Προς το περιεχόμενο

Συγχρονισμός ασύρματου ακουστικού με βάση


BennyBlanco

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους και όλες.

Αγόρασα πρόσφατα ένα μεταχειρισμένο ασύρματο τηλέφωνο ISDN ("Ascom Eurit 133"). Είναι γενικά σε καλή κατάσταση, το φόρτισα και λειτουργεί, πλην όμως δεν μπορώ να συγχρονίσω το ασύρματο ακουστικό με τη βάση. Άρα το τηλέφωνο είναι εν πολλοίς άχρηστο...

Έχετε κάποια ιδέα για το τι μπορεί να φταίει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

μαζι δεν τα αγορασες αυτα τα 2?πρεπει να υπαρχει μεσα στο μενου του ακουστικου συγχρονισμος με την βαση.σε αλλες περιπτωσεις το αφηνεις πανω στην βαση κανα λεπτο και συγχρονιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

poulinos, ευχαριστώ για την απάντηση... Το πρόβλημα είναι ότι όταν πατάω το κουμπί της βάσης για τον συντονισμό (όπως λέει το manual), ΔΕΝ αναβοσβήνει το κόκκινο λαμπάκι της βάσης (όπως θα έπρεπε), αλλά παραμένει σταθερό. Έτσι, το ακουστικό δεν συντονίζεται με τη βάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

θα σου λεγα στειλε κανα email στην εταιρεια που τα εχει η μιλα μαζι τους εδω στην ελλαδα γιατι για τιποτα χαλασμενο το βλεπω στο τελος.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

poulinos, ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου. Έστειλα e-mail στην εταιρεία, και έλαβα δύο απαντήσεις. Η πρώτη ήταν:

 

Does the powersupply "SNG 4 af" properly work ?

Output 1: 10.0 VDC

Output 2: 4.0 VAC

 

Επειδή δεν είμαι τεχνικός, έστειλα και δεύτερο e-mail, για να μού εξηγήσουν τι σημαίνει αυτό, και έλαβα την εξής απάντηση (!):

 

 

We are sorry, not to be able to help you.

 

There are neither agencies nor customer service for our products in Greece

and moreover: Spare parts are no more existing to this generation of products.

 

Thank you for your comprehension.

 

Πολύ κακό service, έτσι δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που σου γραψαν οσο καταλαβαινω και εγω ειναι το τροφοδοτικο της βασης αμα βγαζει την σωστη ταση η οχι.και οτι πολυ απλα κοινως οτι προβλημα και να εχεις τον εχεις ....λογω οτι δεν υπαρχουν ανταλακτικα.ελπιζω να μην το αγορασες ακριβα αυτο.τωρα με πολυμετρο θα πρεπε να κανεις την μετρηση αλλα αντε βρες πολυμετρο και ακομα και να το μετρησεις αντε να βρεις ακρη αν πραγματι φταιει αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

poulinos, ευτυχώς έδωσα μόνο €27. Έχω δώσει το τηλέφωνο σε έναν φίλο μου ηλεκτρονικό, μπας και βγάλει άκρη... Όταν έχω νεώτερα, θα σάς ενημερώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ama einai Ηλεκτρονικος και βρει διαγραμματα κτλ ισως το φτιαξει.αλλιως με 20 ευρω παιρνεις panasonic η siemens.ενημερωσε μας τελικα αν το εφτιαξε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα κεφαλικό αριθμό και 3 msn. Αν βάλω απλές τηλεφωνικές συσκευές, θα χτυπάνε όλα τα νούμερα σε όλες τις συσκευές. Το μόντεμ του ΟΤΕ έχει δύο αναλογικές θύρες και δύο ψηφιακές. Άρα, συνδέοντας στις 2 ψηφιακές θύρες από μία συσκευή isdn, μπορώ να διαχωρίσω τα νούμερα, ώστε τα δύο msn να χτυπάνε χωριστά μόνον στις συσκευές ISDN που είναι συνδεδεμένες στις ψηφιακές θύρες.

Έχω ήδη μια σταθερή συσκευή isdn (που είναι φθηνή), και τώρα ψάχνω ασύρματο isdn για την άλλη ψηφιακή θύρα. Δυστυχώς οι ασύρματες isdn είναι ακριβές, γι' αυτό κατέφυγα σε μεταχειρισμένη. Και πάλι δυστυχώς όμως, "δεν μου βγήκε", γιατί ήταν χαλασμένο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνωμη αλλα αν καταλαβα καλα ....γιατι θυμαμαι οτι τα msn χωριζονται και στις αναλογικες.δηλαδη η μια αναλογικη εχει πχ το 123456789 και η αλλη πχ το 987654321

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά θυμάσαι... Εγώ έχω ένα κεφαλικό νούμερο και τρία msn. Στις δύο αναλογικές θύρες έχω βάλει το κεφαλικό και ένα Msn. Στην μία ψηφιακή θύρα έχω το δεύτερο msn (με σταθερό τηλέφωνο isdn), και τώρα "ψάχνω" ένα ασύρματο isdn για να βάλω το τρίτο msn στην δεύτερη ψηφιακή θύρα. Δηλαδή σύνολο τέσσερις αριθμοί, σε τέσσερις θύρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ δεν καταλαβα οτι το ειχες κανει ετσι.νομιζα οτι ειχες 4 msn σε 2 netmod και οχι σε ενα για αυτο εφαγα σκαλωμα.γιατι οι πιο πολλοι το κανουν σε δυο Netmod οχι ενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...