Προς το περιεχόμενο

Codemasters F1 2011


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και να μην βρέχει..Είναι και αν είσαι από 20% στους γύρους; ή δεν παίζουν ρόλο το πόσους γύρους θα χει.;

Ξεκίνησα με lotus βρουμ βρουμ βρουμ!!! :lol: σα πέρσι !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 188
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για να ευχαριστηθεις το παιχνιδι, τι ενδεικνυται τιμονιερα ή gamepad ;

 

Οπως σαρεσει περισσοτερο,τα τελευταια 4 χρονια παιζω ολα τα ραλλακια με τιμονιερα...

 

(Εκτος απο τα πολυ arcade-NFS HP)

 

Το συγκεκριμενο ειναι πολυ καλο με τιμονιερα,απλα πρεπει να το ψαξεις αρκετα με τις ρυθμισεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

το ξεκίνησα κι εγώ χτές κάνοντας τους δυο πρώτους αγώνες της σαιζόν.

Όντως είναι ρεαλιστικό και καλύτερο απο πέρσι ειδικά με το force feedback κάνεις κανονική γυμναστική, αλλά έχουν κρατήσει δυο στοιχεία απο το προηγούμενο που προσωπικά με χαλάνε.

- Φαίνεται οτι παραμένει η cheatια απο πέρσι που είχε γίνει σάλος με τα random lap times του AI. Χαρακτηριστικά ξεκίνησα γύρο στα δοκιμαστικά μαζί με τον teammate μου ο οποίος ήταν σταθερά πίσω μου και τελικά έκανα 1.34.xx χρόνο κι αυτός 1.31.xx! Επίσης σε πολλά σημεία βλέπεις όταν έχεις άλλους μπροστά (όλοι σε γρήγορο γύρο) και ενώ κινείσαι το ίδιο ή πιο γρήγορα στο τέλος κάνουν 2-3 sec πιο γρήγορο χρόνο.

- Το άλλο που με εκνεύριζε αφάνταστα και δεν άλλαξε είναι στον αγώνα όταν μπαίνεις μαζί με άλλους στα πιτ και ενώ κάνετε ίδιο χρόνο για ελαστικά κλπ. αυτοί ξεκινάνε και πάλι για τον αγώνα κανονικά ενω εσένα σε κρατάνε μέσα μέχρι να περάσουν όλοι αυτοί που ήταν πίσω σου με αποτέλεσμα να χάνεις χρόνο αλλά και πολλές θέσεις...

 

ΥΓ. Οι δοκιμές έγιναν με AI difficulty: Professional

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έβαλα κι εγώ, το δοκίμασα, αρκετά ανώτερο απο το 2010, αλλά αυτή η αθλιότητα να είναι CPU bound με εκνεύρισε.

Στα 1080p όλα High, στο benchmark μου έβγαλε average 25fps με 20+ αυτοκίνητα μπροστά, έκανα και ένα quick race, κάτω απο 30 δεν έπεσε.

Και εν τω μεταξύ, όπως προείπα, στο DiRT3 βγάζω 70+ fps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το παιχνιδι οπως ειπα ειναι τρομερο τα σπαει μερικα αρνητικα που δεν μου αρεσανε ειναι οτι οταν χτυπας με το μονοθεσιο σε βγαζει σα να ειναι φαντασμα θα μπορουσε, γνωμη μου ειναι αυτη το μονοθεσιο να εχει λιγο πιο ρεαλιστικη ζημια να σπαει καπως καλυτερα δεν ξερω γνωμη μου, αλλα οπως λεει και ενας φιλος πιο πανω ειναι σπαστικο οτι οταν ξεκινας να το παιζεις βγαινει σε παραθυρο, αυτο τωρα μου το εκανε που εβαλα ατι 6770 με την nvidia gts 450 2 gb δεν μου το εβγαζε αυτο δηλαδη να βγαινει σε παραθυρο, χωρις να κατηγωρο την ατι ή την αιτερεια της φ1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω δυο ερωτησεις!

 

1. στην εκδοση του θειου δεν μου κανει save! (στο windows live home ζηταει serial key)

2. πως αλλαζω λαστιχα στα pit;

 

Για το πρωτο σου ερωτημα:

 

http://www.youtube.com/watch?v=ulVRWweWbp0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπορείτε να μου πείτε πως γίνεται με williams και με ΑΙ intermediate να τους περνας όλους και στο profesional να παλεύεις για μια μέτρια έως κακή θέση!

 

Καμία μέση οδό δεν υπάρχει σε αυτό το παιχνίδι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το παιχνιδι οπως ειπα ειναι τρομερο τα σπαει μερικα αρνητικα που δεν μου αρεσανε ειναι οτι οταν χτυπας με το μονοθεσιο σε βγαζει σα να ειναι φαντασμα θα μπορουσε, γνωμη μου ειναι αυτη το μονοθεσιο να εχει λιγο πιο ρεαλιστικη ζημια να σπαει καπως καλυτερα δεν ξερω γνωμη μου, αλλα οπως λεει και ενας φιλος πιο πανω ειναι σπαστικο οτι οταν ξεκινας να το παιζεις βγαινει σε παραθυρο, αυτο τωρα μου το εκανε που εβαλα ατι 6770 με την nvidia gts 450 2 gb δεν μου το εβγαζε αυτο δηλαδη να βγαινει σε παραθυρο, χωρις να κατηγωρο την ατι ή την αιτερεια της φ1

 

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ! καλύτερα greeklish !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο το ευχαριστιόμουν το παιχνίδι τόσες μέρες άλλο τόσο με εκνεύρισε σήμερα.

Έχω καεί από όταν βγήκε παίζοντας σε professional difficulty μόνο, με διάρκεια αγώνα 50% και είχα τελειώσει και την Σιγκαπούρη σημειώνοντας και την πρώτη μου νίκη (μιάς και λόγω στενής και αργής πίστας μετράει πιο πολύ η οδήγηση παρά οι κακές επιδόσεις της Lotus, οπού στις γρήγορες πίστες είμαι πάντα σε θέσεις 19-21) και σήμερα που μπήκα να συνεχίσω την καριέρα μου βλέπω και με έχει ΠΕΝΤΕ (5!!) αγώνες πίσω!!! (προφανώς corrupted savegame μιάς και είδα και άλλες παρόμοιες περιπτώσεις στο νετ) :shock: :shock: :shock:

Ήταν το ξενέρωμα και ο χαμένος κόπος τόσο μεγάλος που το χέρι μου ξεκίνησε αυτόματα, αν και με βαριά καρδιά, το uninstall... :cry: Κρίμα και ήταν ωραίο παιχνιδάκι.

Τουλάχιστον οι υπόλοιποι έχετε το νου σας για τακτικά backup του savegame σας πριν βρεθείτε προ εκπλήξεως όπως εγώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έβγαλα τον 1ο αγώνα της σεζόν και θα το κάνω uninstall..

Αν το έφτανα εκεί που είσαι εσύ, απο πείσμα και μόνο θα το τερμάτιζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...