Προς το περιεχόμενο

Chrome beta 10 με 66% ταχύτερη Javascript και GPU acceleration


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίζει να μοιράζομαι μαζί σου ακριβώς τις ίδιες σκέψεις! Κι εγώ πιστεύω κατά ένα μεγάλο ποσοστό ότι υπάρχει συναισθηματισμός στις επιλογές ακόμα και στους browsers. Ο chrome το ένα, ο chrome το άλλο, πιο γρήγορος, πιο έτσι, πιο αλλιώς... Δεν παρατάμε την πύρηνη αλώπηξ ρε! Add-on και άγιος ο Θεός!

 

Και εγώ ακριβώς το ίδιο έλεγα αλλά μετά από μια βδομάδα με chrome δε νομίζω να υπάρχει γυρισμός :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ομοιως κατι αναλογο συμβαινει και με πολλα addons,που ενω δουλευουν απροβληματιστα στον firefox,στον chrome ειναι ημιτελη διοτι κατα των δημιουργων τους υπαρχουν bugs η τεχνικοι περιορισμοι στον Chrome που δεν τους επιτρεπουν να δουλεψουν πληρως.

 

τα παραπανω δεν τα λεω εγω,αλλα συζητιουνται στα επισημα φορα του chrome εδω και παρα πολυ καιρο,πηγαιντε μια βολτα για να δειτε μονοι σας.

 

με λιγα λογια,καλος και αγιος ο chrome αλλα αυτη η συνταγη "εμεις φροντιζουμε για ολα για ολους τους χρηστες" εχει αποδειχθεί ουκ ολιγες φορες οτι

αποτυγχανει.

 

 

Συμφωνώ απόλυτα με όσα λες, τους συγκεκριμένους άθλιους περιορισμούς τους συναντάς σε απλά καθημερινά πράγματα. ΑΝΕΠΙΤΡΕΠΤΟ να εμποδίζει η google το adblock plus να δουλέψει όπως πρέπει. Τι να το κάνω αν απλά καλύπτει τις διαφημίσεις, θέλω να τις μπλοκάρει πριν κατέβουν. Και φυσικά για μπλοκάρισμα των tracking scripts στον chrome ούτε λόγος! :mad:

 

Πολλές φορές προσπάθησα να τον κάνω προεπιλεγμένο αλλά στην πύρινη αλώπηξ ξαναγύρισα. Γενικά τώρα που ο firefox 4 είναι ταχύτατος δεν υπάρχει λόγος να λοξοκοιτάμε αλλού, ειδικά αν δεν υποστηρίζονται απαραίτητες λειτουργίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι ο καλύτερος τρόπος για να μην κατεβάζεις καν τις διαφημίσεις σε κανέναν browser (όχι όλες αλλά αρκετές) αλλά και μια σχετική έξτρα προστασία για τον υπολογιστή είναι το παρακάτω.

 

http://www.mvps.org/winhelp2002/hosts.htm

 

Τα κόβεις από τα Hosts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλεύω chrome κανα χρόνο τώρα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος... Για αρχή είναι πανάλαφρος και πολύ γρήγορος, τουλάχιστον σε σύγκριση με IE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως κάποιο καλό παιδί βρήκε τρόπο να εμφανίζονται τα bοοκmarks στον chrome οπως στο firefox? μου την σπάει να κάνω κάθε τόσο κλίκ για να βρώ την ιστοσελίδα που θέλω να πάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως κάποιο καλό παιδί βρήκε τρόπο να εμφανίζονται τα bοοκmarks στον chrome οπως στο firefox? μου την σπάει να κάνω κάθε τόσο κλίκ για να βρώ την ιστοσελίδα που θέλω να πάω.

 

 

Customize and control Google Chrome (το γαλλικό κλειδί δίπλα από την μπάρα διευθύνσεων)--> Tools--> clic στο Always show bookmarks bar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ο καλύτερος τρόπος για add blocking ειδικά για πάνω από ένα μηχάνημα πάνω στον ίδιο router είναι με open dns πάνω στο router.

 

δλδ αν παίζει ο router με open dns αντί με τους dns του ISP θα γίνεται add blocking?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...