Προς το περιεχόμενο

ZTE Skate : Οικονομικό Android 2.3 Smartphone από την Κίνα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλώς λέμε ότι το SAR του Blade είναι πολύ στο 1,35 αλλά για δείτε mainstream κινητάκια Nokia και μάλιστα της "καλής" σειράς E. Iδού λοιπόν: Ε52=1,30, E66=1,37. Για να μην λέμε για τους Κινέζους δηλ. όταν οι φινλανδοί κάνουν τον ...κινέζο!

Έχω και το Ε66 και το Blade. Να ανησυχώ για τα εγκεφαλικά μου κύτταρα; :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά για 150 ευρώ τηλέφωνο απο την Κίνα τι περιμένατε να παρετε;Και χάλια κατασκευή και ακτινοβολία επιπέδου Fallout και αντοχή φτερου.Μακρυά

 

Ναι ενώ τα υπόλοιπα φτιάχνονται στην Ευρώπη, Αμερική, κτλ...

Προφανώς δεν έχεις το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

 

Ως κάτοχος του Blade και σε σύγκριση με το HTC Legend του πατέρα μου έχω να σου πω ότι το blade μας άρεσε περισσότερο και τους 2.

Βάλτα δίπλα δίπλα και σύγκρινέ τα.

Βασικότερο: Το λευκό στο Blade είναι πραγματικά λευκό και όχι ροζ.

Καλά για το HTC wildfire ούτε λόγος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ενώ τα υπόλοιπα φτιάχνονται στην Ευρώπη, Αμερική, κτλ...

Προφανώς δεν έχεις το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

 

Ως κάτοχος του Blade και σε σύγκριση με το HTC Legend του πατέρα μου έχω να σου πω ότι το blade μας άρεσε περισσότερο και τους 2.

Βάλτα δίπλα δίπλα και σύγκρινέ τα.

Βασικότερο: Το λευκό στο Blade είναι πραγματικά λευκό και όχι ροζ.

Καλά για το HTC wildfire ούτε λόγος...

Aν και με μικρότερη ανάλυση και μικρότερο φυσικό μέγεθος, το wildfire έχει σαφώς καλύτερη σε αίσθηση αφής και τολμώ να πω σε χρώμα, οθόνη. Αυτά, υποκειμενικά τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν και με μικρότερη ανάλυση και μικρότερο φυσικό μέγεθος, το wildfire έχει σαφώς καλύτερη σε αίσθηση αφής και τολμώ να πω σε χρώμα, οθόνη. Αυτά, υποκειμενικά τουλάχιστον.

Το Wildfire είναι καλό σαν αίσθηση μόνο της αφής. Είναι πολύ πλαστικό και η οθόνη του κατά την γνώμη μου για το μέγεθός της είναι απογοητευτική σε ανάλυση και αυτό επιρρεάζει πολύ και την απόδοση των χρωμάτων. Πάντως είναι Value For Money 100% για μια επόνυμη εταιρεία όπως η HTC και με WiFi και οθόνη αφής. Απλά η ανάλυση τα χαλάει πολύ και πάλι κατά την προσωπική μου άποψη είναι ένα κουραστικό τηλέφωνο για κύρια συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το θέμα της ακτινοβολίας να αναφέρω αυτό το site. Έχει τα περισσότερα κινητά που κυκλοφορούν, δε γνωρίζω όμως κάθε πότε ανανεώνει τις λίστες του.

Αμαν τα μοτοφολα τηγανηζουν μυαλα!!!

Δεν είναι όλα τα Motorola ...φούρνοι μικροκυμάτων, εγώ είμαι με το V3 και είμαι αρκετά χαμηλά πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον εγω εχω ενα nokia n900 ουτε android ουτε τιποτα maemo για παντα... και παντα nokia. Τωρα οσο αναφορα το ΖΤΕ 20 εΥρω να ειχε δεν θα το αλλαζα το Ν900 μου με τιποτα εδωσα 500 ευρω ντουκου και ξερω τι πηρα.... αν εσεις εχετε 150 ευρω να δινετε καθε μηνα που θα σας ανατιναζετε το ΖΤΕ εχε καλως...

 

υπαρχουν βλακες που αλλαζουν τα κινητα καθε 3 μηνες... εγω πριν το Ν900 ειχα ενα Ν70 6 χρονια κρατησε... μετα η μπαταρια φουσκωσε κ γενικα ειχε προβληματα περασε τη ζωη του... τωρα εχω το Ν900 και Θα το κρατησω αλλα 6 χρονακια...

 

θελετε να βαλετε στοιχιμα ποσα ΖΤΕ θα αλλαξετε σε 6 χρονια.... και οσο αναφορα παλι στο παιδι που λει ι ΖΤΕ ειναι στισ πρωτες παγκοσμιος... ρε μεγαλε φθηνα προιοντα με την κριση τι ηθελες ο κοσμος να αγοραζει apple? και η hundai ι οπωσ γραφεται εχει περισσοτερες πωλησεις απο την ferrari εισαι σιγουρος οτι θες να τα συγκρινουμε?

 

ξυπνατε αλανια.... μην τρωτε κουτοχορτο THE RULE IS ONE.... ΟΤΙ ΠΛΕΡΩΝΕΙΣ ΠΕΡΝΕΙΣ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον εγω εχω ενα nokia n900 ουτε android ουτε τιποτα maemo για παντα... και παντα nokia. Τωρα οσο αναφορα το ΖΤΕ 20 εΥρω να ειχε δεν θα το αλλαζα το Ν900 μου με τιποτα εδωσα 500 ευρω ντουκου και ξερω τι πηρα.... αν εσεις εχετε 150 ευρω να δινετε καθε μηνα που θα σας ανατιναζετε το ΖΤΕ εχε καλως...

 

υπαρχουν βλακες που αλλαζουν τα κινητα καθε 3 μηνες... εγω πριν το Ν900 ειχα ενα Ν70 6 χρονια κρατησε... μετα η μπαταρια φουσκωσε κ γενικα ειχε προβληματα περασε τη ζωη του... τωρα εχω το Ν900 και Θα το κρατησω αλλα 6 χρονακια...

 

θελετε να βαλετε στοιχιμα ποσα ΖΤΕ θα αλλαξετε σε 6 χρονια.... και οσο αναφορα παλι στο παιδι που λει ι ΖΤΕ ειναι στισ πρωτες παγκοσμιος... ρε μεγαλε φθηνα προιοντα με την κριση τι ηθελες ο κοσμος να αγοραζει apple? και η hundai ι οπωσ γραφεται εχει περισσοτερες πωλησεις απο την ferrari εισαι σιγουρος οτι θες να τα συγκρινουμε?

 

ξυπνατε αλανια.... μην τρωτε κουτοχορτο THE RULE IS ONE.... ΟΤΙ ΠΛΕΡΩΝΕΙΣ ΠΕΡΝΕΙΣ....

Συνχαρητηρια καταρχην που ξέρεις τι αγοράζεις, ενω προφανώς όλοι οι υπόλοιποι (που δεν παίρνουμε nokia) είμαστε ηλίθιοι, θύμα του marketing.

Συνχαρητηρια ξανα που έδωσες 500€ για μια συσκευη με hardware υποδιεσταιρο ακόμα και απ το blade των 130€, λειτουργικο υποδιαιστερο ακόμα και απ το blade (απο κάθε άποψη), και με ημερομηνία λήξης καθώς σε λίγο, αντίθετα με ότι διαφημίζει τόσο καιρο, η εταιρία σου αποφάσισε να εγκαταλείψει το λειτουργικο της πηγαινωντας σε wp7.

Αληθεια το "maemo για πάντα" που γράφεις που κόλαει; Έχεις πάρει καθόλου χαμπάρι ότι ουσιαστικά το εχει τερματίσει σαν project η nokia?

Ειναι γνωστο το εσωτερικό σημείωμα του διευθυντή της nokia, που έγραφε στους υπόλοιπους , "5 χρόνια εξαγγελουμε, και φτιάχνουμε υποτίθεται ένα λειτουργικο ανάλογο των iOS - android , και ακόμα είμαστε με άδεια χέρια".

Και κάποιος που πηρε το blade, με τη λογική σου μπορει να το κρατήσει 10 χρόνια. Οποίος κρατάει ένα smartphone 6 χρόνια και, σημαίνει ότι δεν του χρειαζόταν ποτε, και κακός το πηρε εξαρχής. Ειναι ο ορισμός του θύματος του marketing.

Απαντησε μου ότι θές, αλλα στήριξε το και σε καμια αιτιολογία που να στέκει.

Στο μόνο που συμφωνώ ειναι ότι συνηθως οντως ότι πληρωνεις παίρνεις. Στην περίπτωση της nokia και του maemo (μια χαρα λειτουργικο θα μπορούσε να γίνει, αλλα τελικά δεν έγινε ποτε), δεν ισχύει σίγουρα παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνχαρητηρια καταρχην που ξέρεις τι αγοράζεις, ενω προφανώς όλοι οι υπόλοιποι (που δεν παίρνουμε nokia) είμαστε ηλίθιοι, θύμα του marketing.

Συνχαρητηρια ξανα που έδωσες 500€ για μια συσκευη με hardware υποδιεσταιρο ακόμα και απ το blade των 130€, λειτουργικο υποδιαιστερο ακόμα και απ το blade (απο κάθε άποψη), και με ημερομηνία λήξης καθώς σε λίγο, αντίθετα με ότι διαφημίζει τόσο καιρο, η εταιρία σου αποφάσισε να εγκαταλείψει το λειτουργικο της πηγαινωντας σε wp7.

Αληθεια το "maemo για πάντα" που γράφεις που κόλαει; Έχεις πάρει καθόλου χαμπάρι ότι ουσιαστικά το εχει τερματίσει σαν project η nokia?

Ειναι γνωστο το εσωτερικό σημείωμα του διευθυντή της nokia, που έγραφε στους υπόλοιπους , "5 χρόνια εξαγγελουμε, και φτιάχνουμε υποτίθεται ένα λειτουργικο ανάλογο των iOS - android , και ακόμα είμαστε με άδεια χέρια".

Και κάποιος που πηρε το blade, με τη λογική σου μπορει να το κρατήσει 10 χρόνια. Οποίος κρατάει ένα smartphone 6 χρόνια και, σημαίνει ότι δεν του χρειαζόταν ποτε, και κακός το πηρε εξαρχής. Ειναι ο ορισμός του θύματος του marketing.

Απαντησε μου ότι θές, αλλα στήριξε το και σε καμια αιτιολογία που να στέκει.

Στο μόνο που συμφωνώ ειναι ότι συνηθως οντως ότι πληρωνεις παίρνεις. Στην περίπτωση της nokia και του maemo (μια χαρα λειτουργικο θα μπορούσε να γίνει, αλλα τελικά δεν έγινε ποτε), δεν ισχύει σίγουρα παντως.

 

Μα για αυτό ακριβώς έχει πατώσει η Nokia. Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, αντοχή στο χρόνο, όμως τίποτα άλλο. Πως να έχεις πωλήσεις όταν το αγοραστικό κοινό σου είναι άτομα που αγοράζουν κινητό 1 φορά στα 5+ χρόνια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω εγκαταλείψει τη Nokia εδώ και μια δεκαετία. Ο βασικός λόγος ήταν ότι από κάποια στιγμή και μετά είχα βαρεθεί να βλέπω το ίδιο πράγμα με διαφορετικό περιτύλιγμα. Το ίδιο έγινε και με την SONY ERICSSON. Στάσιμο λειτουργικό και υποβάθμιση της ποιότητας. Από τη στιγμή που απέκτησα το iphone 3g θεωρώ ότι δεν υπάρχει γυρισμός. Από μία πρώτη επαφή που είχα με το android θεωρώ ότι έχει μέλλον και σίγουρα η συσκευή των 110 € VODAFONE JOY που έχω είναι κλάσεις ανώτερη από οποιαδήποτε συσκευή της ΝΟΚΙΑ ανάλογου κόστους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

πάντως σε σχέση με το blade, το skate είναι πολύ πιο αργό και τρώει αρκετά κολλήματα στο μενού...όσα βίντεο είδα στο youtube μου έδωσαν αυτή την εντύπωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...