Προς το περιεχόμενο

Φθηνες Επωνυμες Μαρκες σε Ρουχα


therock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τί περισσότερο σου δίνει το σήμα που έχει πάνω η μπλούζα απο μια που είναι στο ίδιο στυλ και δεν έχει????

 

Να απαντήσω εγώ? Πρεστίζ σου γύρω οτι είμαι λεφτάς, πρεστίζ στην παράταξη στο πανεπιστήμιο και κάνω μάγκα τον πωλητή που τις παίρνει στην μισή τιμή.

 

Το θετεις πολυ απλα, αν και εγω οταν ημουν μικρος καπως ετσι το βλεπα. Ελεγα γιατι να ξοδεψω μια περουσια σε ρουχα, τι σου προσφερουν. Αλλα δεν ειναι τοσο απλο οσο οτι τα πληρωνεις για να αναδειξεις την κοινωνικη σου ταξη.

 

Εγω προσωπικα αυτο ειναι το μονο αρνητικο για μενα στα ακριβα ρουχα. Τα παιρνω γιατι μαρεσουν απο την μια αλλα απο την αλλη δεν θελω να με κανουν να νιωθω σαν καπιταλας.

 

Παντως το θεμα δεν ειναι το εμβλημα, ή το logo, ή η φιρμα, αλλα η ποιοτητα. Απομιμησεις βρισκεις τελειες και με εμβηλματα και ταμπελα στο γιακα, μεχρι και το καρτελακι που κρεμαιται, με τιμη 20-30 ευρω το τεμαχιο. Αλλα με την ποιοτητα τι γινεται? Ας πουμε περα εγω προσφατα μια La Martina απομιμηση με τετοια χρηματα η οποια μου αρεσει παρα πολυ, αλλα το μετανιωσα γιατι φοβαμαι μηπως με τον καιρο και με τα πολλα πλυσιματα χαλασει και την καταστρεψω, και θελω να παω να την γυρεψω στην μπουτικ να την παρω αυθεντικη μονο για να εχω το κεφαλι μου υσηχο.

 

Οποτε δεν ειναι μονο ψυχολογικος ο λογος. Δλδ πληρωνω πολλα οποτε οτι και να παρω αξιζει...

 

Ας πουμε το Paul & Shark που ειναι ισως τα πιο ακριβα, δεν μαρεσουν καθολου. Δεν εχω δει πολλα σχεδια που να μαρεσουν, ουτε το εμβλημα με τρελαινει. Οποτε δεν θα δωσω 250-300 (νομιζω τοσο πανε τα μπλουζακια τους) για να το παιξω "μουρη στο καβουρι" με μπλουζακι Paul & Shark.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 324
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Περιμένεις τις εκπτώσεις στην Αμερική και εκμεταλλεύεσαι υπήρεσια αποστολής δεμάτων στην Ελλαδα και σου σκάνε "τσαμπα". Πριν 2 εβδομάδες πήρα μια ζακέτα Ralph που εδώ την είχανε 97€ με 30% έκπτωση, 60€ απο αμερική μαζί με κάτι polo 45€ το ένα (ειχανε έκπτωση και στην Αμερική...και χωρίς έκπτωση όμως φτηνότερα βγαίνανε). Και μιλάμε πάντα για αγορά απο το επισημο site της Ralph. Με τον ίδιο τρόπο έχω και τη μισή συλλογή της Abercrombie για καθημερινά που μου βγαίνουν σε τιμές λες και παίρνω Nike εδώ.

 

Η Abercrombie ρε συ Critter μόνο με Fed Ex δεν στέλνει? Την προηγούμενη βδομάδα παρέλαβα με το απαραίτητο τελωνειακό κερατιάτικο..........Εσύ με ποιον τρόπο τα πήρες γιατί με ενδιαφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θετεις πολυ απλα, αν και εγω οταν ημουν μικρος καπως ετσι το βλεπα. Ελεγα γιατι να ξοδεψω μια περουσια σε ρουχα, τι σου προσφερουν. Αλλα δεν ειναι τοσο απλο οσο οτι τα πληρωνεις για να αναδειξεις την κοινωνικη σου ταξη.

 

Εγω προσωπικα αυτο ειναι το μονο αρνητικο για μενα στα ακριβα ρουχα. Τα παιρνω γιατι μαρεσουν απο την μια αλλα απο την αλλη δεν θελω να με κανουν να νιωθω σαν καπιταλας.

 

Παντως το θεμα δεν ειναι το εμβλημα, ή το logo, ή η φιρμα, αλλα η ποιοτητα. Απομιμησεις βρισκεις τελειες και με εμβηλματα και ταμπελα στο γιακα, μεχρι και το καρτελακι που κρεμαιται, με τιμη 20-30 ευρω το τεμαχιο. Αλλα με την ποιοτητα τι γινεται? Ας πουμε περα εγω προσφατα μια La Martina απομιμηση με τετοια χρηματα η οποια μου αρεσει παρα πολυ, αλλα το μετανιωσα γιατι φοβαμαι μηπως με τον καιρο και με τα πολλα πλυσιματα χαλασει και την καταστρεψω, και θελω να παω να την γυρεψω στην μπουτικ να την παρω αυθεντικη μονο για να εχω το κεφαλι μου υσηχο.

 

Οποτε δεν ειναι μονο ψυχολογικος ο λογος. Δλδ πληρωνω πολλα οποτε οτι και να παρω αξιζει...

 

Ας πουμε το Paul & Shark που ειναι ισως τα πιο ακριβα, δεν μαρεσουν καθολου. Δεν εχω δει πολλα σχεδια που να μαρεσουν, ουτε το εμβλημα με τρελαινει. Οποτε δεν θα δωσω 250-300 (νομιζω τοσο πανε τα μπλουζακια τους) για να το παιξω "μουρη στο καβουρι" με μπλουζακι Paul & Shark.

 

υπαρχει καποιος τροπος να εξακριβωσεις ποιοτητα με καποιο benchmark οπως στις καρτες γραφικων? :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει καποιος τροπος να εξακριβωσεις ποιοτητα με καποιο benchmark οπως στις καρτες γραφικων? :rolleyes:

Ναι..το ότι έχω μια lacoste πχ 3 χρόνια τώρα,και έχοντας περάσει χίλια δυό πλυσίματα,παραμένει έτσι ακριβώς όπως την πήρα!Ούτε ξέβαμα,ούτε ξεχείλωμα-μάζεμα,ούτε να χαλάσει το ύφασμα ούτε τίποτα!

Την ώρα που οι κλασικές τύπου zara κλπ έχουν βγεί off το πολύ στον 1ο χρόνο.

 

Προσωπικά,χέστηκα για το πρεστίζ που λέτε κλπ!Πιο μικρός ίσως και να το σκεφτόμουν και έτσι!

Τώρα,παίρνω γιατί μ´αρέσουν!Και αυτό μου αρκεί!Χέστηκα τι λένε οι άλλοι απλά..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία δεν λέω να έχεις 2-3 ακριβές μπλούζες που να είναι σκυλιά.

 

Δεν λεω να πας Ζαρα να πάρεις, μπορείς να βρείς σε καταστήματα όπως glou ή dur μπλούζες κιριλέ και με πολύ καλή ποιότητα σε πολύ χαμηλότερη τιμή. Και ετσι με τα λεφτά που θα έπαιρνες μια καλή θα πάρεις 3-4 απο dur και θα έχεις να αλλάζεις. Το να έχεις 4 καλές μπλούζες να αλλάζεις και να τις φοράς πλύνε/βάλε είναι μλκία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία δεν λέω να έχεις 2-3 ακριβές μπλούζες που να είναι σκυλιά.

 

Δεν λεω να πας Ζαρα να πάρεις, μπορείς να βρείς σε καταστήματα όπως glou ή dur μπλούζες κιριλέ και με πολύ καλή ποιότητα σε πολύ χαμηλότερη τιμή. Και ετσι με τα λεφτά που θα έπαιρνες μια καλή θα πάρεις 3-4 απο dur και θα έχεις να αλλάζεις. Το να έχεις 4 καλές μπλούζες να αλλάζεις και να τις φοράς πλύνε/βάλε είναι μλκία.

 

ε ναι ρε συ,προς θεού,δεν είπαμε ότι εγώ πχ αγοράζω μόνο ακριβές μάρκες!δεν είμαι κ κανάς λεφτάς!

Δεν έχω κανένα κόμπλεξ και ψωνίζω από παντού!Δε πα να κάνει μια μπλούζα και 10ε..αν μ´αρέσει θα την πάρω,δε θα πω α δεν είναι μάρκα δε τη παίρνω!μ´αρέσει το ωραίο..και συνήθως το ωραίο είναι και ακριβό!

Και εντάξει,ο καθένας ότι θέλει κάνει στη ντουλάπα του! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι παει, το ωραιο ειναι και ακριβο οπως το πες. Αν η αγορα ηταν γεματη με ωραια ρουχα των 10 ευρω τοτε το συζυταγαμε, αλλα τωρα αν δεν σκασεις πανο απο 60αρι δεν παιρνεις τπτ καλο. Πολυ δυσκολα βρισκει κατι ωραιο με λιγοτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Abercrombie ρε συ Critter μόνο με Fed Ex δεν στέλνει? Την προηγούμενη βδομάδα παρέλαβα με το απαραίτητο τελωνειακό κερατιάτικο..........Εσύ με ποιον τρόπο τα πήρες γιατί με ενδιαφέρει.

 

Μακρια απο ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ παραγγελία απο abercrombie. Γ@μησε τα. Είχα παρει 2 βέρμουδες όταν δεν ήξερα και πληρωσα 150€ κατακερατιατικα. Βασικα υπάρχουν υπηρεσίες αμερικανικές που ψωνιζεις πχ απο την Aber, τα στέλνεις στην έδρα τους στην Αμερικη και στα στέλνουν με USPS σπίτι σου (www.shipito.com, δοκιμασμένο και έμπιστο). Αυτοί έχουν μια αμοιβή για να σoυ παρέχουν αυτή την υπηρεσία που σε συμφέρει 1000% σε σχεση με Fed Ex και το κερατιατικο του τελωνείου.

Απο εκει και πέρα, εγω πλεον ψωνιζω μέσω του site ενος φίλου, που εχει κάνει κάτι παρόμοιο (τον ψιλοβοηθάω κιόλας), ο οποιος ειναι στην Αμερική και έχει σχετική ελληνικη υπηρεσία (getit247.com). Ψάχτα όλα αυτα και δες τι σε συμφέρει. Υπάρχουν και άλλες παρόμοιες υπηρεσίες.

 

Ωραία δεν λέω να έχεις 2-3 ακριβές μπλούζες που να είναι σκυλιά.

 

Δεν λεω να πας Ζαρα να πάρεις, μπορείς να βρείς σε καταστήματα όπως glou ή dur μπλούζες κιριλέ και με πολύ καλή ποιότητα σε πολύ χαμηλότερη τιμή. Και ετσι με τα λεφτά που θα έπαιρνες μια καλή θα πάρεις 3-4 απο dur και θα έχεις να αλλάζεις. Το να έχεις 4 καλές μπλούζες να αλλάζεις και να τις φοράς πλύνε/βάλε είναι μλκία.

 

Εδω όμως μιλάμε για επωνυμες μάρκες σε ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ. Δηλαδή αν ενα καλό polo στον Glou έχει 30€ και μπορεις να βρεις απο το εξωτερικο ralph lauren με 40€ το οποίο το πλένεις στο χέρι και η σαπουνάδα μένει κάτασπρη (σε χρωματιστό polo :P), τοτε γιατι να πάρεις glou?

 

Εντάξει ρε παιδιά, υπαρχουν ρούχα που πραγματικά πουλάνε 90% φίρμα και μούρη και κάνουν 200€ τα μπλουζάκια λες και ειναι απο χρύσο (βλεπε κάτι dsqaured και κάτι Galliano). Υπάρχουν όμως και ακριβά ρούχα που αξίζουν 90% τα λεφτά τους και το 10% είναι η φίρμα.

Το θέμα είναι να σου αρέσουν εσένα, ανεξάρτητα απο τους άλλους και φυσικά να τα αντέχει η τσέπη σου. Υπάρχουν καρμοιρηδες που τα ψωνίζουν με καταναλωτικά δάνεια. Αυτοί είναι για κλωτσιές και για λύπηση ταυτόχρονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι παει, το ωραιο ειναι και ακριβο οπως το πες. Αν η αγορα ηταν γεματη με ωραια ρουχα των 10 ευρω τοτε το συζυταγαμε, αλλα τωρα αν δεν σκασεις πανο απο 60αρι δεν παιρνεις τπτ καλο. Πολυ δυσκολα βρισκει κατι ωραιο με λιγοτερα...

 

 

Μη λέμε και ό,τι θέλουμε, ειδικά για τα αντρικά ρούχα που βγάζουν αυτές οι μάρκες, τα polo και τα πουκάμισα δηλαδή, δεν έχουν καμία διαφορά με τα αντίστοιχα του zara ή του κάθε άλλου φθηνού μαγαζιού ξέρω γω. Ούτε σε σχέδιο (Κανείς δεν έχει κάνει copyright τον γιακά απ' όσο ξέρω), ούτε σε ποιότητα. Για μόστρα είναι, ας μην κοροιδεύουμε τους εαυτούς μας. Και 'γω φοράω αποκλειστικά μόνο μάρκες, γιατί έτσι έτσι κάνει και ο "κοινωνικός περίγυρος" μου. Κάτι σαν αμυντική στάση. Βέβαια δεν λέω, δεν το κάνω εξαναγκαστικά και μου αρέσει, αλλά δεν γνωρίζω αν θα συνέχιζα να ξοδεύω τόσα χρήματα αν δεν ήταν τόσο διαδεδομένο το sport grin.png. Υπάρχουν και ακραίες περιπτώσεις. Βλέπεις στο ταμείο ανθρώπους που για 1 μπλούζα βάζουν 36 έντοκες δόσεις στη πιστωτική, κάτι που θεωρώ απαράδεκτο. Προσωπικά το να φοράει κάποιος άλλος μάρκες ή όχι δεν μου λέει τίποτα. Έτσι κι αλλιώς υπάρχουν και πολλά βλαχαδερά που βγαίνουν έξω με το καρώ της burberry μέχρι τον κ*λο και νομίζουν ότι έγιναν άνθρωποι. Για κάποιον λόγο όμως, όσο ανεβαίνει η τιμή στα επώνυμα ρούχα, τόσο πιό διακριτικό είναι το logo της κάθε εταιρίαςcool.png.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ρε παιδιά, υπαρχουν ρούχα που πραγματικά πουλάνε 90% φίρμα και μούρη και κάνουν 200€ τα μπλουζάκια λες και ειναι απο χρύσο (βλεπε κάτι dsqaured και κάτι Galliano). Υπάρχουν όμως και ακριβά ρούχα που αξίζουν 90% τα λεφτά τους και το 10% είναι η φίρμα.

 

Ναι μπραβο καλο παραδειγμα. Τα Dsquared και μενα ποτε δεν μου εκατσαν καλα. Πιο πολυ ρουχα που θα βρισκες στα Pull & Bear mου κανουν. Λιωνουν τα τυπακια καθε καλοκαιρι στην Μυκονο και εχουν γινει πρωτες φιρμες, και πανε ολοι και τα σκανε για να παιρνουν τα ρουχα τους.

 

Μη λέμε και ό,τι θέλουμε, ειδικά για τα αντρικά ρούχα που βγάζουν αυτές οι μάρκες, τα polo και τα πουκάμισα δηλαδή, δεν έχουν καμία διαφορά με τα αντίστοιχα του zara ή του κάθε άλλου φθηνού μαγαζιού ξέρω γω. Ούτε σε σχέδιο (Κανείς δεν έχει κάνει copyright τον γιακά απ' όσο ξέρω), ούτε σε ποιότητα. Για μόστρα είναι, ας μην κοροιδεύουμε τους εαυτούς μας. Και 'γω φοράω αποκλειστικά μόνο μάρκες, γιατί έτσι έτσι κάνει και ο "κοινωνικός περίγυρος" μου. Κάτι σαν αμυντική στάση. Βέβαια δεν λέω, δεν το κάνω εξαναγκαστικά και μου αρέσει, αλλά δεν γνωρίζω αν θα συνέχιζα να ξοδεύω τόσα χρήματα αν δεν ήταν τόσο διαδεδομένο το sport grin.png. Υπάρχουν και ακραίες περιπτώσεις. Βλέπεις στο ταμείο ανθρώπους που για 1 μπλούζα βάζουν 36 έντοκες δόσεις στη πιστωτική, κάτι που θεωρώ απαράδεκτο. Προσωπικά το να φοράει κάποιος άλλος μάρκες ή όχι δεν μου λέει τίποτα. Έτσι κι αλλιώς υπάρχουν και πολλά βλαχαδερά που βγαίνουν έξω με το καρώ της burberry μέχρι τον κ*λο και νομίζουν ότι έγιναν άνθρωποι. Για κάποιον λόγο όμως, όσο ανεβαίνει η τιμή στα επώνυμα ρούχα, τόσο πιό διακριτικό είναι το logo της κάθε εταιρίαςcool.png.

 

Εμεις λεμε οτι θελουμε? Σιγα τωρα που τα Ζαρα εχουν ποιοτητα. Το καλοκαιρι που περασε πηρα 6-7 βερμουδες για να χω να αλλαζω (βολτας, οχι παραλιας) και ολες κατι παθενανε. Κουμπια φευγαν, φερμουαρ χαλαγαν, κλωστες κρεμονταν. Αυτα δεν τα βλεπεις σε σοβαρες μαρκες. Ασε που στα προηγουμενα γενεθλια η κολλητη μου, μου κανε δωρω ενα μπλουζακι ZARA, και με τον πρωτο καλο λεκε τα φτυσε. Πεταχτηκαν ζουμια απο την κονσερβα που ταιζα στον σκυλο μου, και το μπλουζακι βγηκε OFF στο λεπτο. Και επειδη μαρεσε πηγα εσκασα τα 20 ευρω και ξαναπηρα το ιδιο. Αλλα αμα ειναι να πληρωνεις πολλες φορες ενα μπλουζακι γιατι να μην το πληρωσεις μια και καλη και τελιωνει το θεμα?

 

Το τοπικ μαλλον οδευει προς το "Τι πιστευετε για τα ακριβα ρουχα, αξιζουν τα λεφτα τους ή οχι?" :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω δεν ειναι θεμα ποιοτητας.

Ειναι σε ενα βαθμο θεμα image (κατανοητο εως ενα επιπεδο) , αλλα κυριως ειναι θεμα design.

 

Αυτο δεν το κατανοουν πολλοι και ειναι αποδεκτο , δεν εχουν ολοι την αντιληψη , ουτε το γουστο ωστε να διακρινουν την ομορφια και την εφαρμογη του σχεδιου σε ενα φιρματο ρουχο απ' οτι σε ενα οικονομικο.

 

Τα D&G ας πουμε εχουν αθλια ποιοτητα , αλλα το design τους λιγοι το φτανουν.

 

Τεσπα τα κριτηρια επιλογης φιρματου απο τον κοσμο τα ταξινομω ως εξης: Κυρος -> Design -> Ποιοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως ισχύει ότι μπορείς άνετα να συνδυάσεις φτηνότερα κομμάτια με ακριβά καλής ποιότητας, η προϋπόθεση όμως ενός κομψού αποτελέσματος είναι τα βασικά κομμάτια της γκαρνταρόμπας να είναι όσο καλύτερης ποιότητας μπορεί κανείς να πληρώσει.

 

(και άσχετο αλλά πώς είναι δυνατόν να πηγαίνει τόσος κόσμος να ψωνίζει στο άττικα μ΄αυτές τις τιμές είναι ένα θέμα!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμεις λεμε οτι θελουμε? Σιγα τωρα που τα Ζαρα εχουν ποιοτητα. Το καλοκαιρι που περασε πηρα 6-7 βερμουδες για να χω να αλλαζω (βολτας, οχι παραλιας) και ολες κατι παθενανε. Κουμπια φευγαν, φερμουαρ χαλαγαν, κλωστες κρεμονταν. Αυτα δεν τα βλεπεις σε σοβαρες μαρκες. Ασε που στα προηγουμενα γενεθλια η κολλητη μου, μου κανε δωρω ενα μπλουζακι ZARA, και με τον πρωτο καλο λεκε τα φτυσε. Πεταχτηκαν ζουμια απο την κονσερβα που ταιζα στον σκυλο μου, και το μπλουζακι βγηκε OFF στο λεπτο. Και επειδη μαρεσε πηγα εσκασα τα 20 ευρω και ξαναπηρα το ιδιο. Αλλα αμα ειναι να πληρωνεις πολλες φορες ενα μπλουζακι γιατι να μην το πληρωσεις μια και καλη και τελιωνει το θεμα?

 

 

Δεν μιλούσα για θέμα ποιότητας (δεν γνωρίζω τη διαφορά για να μιλήσω) αλλά από θέμα σχεδιασμού. Και βέβαια μιλάω για ρούχα ευρείας χρήσης που δεν καταλαβαίνεις τη διαφορά, όπως σε ένα απλό μπλουζάκι. Για μία γυναικεία τουαλέτα, σαφώς και ξεχωρίζεις μία των 100 και μία των 1500 ευρώ. Το ίδιο ισχύει και για τα τζιν.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα υπάρχουν υπηρεσίες αμερικανικές που ψωνιζεις πχ απο την Aber, τα στέλνεις στην έδρα τους στην Αμερικη και στα στέλνουν με USPS σπίτι σου (www.shipito.com, δοκιμασμένο και έμπιστο). Αυτοί έχουν μια αμοιβή για να σoυ παρέχουν αυτή την υπηρεσία που σε συμφέρει 1000% σε σχεση με Fed Ex και το κερατιατικο του τελωνείου.

Απο εκει και πέρα, εγω πλεον ψωνιζω μέσω του site ενος φίλου, που εχει κάνει κάτι παρόμοιο (τον ψιλοβοηθάω κιόλας), ο οποιος ειναι στην Αμερική και έχει σχετική ελληνικη υπηρεσία (getit247.com). Ψάχτα όλα αυτα και δες τι σε συμφέρει. Υπάρχουν και άλλες παρόμοιες υπηρεσίες.

 

 

 

Εδω όμως μιλάμε για επωνυμες μάρκες σε ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ. Δηλαδή αν ενα καλό polo στον Glou έχει 30€ και μπορεις να βρεις απο το εξωτερικο ralph lauren με 40€ το οποίο το πλένεις στο χέρι και η σαπουνάδα μένει κάτασπρη (σε χρωματιστό polo :P), τοτε γιατι να πάρεις glou?

 

Το θεμα ειναι συμφερει να παρεις απο Αμερικη δεδομενου οτι ενδεχομενο επιστροφης σε επιβαρυνει απιστευτα οικονομικα?Δηλαδη η διαφορα ειναι τοσο μεγαλη?

 

Διαβαζω στο site του φιλου σου που λες,οτι ενα δεμα 100 δολαριων σου βγαινει 130 ευρω και γλιτωνεις υποτιθεται 100 ευρω.

 

Δηλαδη για 2 μπλουζες που κανουν 100 δολαρια συνολικα σου ερχεται 178 δολλαρια.

 

Απλα θελω να εχω μια εντυπωση για το τι ταξεως διαφορα βγαινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαρεσουν μαρκες τυπου Gant, Polο Ralph Lauren, La Martina κτλ, αλλα με τιμες πανω απο 100σταρικο ανα τεμαχιο δεν κανεις δουλεια ετσι. Απο την αλλη ομως προτιμω να εχω ενα τετοιο μπλουζακι παρα 4-5 που θα περνα απο Zara, Bershka, Pull & Bear στο ιδιο συνολο τιμης.

 

Το θεμα ομως ειναι που βρισκουμε τετοια σε τιμη ευκαιριας? Γνησια παντα, οχι μουφες που κυκλοφορουν σε διαφορα σημεια. Το σεπτεμβριο ας πουμε ειχα βρει stock κοντομανικα πικε στις Σπετσες με 55 ευρω (Polo RL). Τωρα σε μακρυμανικα ακομα και με εκπτωσεις 65-75 παιζουν. Και επειδη θελω να παρω αρκετα δεν τις βρισκω συμφερουσες αυτες τις τιμες.

 

Εχετε κατι στα υποψιν?

 

Επισης στα διαφορα στοκατζιδικα, πως καταλαβαινεις αν οι μαρκες ειναι γνησιες ή αν τα τσιμπανε απο τις μουφες και τα μεταπουλανε?

 

Κοίτα επειδή χαλαρά βρίσκεις φτηνότερα ρούχα και εξίσου ποιοτικά ας παραδεχομάστε το complex μας και ας μην το ρίχνουμε στην ποιότητα. Κι εγώ το έχω. Γενικά αν τα σκάσεις νομίζεις πως πήρες κάτι καλό ακόμα και τρύπιο να είναι. Θα μπορούσε να ονομαστεί και ως σύμπλεγμα apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...