Προς το περιεχόμενο

Νέα MacBook Pro με τετραπύρηνους επεξεργαστές, AMD κάρτες γραφικών και θύρα Thunderbolt


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις οι άλλες εταιρίες (τουλάχιστον η πλειοψηφία) αρχίζουν να σκέφτονται σοβαρά την ποιότητα και τα υλικά κατασκευής θα φάει γερό χαστούκι η apple. (κατά την γνώμη μου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 148
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις οι άλλες εταιρίες (τουλάχιστον η πλειοψηφία) αρχίζουν να σκέφτονται σοβαρά την ποιότητα και τα υλικά κατασκευής θα φάει γερό χαστούκι η apple. (κατά την γνώμη μου)

 

όποιος έχει πιάσει στα χέρια του thinkpad (από τη δεκαετία του 90 μέχρι και σήμερα) ή κάποιο από τα τελευταία hp elitebooks δε νομίζω να θέλει να πάρει το mbpro για την ποιότητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σίγουρα υπάρχουν εναλλακτικές (πχ envy) αλλά όχι από την πλειοψηφία των εταιριών

 

όχι άλλο πλαστικό - όχι άλλο πορτάκια για cd/dvd - όχι άλλο μη illuminated keyboards. Αυτά τα 3 πρέπει να είναι δεδομένα για κάθε εταιρία. Από εκεί και πέρα ας προσφέρει η κάθε μια ότι καλύτερο μπορεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να μου πει έναν λόγο, μόνο έναν, που θα αγόραζε κανείς αυτά τα λάπτοπ με 2500$?!!!!!!!!!!!

 

 

Mac OS Χ μήπως; Αλλά αυτό είναι υποκειμενικό για τον κάθε χρήστη. Εγώ πάντως τα έδωσα πέρυσι ώστε να έχω και mat οθόνη με 1680x1050 ανάλυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά όποιος τα έχει τα δίνει τι το βασανίζουμε το θέμα ...Όποιος θέλει μηχάνημα για δουλειά mac θα πάρει ...Φαντάζεσαι να κάνεις μια παρουσίαση σε κάποιον πελάτη και να σου πετάξει μπλε οθόνη ..Ρόμπα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όποιος έχει πιάσει στα χέρια του thinkpad (από τη δεκαετία του 90 μέχρι και σήμερα) ή κάποιο από τα τελευταία hp elitebooks δε νομίζω να θέλει να πάρει το mbpro για την ποιότητα...

 

Έχω πιάσει/ χρησιμοποιήσει. Έχουν πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Για να ισχυρίζεσαι όμως αυτό, το πιο πιθανό είναι να μήν έχεις πιάσει εσύ στα χέρια σου unibody. Δεν έχω καμιά ιδιαίτερη κάψα για τα προιόντα της Apple άλλα το σασί των λάπτοπ της απλά δεν συγκρίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε παλι το παραμυθι με τις μπλε οθονες...ειμαι με windows 7 σε ενα HP laptop πανω απο ενα χρονο και του εχω αλλαξει τα φωτα στο να βαζω και να βγαζω προγραμματα και ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ δεν μου εχει πεταξει μπλε οθονη.

 

Πρεπει να ειμαι πολυ κωλοφαρδος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε παλι το παραμυθι με τις μπλε οθονες...ειμαι με windows 7 σε ενα HP laptop πανω απο ενα χρονο και του εχω αλλαξει τα φωτα στο να βαζω και να βγαζω προγραμματα και ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ δεν μου εχει πεταξει μπλε οθονη.

 

Πρεπει να ειμαι πολυ κωλοφαρδος...

 

και εγώ 7 έχω ...αλλά το ότι δεν σου έχει τύχει δεν σημαίνει ότι δεν μπορείς να το πάθεις ..Και το βασικότερο είναι και τα virus γιατί όπως και να το κάνουμε 100 antivirus και να βάλεις προστασία 100% δεν θα έχεις με την καμία ...Θα μου πεις ε καλά γιατί να δώσεις τόσα λεφτά βάλε ένα ubuntu ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά όποιος τα έχει τα δίνει τι το βασανίζουμε το θέμα ...Όποιος θέλει μηχάνημα για δουλειά mac θα πάρει ...Φαντάζεσαι να κάνεις μια παρουσίαση σε κάποιον πελάτη και να σου πετάξει μπλε οθόνη ..Ρόμπα ...

 

Ε εντάξει έχει καταντήσει μύθος αυτό. Τα windows 7 είναι σταθερά πλέον από όσο έχω καταλάβει, ενώ και στο macbook pro i7 (mid 2010) μου έχω φάει "μπλε" οθόνη (kernel panic κανείς; ) ή μου έχει κολλήσει. Η ευχρηστία του mac όμως είναι σε άλλα επίπεδα για μένα και για αυτό ξαναπήρα mac (αυτό είναι το 2ο mac μου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά όποιος τα έχει τα δίνει τι το βασανίζουμε το θέμα ...Όποιος θέλει μηχάνημα για δουλειά mac θα πάρει ...Φαντάζεσαι να κάνεις μια παρουσίαση σε κάποιον πελάτη και να σου πετάξει μπλε οθόνη ..Ρόμπα ...

 

 

Εγώ με το mbp 15" έχω φάει κόλλημα πάνω σε παρουσίαση διαφημιστικού audio σε πελάτη και περίμενα να επανεκκινήσει

 

δεν είναι αυτό το θέμα φίλε μου

 

 

 

edit: εισαγωγή quote

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έπρεπε να έχουν έστω ένα μοντέλο στη γκάμα χωρίς super drive και αυξημένη αυτονομία...

κατά τα άλλα το air όντως φαίνεται να τα σπάει

αν δεν υπήρχε και το πρόβλημα με το flash που γονατίζει τον επεξεργαστή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσοι έχουν τα παλιά πρέπει να αισθάνονται ιδιαίτερα χαρούμενοι...

 

και περίμενα πως και πως να βγουν $&%^&*&^*

για να έχω καλύτερο επεξεργαστή...

 

σχετικά με την μπαταρία, νομίζω πως είναι η ίδια που υπήρχε και παλαιότερα,

ωστόσο αν αναλογιστούμε ότι στις μέρες μας, υπάρχουν βαρύτατες web εφαρμογές

το βρίσκω λογικό να ανακοινώνει χαμηλή διάρκεια για "wireless web".

 

άλλο wireless web είναι το facebook, άλλο το youtube και άλλο, ένα ξερό index.html :P

 

αυτή τη στιγμή στο μοντέλο 13'' 2009 που έχω, κρατά με τη φωτεινότητα στο ελάχιστο

κάνα 7ώρο με wireless και facebook ενώ περί τις 3,5 ώρες με youtube...

 

αν δεν είχαμε facebook, θα κράταγε 9ώρο (δοκιμασμένο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...