Προς το περιεχόμενο

Φθηνες Επωνυμες Μαρκες σε Ρουχα


therock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοίτα επειδή χαλαρά βρίσκεις φτηνότερα ρούχα και εξίσου ποιοτικά ας παραδεχομάστε το complex μας και ας μην το ρίχνουμε στην ποιότητα. Κι εγώ το έχω. Γενικά αν τα σκάσεις νομίζεις πως πήρες κάτι καλό ακόμα και τρύπιο να είναι. Θα μπορούσε να ονομαστεί και ως σύμπλεγμα apple.

 

Παραδεχομαι πολλα, κομπλεξ και μη, αλλα οχι αυτο δεν το παραδεχομαι... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 324
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παραδεχομαι πολλα, κομπλεξ και μη, αλλα οχι αυτο δεν το παραδεχομαι... :P

 

α δηλαδή εσύ σκας τόσα λεφτά για την ποιότητα και καλα? Γιατί εγώ τα σκάω επειδή έχω κόμπλεξ, άμα δεν δώσω μια περιουσία νομίζω πως παίρνω τσουβάλι, αλλά τελικά δεν είναι έτσι.

Έχω πάρει πολύ σαβούρα που ήταν και καλά ποιότητα και χάλασε πριν την ώρα του.

Αντιθέτως πιο φτηνό πράμα που έτυχε να έχω και δεν είχε επώνυμες στάμπες αποδείχθηκε πολύ ποιοτικό.

 

Μου έχει τύχει να έχω να επιλέξω ανάμεσα σε ένα φτηνό και καλό στο μάτι ρούχο και σε ένα ακριβό και χάλια και πήρα το ακριβό...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αμα τα παιρνω λογω της τιμης, πως εξηγεις οτι εχω κανει ενα τοπικ που ζηταω να τα βρω οσο πιο φθηνα γινεται? Πως εξηγεις οτι τα Paul & Shark Που ειναι τα πιο ακριβα δεν μαρεσουν καθολου? Αν ηταν ετσι θα τα σκαγα ολα εκει και θα ειχα γεμισει και θα το παιζα φινετσα. Επισης πως γινεται να σιχαινομαι τα Dsquared, που και αυτα ειναι μαρκα?

 

Αυτο που πρεπει να καταλαβει ο κοσμος ειναι πως η σταμπα ειναι η υπογραφη. Δεν παιρνει κανεις τπτ για το εμβλημα. Οταν βλεπεις ενα αλογακι RL, δεν εστιαζεις εκει, απλως ξερεις πως εχει φτιαχτει με την σφραγιδα της Polo. Εγω ετσι το βλεπω και οχι με την τιμη.

 

Α και το αλλο... Ειχα παει Νοτος να δω τι παιζει. Στα RL, βλεπω ενα δερματινο καφε, και μου φυγε η μαγκια. Το κοιταζα το ξανακοιταζα ενιωθα ποιοτητα και τα σχετικα. Μου κανει ο κολλητος, "Μη το κοιτας αυτο ρε, θα κανει κανα 500αρικο". Του λεω πας καλα, αυτο πανω απο 700-800 θα χει. Κοιταζει το καρτελακια και ειχε 1345... Παμε μετα πιο διπλα στην GANT και βρισκω και εκει καφε δερματινο, αλλα δεν μαρεσε... Ουτε σαν οψη, ουτε σαν στυλ, και η ποιοτητα δεν φαινοταν σαν αυτο που ειδα πριν. Μου λεει "Αυτο ποσο λες να κανει". Λεω ε το πολυ 400 με 500... Και ειχε οντως 500. Οποτε για πες, πως καταφερα να ξεχωρισω ποιο μαρεσει και ποιο ειναι καλυτερο πριν δω καρτελακια και μαθω τιμη?

 

Εν τελει θα μου πεις ρε Κατερινα που θα βρω κανενα πικε μακρυμανικο απο αυτες τις μαρκες με κανα 50αρικο το ενα? :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απο την αλλη μεριά βλέπω στα ρούχα μου οτι ειτε ειναι energy η g-star η απο βιοτεχνία κουτρούμπα άνω λιόσια κρατάει το ιδιο. Γενικά μαρκα θα ψωνίσω μόνο σε εκπτώσεις άνω του 50% αλλιώς νίωθω οτι πληρώνω το εξωφρενικό marketing budget τους, παρόλο που απο λεφτά είμαι άπλα.

 

Οσο για το design, ποιότητα... στα ρουχα εδώ και κάτι αιώνες τα ιδια υφάσματα χρησιμοποιούν ακόμα δεν μάθανε. Το κουστούμι είναι κουστούμι το tshirt tshirt και το jean jean εδω και ενα αιώνα + ? Ε του πούστη.. Απλά δεν αγοράζω polyester και ότι και να πάρω συνήθως είναι GG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι συμφερει να παρεις απο Αμερικη δεδομενου οτι ενδεχομενο επιστροφης σε επιβαρυνει απιστευτα οικονομικα?Δηλαδη η διαφορα ειναι τοσο μεγαλη?

 

Διαβαζω στο site του φιλου σου που λες,οτι ενα δεμα 100 δολαριων σου βγαινει 130 ευρω και γλιτωνεις υποτιθεται 100 ευρω.

 

Δηλαδη για 2 μπλουζες που κανουν 100 δολαρια συνολικα σου ερχεται 178 δολλαρια.

 

Απλα θελω να εχω μια εντυπωση για το τι ταξεως διαφορα βγαινει.

 

Προφανώς και δεν παίρνεις κάτι απο Αμερική αν δεν είσαι σίγουρος γιατί όντως το ενδεχόμενο επιστροφής θα κοστίσει. Αν ας πουμε θέλεις τα Χ Nike παπούτσια τα οποια τα έχεις δει και τα έχεις δοκιμάσει, δεν νομιζω να έχεις λόγο να τα γυρίσεις. Και βέβαια εννοείται οτι δεν αγοράζουμε φίρμες στις οποίες δεν γνωρίζουνε τα νούμερα. Πρώτα δοκιμάζουμε κάπου και μετά παραγγέλνουμε.

Τώρα αυτά που γράφει το site απόσο γνωρίζω είναι σχετικά καθώς εξαρτώνται απο την ισοτιμία του $, τον επιμερισμό του κόστους απο τις διάφορες παραγγελίες που θα έχει κτλ. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ζητήσεις προσφορά αν όντως σε ενδιαφέρει κάτι και βλέπεις αν σε συμφέρει.

 

Τα πάντα πάντως είναι υποκειμενικά. Για παράδειγμα μπορεί εσύ να θες 2 μπλουζάκια των 100$ και να σου βγαίνουν 140€ και να σου φαινόνται ακριβά. Η σχετικότητα έχει να κάνει με το ότι στην Ελλάδα μπορεί να κάνουν 250€. Απο την άλλη αν ήσουν στην Αμερική θα τα έπαιρνες 80€ καθως δεν θα έχουν έξοδα κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Επαναφερω προσωρινα αυτοτο τοπικ που ειχα κανει παλιοτερα για να ρωτησω κατι. Βρηκα ενα gr.ioffer, αυτο ειναι ελληνικο ή ιντερνατιοναλ σε στυλ ebay? Επισης υπαρχει περιπτωση αποτελεσματα σαν τα παρακατωνα ειναι αυθεντικα ή απλα δεν παιζει?

 

http://gr.ioffer.com/i/2011-summer-new-18-style-gant-polo-mens-t-shirts-s-xxl-193306014

 

http://gr.ioffer.com/i/men-short-sleeve-gant-polo-shirts-wholesale-retail-156552261

 

Καταλαθος το βρηκα. Εβαλα gant polos στο google images και με εβγαλε σε αυτα τα αποτελεσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιος τροπος να το καταλαβεις απο τις φωτογραφιες, ή μονο με τη λογικη οτι τετοιες τιμες δεν υπαρχουν?

 

ΠΑρεπιπτωντος το ioffer τελικα ξερει κανεις τι ακριβως ειναι και αν αξιζει γενικοτερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν προλαβα να διαβασω τα posts.. αλλα αν ψαχνεις για μαρκα (ποιοτικο) εγω ψωνιζω απο τα http://www.frozenwave.gr/ οπου εχουν πολυ καλες προσφορες για κοιταξε το :) βεβαια δεν ξερω τι ακριβως ψαχνεις... :/ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...