Προς το περιεχόμενο

Νέο Samsung Galaxy Tab 10.1 με Android 3.0 (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει ΗΔΗ και είναι πάρα πολύ βαρβάτο.Τόσο βαρβάτο που δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο: Blackberry Playbook

Είναι διαθέσιμο στα καταστήματα;

 

Σεβαστές όλες οι απόψεις και εκτιμήσεις. Το γεγονός ότι κάτι δε μας κάνει δε σημαίνει ότι δεν καλύπτει τις ανάγκες άλλων. Η αγορά των tablet βρίσκεται σε φάση ανάπτυξης οπότε θα φανεί αργότερα η προτίμηση της αγοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν ισχύσει η ίδια τιμολογιακή πολιτική που ακολούθησε η Samsung στο πρώτο Galaxy Pad προβλέπω να πουλάει μόνον σε Άπω Ανατολή και λίγο ΗΠΑ. Οι ευρωπαίοι δεν είναι τόσο αφελείς για να πληρώσουν τέτοιο markup στην τιμή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί λέτε για τα tablet των 7" αλλά ρε παιδιά αν θέλαμε φορητοτητα γι αυτό υπάρχουν και τα κινητά. Το tabletδεν ήρθε για να αντικαταστήσει το κινητό. Ποιος ο λόγος να έχεις smartphone και tablet μαζί σου; Μη γελιεστε οι 7"είναι παρά πολλές για τηλέφωνο και παρα πολύ λίγες για tablet. Αν είναι να κάνω scroll συνεχώς και να μη μπορώ να δω σωστά μια σελίδα κάθομαι και με το κινητό μου. για μένα τα tablet έχουν μέλλον στις 10-12"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H εταιρεια που εβγαλε πρωτη 7" βγαζει το καινουριο της μοντελο με 10". Οποτε η συζητηση 7" vs 10" που κανουμε εδω δεν εχει κανενα νοημα. Πιθανον να συνεχισουν καποιες εταιριες (λογικα οσες χασουν την μαχη των tablets) να βγαζουν και 7αρια tablets , ωστε να ικανοποιησουν ολα τα γουστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ακριβώς θέμα γούστου, είναι θέμα ΧΡΗΣΗΣ. Τι χρήση κάνει ο καθένας.

 

Το εξήγησα σε προηγούμενο ποστ μου.

 

Efo355 - Δεν υπάρχει δίκιο και άδικο σ' αυτο το θέμα :P Για αναλυτικά επιχειρήματα, δες το PM σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ακριβώς θέμα γούστου, είναι θέμα ΧΡΗΣΗΣ. Τι χρήση κάνει ο καθένας.

 

Το εξήγησα σε προηγούμενο ποστ μου.

 

Efo355 - Δεν υπάρχει δίκιο και άδικο σ' αυτο το θέμα :P

Έτσι ακριβώς είναι.Αν δεν ποιάσεις στα χέρια σου την κάθε συσκευή να δεις κατά πόσο σε βολεύει ή όχι δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα.Και εμένα οι 7 ίντσες μικρές μου φαίνονται πχ για ξεκούραστο διάβασμα πάνω από μισή ώρα αλλά είναι πχ ιδανικές για κάποιον που θέλει να βάλει τη συσκευή πχ στο αυτοκίνητό του και να τη χρησιμοποιήσει σαν GPS (αντί να έχει ένα ντάκο των 10΄΄ ή μια μινιατούρα των 4΄΄) ή για να βλέπει ταινίες (πχ ο συνοδηγός σε ένα μακρύ ταξίδι).

Εγώ προσωπικά αν είχα μια ταμπλέτα των 10'' δεν θα την έβγαζα έξω από το σπίτι μου.Θα την είχα είτε για να βγώ στη βεράντα να διαβάσω ή να δω ταινία είτε στον καναπέ.Μια ταμπλέτα των 7'' όμως θα μπορούσα άνετα να την πάρω σε μια καφετέρεια έξω να διαβάσω ένα ebook.Στο κινητό των 4'' δεν θα μπορούσα να το κάνω αυτό.Το πολύ πολύ να έλεγχα τα mail μου.

Είναι καθαρά τι τον βολεύει τον καθένα.Πάντως η κατάσταση είναι ένας γενικός αχταρμάς μιας και η μια τεχνολογία εισέρχεται στα χωράφια της άλλης.Το θετικό είναι οτι έχουμε πολλές επιλογές που πριν 1-2 χρόνια ούτε καν τις φανταζόμασταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E ναι , οταν λεω γουστα εννοω για την χρηση του καθενος. Η πλειοψηφια νομιζω ομως θελει τα tablets για ταινιες , ανετο browsing , ebooks , gaming διαφοροποιημενο απο τα games των κινητων , θεαση φωτογραφιων κλπ σε χρυση τομη με την φορητοτητα. Οποτε εκει ταιριαζουν οι 10".

 

Οι 10" με την εννοια παω σε μια καφετερια , μια δουλεια , σε ενα φιλο μια χαρα βολευουν , ιδιως με θηκη. Καθως οι ταμπλετες εχουν και σκοπο επιδειξης (φωτος ,data ,ταινια για 2).

 

Με την εννοια να το εχω μαζι μου καθε μερα-ολη μερα μηπως και χρειαστει καποια στιγμη ή για GPS, τοτε ναι δεν βολευεουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν σας έχω νέα. Τελικά το φέρνει η vodafone στα 799 €. Εδώ το σχετικό λινκ http://www.vodafone.gr/portal/client/formbuilder/displayForm.action?formId=681

Ακούω σχόλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν σας έχω νέα. Τελικά το φέρνει η vodafone στα 799 €. Εδώ το σχετικό λινκ http://www.vodafone.gr/portal/client/formbuilder/displayForm.action?formId=681

Ακούω σχόλια

Με αυτες τις τιμες του ανταγωνισμου αρχιζω και πιστευω οτι αναλογικα το ipad ειναι το φτηνοτερο apple προϊον που βγηκε ποτε.

 

Φοβαμαι ομως οτι θα ξυπνησει η apple και θα πληρωνουμε χρυσαφι για τα επομενα ipad. :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι θα αγοραζατε και γιατι> το samsung αυτο... ή το νεο ipad 2 οοοταν θα βγει ? ευχαριστω. και το λογο παρακαλω.

 

απλα καποια στιγμη θα παρω στο μελλον κα ιθελω να ξερω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι καλά γιατι εάν είχε βάλει το χεράκι της η Samsung στο Λειτουργικό θα τα έκανε μαντάρα.

Πολύ καλό το 3άρι και γρήγορο. Αντε να βγεί στην αγορά , γιατί θέλω ενα Tablet ! Ετσι να υπάρχει :)

 

Παρακαλω το μηνυμα να γινεται quote προς απαντηση σε οσους αναρωτιουνται ποιο ειναι το νοημα των tablets.

:devil: :devil: :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι θα αγοραζατε και γιατι> το samsung αυτο... ή το νεο ipad 2 οοοταν θα βγει ? ευχαριστω. και το λογο παρακαλω.

 

απλα καποια στιγμη θα παρω στο μελλον κα ιθελω να ξερω!

δεν μπορει καποιος να σου απαντησει γιατι οι περισσοτεροι δεν εχουμε δει ουτε το honeycomb (και σιγουρα ουτε το tab-2) στη πραξη , οποτε δεν μπορουμε να κρινουμε αν θα ειναι ικανοποιητικο το νεο OS. Αντιθετα για το ipad-2 ξερουμε οτι θα ειναι το επιτυχημενο iOS σε καλυτερο hardware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...