Προς το περιεχόμενο

Codemasters F1 2011


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους το παιχνίδι μ αρεσε παρα πολυ πιο πολυ απο το παλιο εχει πολυ ρεαλιστικη οδηγηση επιτελους οσα εχει η φ1 τα βαλανε μεσα στο παιχνιδι τα ελαστικα φθιρονται κανονικα η ζημια ειναι ρεαλιστικη, οταν βρεχει νιωθεις την αισθηση της βροχης δεν νωμιζω να υπαρχει κατι αρνητικο στην φ1 στο παιχνιδι εμενα πρωσοπικα μ αρεσε πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 188
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παλεύω κανά μισάωρο με την G25, ακόμη δεν έχω καταφέρει να στρίψω υπό βροχή (όχι απαραίτητα με επιτυχία, απλά να στρίψω, να αλλάξει κατεύθυνση το μονοθέσιο)... Ουστ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους, θέλω να κάνω μια ερώτηση όταν βρέχει στην φ1 δεν πρέπει να σου βάλουν βρόχινα λάστιχα? εμένα με τελείως βροχή με είχανε με τα στεγνά ξέρει μήπως κάπιος αν υπάρχει καμια επιλογη να επιλεγουνε οι μηχανικοι τα καταληλα λαστηχα? αν μπωρείται να μου δώσετε μια εξηγηση ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το D-Pad επιλέγεις μέσα στον αγώνα τι λάστιχα θες, όπως και την χαρτογράφηση του κινητήρα.

Για τα λάστιχα νομίζω είναι κατεύθυνση προς τα κάτω (D-pad Down)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρεται. ΕΕΕ και μενα ο θειος το εφερε αλλα σταματαει στο Checking Storage Devices ειχα και το f1 2010 αλλα ποτε δεν αντιμετωπισα τετοιο προβλημα. Δεν κολλαει απλως σταματαει εκει και ποτε δεν προχωραει. Μπασ και κανενας εχει καμια λυση??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά το χω απο τον θείο και γω .αλλά otan ξεκινάει το παιχνίδι δε μου το βγάζει σε fullscreen ,πρέπει να πατήσω δλδ :Alt+Enter για να μπει fullscreen και είναι εκνευριστικό κάθε φορά αυτό. Ξέρει κανείς καμμιά λύση?

 

EDIT: Ολα ΟΚ τωρα μου το τρέχει fullscreen

 

αλλα πάντως ρε παιδιά δε μ αρέσει ετσι οπως αλλάξανε μερικά πράγματα,Το τιμόνι πχ δεν είναι ίδιο όπως στην F1 και το F12010 to παιχνίδι,επίσης δε βγάζει φλόγες απο τους πυράυλους

 

update

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

edit2: ok το τιμόνι και οι φλόγες μια χαρά είναι τελικά .Και το παιχνίδι είναι πολύ καλύτερο απο το F1 2010 .Το αυτοκινητο το χειρίζεσαι καλύτερα ,δε πάει σα βάρκα.και η λειτουργικότητα των frame rate πολύ καλύτερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτρεξα μέχρι τώρα κάπου 20 γύρους..μπορώ να πω,άλλη τελείως αίσθηση από το περσινό τίτλο! Φέτος φαίνεται ότι έχει γίνει δουλειά,όχι σαν πέρσι ..Το αμάξι είναι όπως πρέπει να είναι και όχι βάρκα,να πηγαίνει εδώ και κεί..Το ΑΙ,πολύ καλύτερο και όχι σαν το περσινό,που βουτούσε πάνω σου σε κάθε στροφή..Γενικά πολύ καλύτερο του f1 2010...Παραπάνω να σας πω,όταν το έχω παίξει αρκετά .B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό το παιχνιδάκι και αρκετά βελτιωμένο από πέρισυ.Αυτό το DRS πως το ενεργοποιούμε???

Περιμένω τον κατάλληλο γύρο για να γίνει διαθέσιμο και μετά πατάω το κουμπί που έχω ορίσει αλλά δεν δουλεύει.Αρκετά βελτιωμένο και το force feedback με όλες τις ανωμαλίες του οδοστρώματος να μεταφέρονται στο τιμόνι.Τα replay εξακολουθούν να επιβαρύνουν το σύστημα μετά από 10-15 γύρους με αποτέλεσμα να κάνει σπασίματα.Κάποιος φίλος εδώ πρότεινε μια λύση αλλά θα του ήμουν υπόχρεος αν μπορούσε να δώσει περισσότερες πληροφορίες.

Μια λεπτομέρεια η οποία αν θυμάμαι καλά δεν υπήρχε στο F1 2010 και μου είχε κακοφανεί είναι ότι τώρα μπορώ να μπλέξω τις ρόδες μου στις ρόδες του αντιπάλου και να τον πετάξω έξω.

Άψογο το παιχνιδάκι.Αληθινός εξομοιωτής F1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To DRS ενεργοποιείται σε συγκεκριμένη ζώνη στην πίστα, πρέπει να ακολουθείς άλλο μονοθέσιο στον ίδιο γύρο και να έχετε διαφορά μικρότερη του 1''.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To DRS ενεργοποιείται σε συγκεκριμένη ζώνη στην πίστα, πρέπει να ακολουθείς άλλο μονοθέσιο στον ίδιο γύρο και να έχετε διαφορά μικρότερη του 1''.

 

 

Μάλιστα κατάλαβα.Σε ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...