αλλά τελικά δεν ισχύει

 

το xoom πχ θα έχει δική του custom έκδοση που θα είναι όμως προαιρετική και θα εγκαθιστάτε μετά αν θέλεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ έτσι νόμιζα αλλά τελικά δεν ισχύει

 

το xoom πχ θα έχει δική του custom έκδοση που θα είναι όμως προαιρετική και θα εγκαθιστάτε μετά αν θέλεις

 

τοτε γιατι λες οτι δεν ισχυει? το τι θα κανει ο χρηστης ειναι αλλο. η εταιρεια δε το δινει ενσωματωμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοτε γιατι λες οτι δεν ισχυει? το τι θα κανει ο χρηστης ειναι αλλο. η εταιρεια δε το δινει ενσωματωμενο.

 

Γιατί αν ήθελε η motorola θα μπορούσε να το ενσωματώσει από την αρχή όπως και η samsung τώρα. Επιλογή τους είναι και λογικά το κάνουν για αυτό που λένε, δηλαδή να κερδίσουν χρόνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι η google απο την 3 και μετα απαγορεψε να πειραζουν το OS

Δεν μπορει να ισχύει κάτι τέτοιο. Ισοδυναμεί με αλλαγή της άδειας, απο open source σε κάτι πιο κλειστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται καλή προσπάθεια και ομολογώ ότι το βιντεάκι μας προϊδεάζει για το τι περιμένουμε. Κάποιες απορίες ξέρουμε αν θα υποστηρίζει 3g-4g και αν θα έρχεται με ξεκλείδωτο wifi ή θα ακολουθήσει το παράδειγμα του xoom; Επίσης συνήθως λανσάρεται μέσω vodafone αν κρίνουμε από το πρωτο ξέρουμε αν και τώρα ισχύσει το ίδιο; Και τέλος θα ήθελα να παρατηρήσω ότι δικαιωνόμαστε όσοι θεωρούσαμε ότι οι 7'' είναι ακατάλληλες ως μέγεθος για ταμπλέτα με προσανατολισμό το διαδίκτυο και την ψυχαγωγία.

 

 

To galaxy tab 7" είναι ήδη 380gr και πίστεψε με, μετα δυσκολίας μπορείς να το κρατήσεις άνετα με το 1 χέρι για να διαβάσεις βιβλίο κλπ, σε κουράζει πολύ μετά από λίγη ώρα.

 

Να είναι το 10.1 κάτω από 380gr ;; Χλωμό μου φαίνεται.

 

Εγώ επιμένω ότι οι 7" είναι το καλύτερο μέγεθος με την ανάλυση του Tab : 1024x600. Γιατι κερδίζεις σε φορητότητα και κάνει ό,τι μπορείς να φανταστείς, gps στο αυτοκίνητο πχ κλπ. Βλέπεις πόσο μεγάλο είναι το 10αρι; Το 7αρι μπορείς ακόμα και να το έχεις στη τσάντα σου και να απαντάς τα τηλ με bluetooth πχ. Χωράει και σε τσέπη από jean / μπουφάν κλπ. Το 10αρι = ΟΧΙ.

 

 

Επομένως εξυπηρετεί ΑΛΛΟΥΣ ΣΚΟΠΟΥΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To galaxy tab 7" είναι ήδη 380gr και πίστεψε με, μετα δυσκολίας μπορείς να το κρατήσεις άνετα με το 1 χέρι για να διαβάσεις βιβλίο κλπ, σε κουράζει πολύ μετά από λίγη ώρα.

 

Να είναι το 10.1 κάτω από 380gr ;; Χλωμό μου φαίνεται.

 

Εγώ επιμένω ότι οι 7" είναι το καλύτερο μέγεθος με την ανάλυση του Tab : 1024x600. Γιατι κερδίζεις σε φορητότητα και κάνει ό,τι μπορείς να φανταστείς, gps στο αυτοκίνητο πχ κλπ. Βλέπεις πόσο μεγάλο είναι το 10αρι; Το 7αρι μπορείς ακόμα και να το έχεις στη τσάντα σου και να απαντάς τα τηλ με bluetooth πχ. Χωράει και σε τσέπη από jean / μπουφάν κλπ. Το 10αρι = ΟΧΙ.

 

 

Επομένως εξυπηρετεί ΑΛΛΟΥΣ ΣΚΟΠΟΥΣ.

σωστος σε ολα οσα εγραψες.

εχω το 7αρι και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος και το μεγεθος του ειναι ενα + το εχω ΠΑΝΤΑ μαζι μου παντου.

το 10.1 ωραιο μεν αλλα δε θα μπορουσα να το εχω καθε ωρα και στιγμη μαζι μου. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορει να ισχύει κάτι τέτοιο. Ισοδυναμεί με αλλαγή της άδειας, απο open source σε κάτι πιο κλειστό.

 

δεν ειναι gpl αλλα apache...αν και δε ξερω τι διαφορες εχουν μαλλον εχεις δικιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ipad killer ..? Σιγα την επανασταση .... Εναλλακτικη καλη ... και κατι λειπει δε ξερω αλλα θα τ δειξει η πορεια..και σε τετοια τιμη; Μα μ τοσα θα παιρνεις ipad2

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τέλος θα ήθελα να παρατηρήσω ότι δικαιωνόμαστε όσοι θεωρούσαμε ότι οι 7'' είναι ακατάλληλες ως μέγεθος για ταμπλέτα με προσανατολισμό το διαδίκτυο και την ψυχαγωγία.

Υπάρχουν πολλοί με διαφορετική άποψη, τα 7αρια έχουν οπωσδήποτε το κοινό τούς, αρκεί να βγεί ένα βαρβάτο για να φανεί καλύτερα αυτό το κοινό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν πολλοί με διαφορετική άποψη, τα 7αρια έχουν οπωσδήποτε το κοινό τούς, αρκεί να βγεί ένα βαρβάτο για να φανεί καλύτερα αυτό το κοινό.

Υπάρχει ΗΔΗ και είναι πάρα πολύ βαρβάτο.Τόσο βαρβάτο που δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο: Blackberry Playbook

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορει να ισχύει κάτι τέτοιο. Ισοδυναμεί με αλλαγή της άδειας, απο open source σε κάτι πιο κλειστό.

 

Τους λένε όποιος κάνει μόνιμες αλλαγές στο ui (όχι δηλαδή τύπου launcher), δεν σας δίνω market/google apps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα tablets με οθονιτσα 7 ιντσών είναι τελειωμενες... (καταλαβαίνω ομως το argument για φορητοτητα)..

Απλά είναι deal breaker στις επιλογές μου.

 

Επιτέλους έβαλε μυαλο η SAMSUNG και μας παρουσίασε το Galaxy Tab 10.1.

 

Ωραία τα παρακάτω

* 10.1-inch οθόνη

* Ανάλυση 1280x800

* dual-core 1GHz επεξεργαστή

* Honeycomb Android 3.0 (stock)... ευτυχώς γλίτωσαμε τα μασκαρέματα του touchwiz!!!!

* και 2 cams μπρός - πίσω

 

Δεν βλέπω κάτι για τα παρακάτω

 

* DLNA

* HDMI

* SDHC support

* USB 2.0 or 3.0

 

Γενικά είναι μια ελκυστική πρόταση για tablet ...που θα αξιολογηθεί καλύτερα με την ανακοίνωση της τιμής ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...