Προς το περιεχόμενο

Σημαντική πτώση για Firefox, άνοδο για IE φανερώνουν στοιχεία της CIA


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτή η επιλογή browser είναι η μεγαλύτερη απάτη... Ναι, υπάρχει η επιλογή αυτή στα win 7. Αλλά επίσης ο μόνος εγκατεστημένος browser είναι ο ΙΕ 7, πλήρως λειτουργικός, και απλά μέσω αυτής της επιλογής ή του windows update, μπορείς να τον ενημερώσεις στην έκδοση 8. Σου δίνει μεν την επιλογή, αλλά σου έχει ήδη installed τον ΙΕ. Οπότε αν είσαι ψιλο-άσχετος πας στα σίγουρα.

 

Ναι πολύ μεγάλη απάτη. Μήπως θές να σου έχει και διανομές linux για να διαλέγεις?... <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ότι ανέβηκε 1% ο ένας και κατέβηκε ο άλλος 1% σε διάστημα ενός μήνα δεν είναι τίποτα το άξιο αναφοράς για συμπεράσματα. Πόσο μάλλον όταν μιλάμε και για είσοδο νέων χρηστών σε κάποιες μεγάλες πληθυσμιακά χώρες, που φυσικά σαν νέοι χρήστες χρησιμοποιούν την προεπιλεγμένη λύση, τον ΙΕ (Να αναφέρουμε την Κίνα συγκεκριμένα που έτσι κι αλλιώς έχει ποσοστό χρήσης ΙΕ 95%+). Η γενική τάση είναι να φεύγουν ομαδικά, σταθερά, χρήστες του ΙΕ προς chrome, τώρα αν καταφέρει ο ΙΕ9 να φρενάρει αυτή τη φυγή θα φανεί εν καιρώ. Όχι σε αποσπασματικά στατιστικά ενός μήνα.

 

1% για μενα και για σενα μπορει να ειναι αστειο, αλλα οταν με το 1% μετρας εκατομμυρια, το να χασεις μεσα στους προηγουμενους μηνες καποια εκατομμυρια χρηστες (4% ) και να παρεις πισω καποια αλλα εκατομμυρια μεσα σε ενα μηνα, βλεποντας παραλληλα και τους λογους που εγινε αυτο (ερχομος του ΙΕ 9 συν την εισοδο νεων χρηστων απο τις αναπτυσσομενες χωρες), ειναι και παραειναι ειδηση για τους ιδιοκτητες των browsers.

Αν βαλεις μεσα και το ποσοι δυσαρεστημενοι χρηστες του FF μετακομισαν στον chrome η ακομη και στον νεο IE, η ms βλεπει τον κυριο αντιπαλο της να στραβοπαταει, και αυτο ειναι μια μεγαλη νικη.

 

Τον τελευταιο καιρο ολο και πιο πολλοι φωναζουν για τα τρελλα κολληματα του FF (10-20 δευτερολεπτα να μενει σε κατασταση "δεν ανταποκρινεται" και οταν θυμιθει να ξεκολαει), μετα το update σε beta 9 και πανω, πραγματικα δεν παλευεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τον τελευταιο καιρο ολο και πιο πολλοι φωναζουν για τα τρελλα κολληματα του FF (10-20 δευτερολεπτα να μενει σε κατασταση "δεν ανταποκρινεται" και οταν θυμιθει να ξεκολαει), μετα το update σε beta 9 και πανω, πραγματικα δεν παλευεται.

 

 

TI ΠΡΑΓΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΡΕ ΦΙΛΕ???

με εχει αρρωστησει...ποσο αθλιος εγινε ο αγαπημενος μου browser?

προσπαθω κουτσα στραβα να την βγαλω με οπερα κ chrome.

ας ελπισουμε η εκδοση 4 να ειναι καλη...δεν το πιστευω ομως.οταν παιρνεις φορα,κατηφορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως κάτι δεν πάει καλά με το σύστημά σου ή κάποιο extension που χρησιμοποιείς;

Δε μπορώ να πω ότι ο FF έχει χειροτερέψει. Μιλάω πάντα για τις stable εκδόσεις του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα χθες την beta12 και την αισθάνομαι βαριά. Γύρισα στην 3, δύσκολα πιστεύω πως η 4 μπορεί να χτυπήσει τον Chrome ή και τον IE9 για χρήστες που δε θέλουν addons κτλ.

 

Ο καλύτερος FF ήταν ο 1.5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως κάτι δεν πάει καλά με το σύστημά σου ή κάποιο extension που χρησιμοποιείς;

Δε μπορώ να πω ότι ο FF έχει χειροτερέψει. Μιλάω πάντα για τις stable εκδόσεις του.

 

ο,τι να ναι.κλασσικα το ριχνουμε στην ανιδεοτητα των χρηστων.

οχι φιλε μου,δεν παει κατι λαθος με...τα συστηματα μου.

μια χαρα τα εχω,σε κορυφαια κατασταση...ουτε εχω κανα τρελο extension.4-5 standart και προτεινομενα που καποτε δουλευαν.

μην τρελαθουμε τωρα που θα βγουμε ασχετοι επειδη ο firefox ειναι αθλιος.

μεχρι και οι γκομενες το εχουν καταλαβει πλεον και χρησιμοποιουν αλλο περιηγητη.

δωστε πισω τον firefox που λατρεψαμε.

 

προσωπικη αποψη.ο firefox πεθανε...απο τοτε που εφυγε η google απο την αναπτυξη εχει καθοδικη πορεια και ανοδικη καταναλωση ραμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως κάτι δεν πάει καλά με το σύστημά σου ή κάποιο extension που χρησιμοποιείς;

Δε μπορώ να πω ότι ο FF έχει χειροτερέψει. Μιλάω πάντα για τις stable εκδόσεις του.

 

Δυστυχως οχι φιλε μου, επειδη τυχαιως με ενα φιλο στησαμε πολλα μηχανακια αυτες τις μερες, ολα, μα ολα με τις βετα εκδοσεις ειχαν το ιδιο προβλημα. Μονο στο σπιτι να σου πως σε 3 μηχανηματα με 7αρια (δεν ξερω πως παιζει με xp), κανει ακριβως το ιδιο προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως οχι φιλε μου, επειδη τυχαιως με ενα φιλο στησαμε πολλα μηχανακια αυτες τις μερες, ολα, μα ολα με τις βετα εκδοσεις ειχαν το ιδιο προβλημα. Μονο στο σπιτι να σου πως σε 3 μηχανηματα με 7αρια (δεν ξερω πως παιζει με xp), κανει ακριβως το ιδιο προβλημα.

 

pournara εμενα σε stable εκδοση σε 3 διαφορετικα συστηματα με 7αρια ultimate κανουν το ιδιο προβλημα.

και ειναι σε εξαιρετικη κατασταση τα μηχανηματα,με ανασυγκροτημενα αρχεια,φτιαγμενη registry,σβησμενα ολα τα αχρηστα και περιττα με r-wipe and clean και windows manager 7.

 

φυσικα κανενας αλλος περιηγητης δεν μου τα κανει αυτα.εντυπωση μου προκαλει οτι κανει το προβλημα που ανεφερες.ειλικρινα δεν υπαρχει...να ψαχνεσαι για το συστημα σου επειδη τα τυπακια ειναι αθλια.

μολις μου εκανς αναβαθμιση ο firefox σε ακομα μια 3.6

 

για να δουμε...

μεχρι και tweak εκανα οπως εκανα και παλαιοτερα απο το about:config για μεγαλυτερη ταχυτητα,τα ιδια.

αλλωστε οι αριθμοι μιλανε μονοι τους.

ο κοσμος δεν ειναι χαζος.καταλαβαν οτι τα τελευταια 2 χρονια κατι παει πολυ λαθος στον firefox...

μακαρι να αλλαξει.μακαρι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε να βγει η stable. Ειναι στις beta ακομα.

Το προβλημα στο οποιο αναφερεσαι εχει να κανει με τον χρονο εναρξης σε cold start και ενεργοπιοιμενο το h.a. Δεν ειναι οπως το παρουσιασες.

Σιγουρο ειναι οτι το πολυ γρηγορο ανοιγμα του chrome δεν προκειτε να το πιασει. Αλλα τελικα ποση σημασια εχουν μερικα sec; Για εναν ασχετο μεγαλη, διοτι τον κανουν να πιστευει οτι εχει εναν ποιο γρηγορο browser. Απο την αλλη αυτος που ξερει μπορει να δει οτι o f4 χτυπαει στα ισια σε ταχυτητα τον chrome.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν παλευεται πλεον ο firefox.

ο,τι χειροτερο υπαρχει.δυστυχως...πως τον καταντησαν ετσι?

ποσο αθλιος εγινε ο αγαπημενος μου browser?

επειδη ο firefox ειναι αθλιος.
τα τυπακια ειναι αθλια.

 

Καταλαβαμε τι θες να πεις. Εισαι ελευθερος να χρησιμοπιοισεις οποιον browser ταιριαζει στις απαιτησεις σου. Αλλα οχι αλλο flame pls.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αερατος μπηκες.για χαλαρωσε που αρχισες τις συστασεις.

και φυσικα ο αγαπημενος μου ειναι ο firefox.για αυτο συμμετεχω στις beta,στελνω διαρκως feedback και την ψαχνω την δουλεια γενικοτερα.

ο καθενας καταλαβαινει ο,τι θελει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ιδιο συστημα , με τα ιδια ακριβώς plug-ins βλέπεται διαφορά στους Browsers?

αυτο το πράγμα καλυτερος χειρότερος browser γιατι δεν το κατάλαβα ποτέ?

Μιλω για Firefox,chrome,opera Που χρησιμοποιω.

(ο ΙΕ δεν με αφορά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σα τις δημοσκοπήσεις που βγάζουν στα κανάλια.. το 70% λένε πως η κυβέρνηση είναι σαν τον εξπλόρερ (GTP δηλαδή για όσου δε κατάλαβαν

;p) και αυτοί κοιτάνε οτι ανέβηκε 0.5% το ποσοστό τους και έπεσε η αντιπολίτευση 1%..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...