Προς το περιεχόμενο

Codemasters F1 2011


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον υπαρχει καποιος τροπος να τρεχει μονιμα μεσω fullscreen; Τις ρυθμισεις στο feedback/environment ποσο τις βαζετε...Ακομα οταν ανοιγω το DRS και προσπαθω να στριψω λιγο με πεταει απευθειας εξω(χανει σε αεροδυναμικη αλλα μου φαινεται πολυ υπερβολικο) ενω και στην υπολοιπη πιστα πηγαινει σα βαρκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 188
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για να τρέχει σε full screen πατάς ALT+ENTER για να γίνει από παράθυρο - full screen και τις επόμενες φορές ανοίγει full.

 

Για το DRS, ανάλογα πόσο λίγο θες να στρίψεις. Δεν είναι υπερβολικό που φεύγεις εντελώς με ανοιχτό DRS στην στροφή, καθώς και στην πραγματικότητα έτσι γίνεται στα μονοθέσια.

Από κει και πέρα εαν το πίσω μέρος γενικά φεύγει εύκολα δοκίμασε να παίξεις με τις ρυθμίσεις στις αναρτήσεις και antiroll bars.

(αρκεί να μην βάλεις το stiffness στην ανάρτηση 11/11, γιατί είναι bug και το αυτοκίνητο είναι σαν να μπαίνει σε ράγες!!! :mrgreen: )

Επίσης όπως είδα βοηθάει πάρα πολύ αν αυξήσεις την κλίση στην πίσω αεροτομή. Χάνεις ελαφρώς σε τελική ταχύτητα αλλά κερδίζεις στην έξοδο των στροφών, καθώς δεν φεύγει το πίσω μέρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το Alt-Enter το εκανα αλλα το θεμα ειναι οτι χρειαζεται καθε φορα που μπαινω απο το F1 2011 Launcher..To αυτοκινητο ειμαι στην ευθεια και με το που πατησω λιγο δεξια αριστερα φευγει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα η Lotus, HRT, Virgin ειναι καπου 3,5-4,5" στον γυρο πιο αργες.

 

Τουλάχιστον 0,5" ειναι λογω μη υπαρξης KERS.. κ το γεγονος αυτο ισως σε ζορίσει γιατι δε θα μπορεις να το χρησιμοποιεις για να αμυνθεις.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιπλεον τελικη ταχυτητα με το ζορι 290 και με μακρυ κιβωτιο..Εννοεις Kers στα δοκιμαστικα; Δοκιμασα και με Force India και εχει κανονικα στα δοκιμαστικα...Θελω να πω οτι μπορεις να ανταγωνιστεις τους αλλους γιατι στο 10 με Lotus εβγαινα πρωτος-δευτερος..Επισης σα στοχο σου λεει να βγεις στην 20αδα στα δοκιμαστικα...Γινεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ΑΙ professional παίζει μεγάλο ρόλο το setup του αυτοκινήτου (williams).

 

Καθώς μου κράσαρε στον αγώνα με 50% γύρους, ξαναέγινε αγώνας αλλάζοντας το σε 20% και με διαφοροποίηση στο setup, με αποτέλεσμα, από 18ος με το ζόρι, πήγα στη 5η θέση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kers εννοω το συστημα με την μπαταρια.. Που οσο το πατας κ μεχρι να τελειωσει το σηματακι της μπαταριας εχεις 80 αλογα επιπλεον.

Η Lotus δεν εχει.

Η williams ομως εχει.

 

Οντως το setup παιζει μεγαλο ρολο φετος.

Εγω με williams εχω καταφερει στο legend καποιες νικες.

 

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε όχι το kers σε στροφές..σε ευθείες ή σε εξόδους απο στροφές να το ανοίγεται.. Έχει βγει καμία λίστα με τα set up στις πίστες σα πέρυσι?γιατι με ρωτούσε ένας φίλος,κ εγω του είπα μέχρι να το μάθω παίξω με τις γρήγορες ρυθμίσεις του μηχανικού..κ εγω lotus τρέχω..

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... να το μάθω παίξω με τις γρήγορες ρυθμίσεις του μηχανικού..κ εγω lotus τρέχω..

 

android.png

 

Και γω στην αρχή με αυτά έπαιζα, αλλά δεν απέδωσαν τα αναμενόμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Inler

Δεν το βαζω expert. Custom επιπεδο δυσκολιας με το AI στο legend και μονο με Traction Control στο On, κυριως λογω gamepad.

Βεβαια το Traction control το βαζω στο medium πλεον σε αγωνες χωρις βροχη, με ενα καλο setup παλεύεται.

 

Εχω την εντύπωση πως υπαρχει bug και οι γρηγορες ρυθμισεις δεν αλλαζουν πολλα! Σε μενα ουτε οι αεροτομες δεν αλλαζουν!!!

 

Εγω βρηκα ετοιμα setup στο racedepartements τα οποια στα practise τα εφερα στα μετρα μου κ στα μετρα της williams.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παίζω με keyboard γιατι δε αναγνωρίζει το gamepad μου....

 

 

Αμα πατίσεις εκει που έχει medium, hard κτλ... enter ρυθμιζεις τι θέλεις να εχει..

 

(ABS, Traction Control, Tyre simulation, Pit assist κ.α)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...