Προς το περιεχόμενο

Νέα MacBook Pro με τετραπύρηνους επεξεργαστές, AMD κάρτες γραφικών και θύρα Thunderbolt


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεί κάποιος να μου πει έναν λόγο, μόνο έναν, που θα αγόραζε κανείς αυτά τα λάπτοπ με 2500$?!!!!!!!!!!!

 

Αν το 3D στο username σου σημαίνει 3D Graphics θα έπρεπε να ξέρεις οτι τα Davinci και Smoke τρέχουν ΜΟΝΟ σε αυτά τα φορητά.

Πρίν 2 χρόνια για το Davinci ήθελες $250,000 hardware, ενώ για το smoke μίνιμουν $40,000.

 

Επείδη εσύ δεν μπορείς να φαντάστεις έναν λόγο, δεν σημαίνει οτι δεν υπάρχουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 148
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν το 3D στο username σου σημαίνει 3D Graphics θα έπρεπε να ξέρεις οτι τα Davinci και Smoke τρέχουν ΜΟΝΟ σε αυτά τα φορητά.

Πρίν 2 χρόνια για το Davinci ήθελες $250,000 hardware, ενώ για το smoke μίνιμουν $40,000.

 

Επείδη εσύ δεν μπορείς να φαντάστεις έναν λόγο, δεν σημαίνει οτι δεν υπάρχουν...

 

Σε linux αυτά δεν τρέχουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το 3D στο username σου σημαίνει 3D Graphics θα έπρεπε να ξέρεις οτι τα Davinci και Smoke τρέχουν ΜΟΝΟ σε αυτά τα φορητά.

Πρίν 2 χρόνια για το Davinci ήθελες $250,000 hardware, ενώ για το smoke μίνιμουν $40,000.

 

Επείδη εσύ δεν μπορείς να φαντάστεις έναν λόγο, δεν σημαίνει οτι δεν υπάρχουν...

 

Παλαιότερα αποκλειστικά... 1-2 χρόνια τώρα και σε OSX.

 

Για αυτό έκανα φίλε μου την ερώτηση. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το e-shop.gr 9μαριου θα εχει τα ν´εα MacBook pro!!! http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.903028

Anyway το πήρα, ελπίζω μέχρι την παρασκευή να εχει έρθει.

Επεξ/σία από basilis222
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πάλι valid είναι.. οι linux εκδώσεις είναι αποκλειστικά desktop.

supported σε laptop είναι μόνο οι osx.

 

Μιας και βρήκαμε παπά να θάψουμε καμπόσους. :-)

 

Τα προγράμματα δεν τα έχω χρησιμοποιήσει αλλά έχω άλλα βαριά πακέτα πεπερασμένων και το μόνο που χρειάζεται είναι σε ένα μηχάνημα να τρέχει ο license server και από εκεί και πέρα δεν έχει σημασία αν είναι laptop ή desktop το workstation, σε αυτά τί αλλάζει και δεν τρέχουν σε laptop που τρέχει linux;

 

Επίσης από τα λίγα που διάβασα τρέχουν κώδικα σε cuda, τώρα με την ati τί θα κάνουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια φαινονται τα νεα μακμπουκ προ μαλλον τετοιο με βλεπω ν αγοραζω....χερει κανεισ ποτε μασ ερχονται ελλαδα? .....κ επισησ τι κανει ακριβωσ το Thunderbolt?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο εγκεφαλικα νεκρος πρεπει να εισαι για να πας να δωσεις 2500$...δηλαδη ευρω οταν με το καλο ερθει Ελλαντα για ενα φορητο που το 2011 εχει 4gb μνημη,σκληρο στις 5400 στροφες και καρτα γραφικων την αστεια 6750;

 

Καλα το 13αρι δεν το συζηταω καν...φορητος αξιας 1200€ με ενσωματωμενο κυκλωμα γραφικων!

 

Υ.Γ

Φανταζομαι θα εχει και 1 χρονο εγγυησης;

 

Α μη νομίζεις στο Ελλαδιστάν υπάρχουν τέτοια άτομα!

Αν είσαι γραφίστας ή DJ οκ να το πάρεις το mac(μη με ρωτήσετε γιατί, δεν ξέρω γιατί το θεωρούν καλύτερο).

Πιστεύεις ότι αν την άλλη μέρα το πρωί έβγαινε ένα mac με 600 ευρώ θα το αγόραζε κανείς?Call me Ψώνιο...

Αλλά ξέχασα δεν είσαι ψώνιο όταν πέρνεις mac για να το βγάλεις βόλτα στα starbucks, απλά είναι καλύτερο γιατί και μετά από 1-2 χρόνια(αν δεν έχει χαλάσει κάτι) ανοίγει το ίδιο γρήγορα όσο την πρώτη μέρα, ενώ τα windows όχι.

 

ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ ΟΥΤΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ BROSWER, ΕΝΩ ΤΑ WINDOWS ΟΤΙ ΒΛΑΚΕΙΑ ΒΡΕΙΣ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΤΗ ΒΑΖΕΙΣ, ΠΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΑΜΕΣΩΣ?!?!?!

 

Σορρυ για τα caps αλλά έπρεπε να το αποδόσω όπως ακριβώς το λέω και στην πραγματικότητα.

 

Υ.Γ: αύριο πάω να αγοράσω δίσκο με thunderbold!

(Ο εγκέφαλος μου μετέφρασε το thunderbold σαν το αποτυχημένο firewire).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος γραφίστας θα δουλέψει σε 13-15" οθόνη?

Το παίρνεις επειδή το γουστάρεις. Αν το γουστάρεις και εσύ (που για έτσι σε κόβω), αγόρασε το, μη κάνεις ζήλιες τώρα... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...