Προς το περιεχόμενο

ZTE Skate : Οικονομικό Android 2.3 Smartphone από την Κίνα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω αν έχει ίδια, ή καλύτερη ποιότητα κατασκευής από την λεπίδα αλλά μου αρέσει πάρα πολύ σχεδιαστικά και θα το προτιμήσω σε σχέση με άλλα μοντέλα, πόσο μάλλον αν είναι value for money.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

μια χαρα ειναι το blade μια χαρα θα ειναι και αυτο ....ναι ειδα και το samsung galaxy 3 με την οθονη ΓΤΠ...ειδα και το Χ10i που εκανε 500 + € ΓΤΠ και αυτο...... Αυτα τα λευτα παίρνεις δυο και αμα θες σπας και το ενα ετσι για την πλακα σου.... καλα αυτο με το sar ειναι για γέλια ... οταν στης πολυκατοικίες υπάρχουν voda-win-cosmo antenas στα σπιτια WiFi bluetooth κτλ κτλ.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ τη γούσταρα αυτή την είδηση.

 

Αν και μου τη σπανε τα φτηνιάρικα προιόντα, αυτά τα ZTE δεν είναι της πλάκας αλλά αξίζουν όσο τα λεφτά τους.

 

Κάτι HTC, LG και λοιπά είναι τα ίδια και υπερτιμολογημένα. Να πιάσουν πάτο στις πωλήσεις οι απατεώνες, μόλις βγει η επιδότηση πάω να το τσιμπήσω. Αυτά είναι προιόντα, φτηνά και αξιοπρεπή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά για 150 ευρώ τηλέφωνο απο την Κίνα τι περιμένατε να παρετε;Και χάλια κατασκευή και ακτινοβολία επιπέδου Fallout και αντοχή φτερου.Μακρυά

 

είδαμε και τα "ποιοτικά" τα samsung.. πήραν 2 φίλοι μου το Samsung Galaxy 3 στα 159 ευρώ για να μην πάρουν το κινέζικο χαμηλής κατασκευής.. και τους χάλασε η οθόνη μέσα σε 2 εβδομάδες.. και στους 2 το ίδιο πρόβλημα.. lol

 

 

όλα στην Κίνα φτιάχνονται ρε φίλε.. στο PS3 να δεις ποιότητα...

 

προσπαθούσα να αλλάξω τον σκληρό στην κονσόλα ενός φίλου και ούτε μια βίδα δεν ξεβίδωνε.. χαλάγανε τα πάσα.. και όχι δεν ήταν σφιχτές.. ένα κλικ θέλανε και βγαίναν αμέσως.. το PS3 δε του αδερφού μου έβγαλε το περίφημο YLOD πρόβλημα.. για να το φτιάξω και να ανοίξει, το γύρισα ανάποδα..χαχαχα.. και όμως έφτιαξε :Ρ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

αντοχή φτερου.Μακρυά

Aυτο τωρα πως το γνωριζουμε? Αφενος ακομα δεν εχει κυκλοφορησει το Skate, αφετερου αν το κρινουμε με βαση το Blade, δεν εχω διαβασει κατι που να με κανει να πιστευω πως θα χαλασει με εναν μηνα χρησης λογω της ποιοτητας κατασκευης. Κανω λαθος?

 

το galaxy s που είναι μια πλαστικουρα των 500 ευρώ;

Καλα αυτο ειναι λιγο απολυτο θα ελεγα. Οκ ειναι πλαστικο, οκ θα μπορουσε να ειναι καπως καλυτερη η ποιοτητα κατασκευης (αν και το εχω απο τον Αυγουστο και δεν εχει βγαλει καποιο προβλημα λογω κατασκευης), αλλα ειναι far from "πλαστικουρα των 500 ευρω" και οχι γιατι κοστιζει γυρω στα 400 :)

 

Πλακα πλακα καλο φαινεται το Skate, ειδικα αν εχει το value for money του Blade και με την 4+ οθονη του πιστευω πως θα ειναι πολυ καλη επιλογη για καποιον που θελει ενα decent android τηλεφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αυτοι που αγοραζουν ενα κινητο των 500-700 ευρω μονο το sar δεν κοιτανε το μονο που κοιτανε ειναι πως να πουλησουν μουρη και να λενε "700 ευρωπουλακια κανει η κινηταρα μου".

 

Ασχετα αν τους ταιριαζει το ρητο "πεντε μερες τρως αγγουρι και το Σαββατο το παιζεις μουρη"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παντως αυτοι που αγοραζουν ενα κινητο των 500-700 ευρω μονο το sar δεν κοιτανε το μονο που κοιτανε ειναι πως να πουλησουν μουρη και να λενε "700 ευρωπουλακια κανει η κινηταρα μου".

Και αυτο overγενικευση ειναι. Το galaxy που ηταν σε αυτο το ευρος τιμης οταν το ειχα αγορασει εχει πολυ χαμηλο sar και δεν ετυχε να αναφερω σε καποιον ποσο κοστισε η συσκευη.

Οχι πως δεν υπαρχουν και αντιληψεις σαν αυτην που αναφερεις, αλλα δεν την θεωρω κανονα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δείτε λίγο εδώ:

http://www.onlinereviewtoday.com/2011/02/zte-skate-with-android-2-3-specifications.html

 

Skate ZTE will be available from May 2011 throughout the world. Not yet known the selling price of this product.

 

φαντάζεστε,όταν βγει να μας πούνε 200-250€;;;

επίσης στο πίσω καπάκι έχει το σχέδιο εκείνο του android:

ZTE-Skate.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά άμα έχει 200€ το έχω πάρει σίγουρα. E, πέρνεις και μια θηκούλα να το προστατέψεις γιατί όπως και να 'χει πλαστικό είναι και όπως είπε και ένας φίλος πιο πριν άμα το βάλεις σε θήκη όλα την ίδια ποιότητα έχουν. Από τεχνικά χαρακτηριστικά με κερδίζει πολύ περισσότερο από κάθε άλλο HTC Android. Είναι και ένα στυλάτο τηλέφωνο με τις 4.3" του. Το μόνο που σκέφτομαι είναι μην τυχόν και έχει κατανάλωση τρελή στην μπαταρία και τα λεφτά που γλιτώνεις τα δίνεις στην Δ.Ε.Η. μετά :P... Όσο για το sar καλό είναι να είναι μικρό, αλλά από την στιγμή που είναι εντός πλαισίων Ε.Ε. τότε ο καθένας είναι κολλημένος πιστεύω. Eτσι κι αλλιώς μικρότερο sar από το E71 που έχω αυτή την στιγμή έχει, αν είναι ίδιο με αυτό του ZTE Blade.

Ξέρουμε αν και πότε περίπου θα έρθει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 200-250€ το βλέπω. Αν το σκεφτείς ένα blade των 130€ ειναι με μεγαλύτερη οθόνη , και ελαφρος μεγαλύτερο επεξεργαστη, ο οποίος παμφτηνος ειναι πλέον. Γιατί να κάνει περισσότερο; Στα 200€ μπορει να το έπαιρνα και εγω για πλακα, να εχω και ένα android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς λέμε ότι το SAR του Blade είναι πολύ στο 1,35 αλλά για δείτε mainstream κινητάκια Nokia και μάλιστα της "καλής" σειράς E. Iδού λοιπόν: Ε52=1,30, E66=1,37. Για να μην λέμε για τους Κινέζους δηλ. όταν οι φινλανδοί κάνουν τον ...κινέζο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή συσκευή πρέπει να είναι και όσο για τη θήκη, μάλλον δε θα χρειαστεί.

Το Blade μου δεν έχει σημάδια και το υλικό είναι αντίστοιχο με το παλιό

Wildfire που είχα. Οπότε αν η ZTE επέλεξε και για το Skate τεφλόν απέξω, τότε

απλά είναι το επόμενο κινητό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...