Προς το περιεχόμενο

Codemasters F1 2011


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 188
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά πως γίνεται να βγάλω τις βοηθητικές γραμμές και το αυτόματο φρενάρισμα που κάνει ; Πηγαίνω να κάνω εξάσκηση και μου έχει βοηθητικές γραμμές και κόβει στην στροφή. Πως γίνεται να τα βγάλω ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει επιλογή το παιχνίδι για damage effect. Ακριβώς πώς το ονομάζει δεν το θυμάμαι, αλλά φαντάσου ότι μάλλον το παίζεις στο arcade ενώ έχει simulation.

 

Από ζημιές εγώ δεν έχω παράπονο, με δεδομένο ότι είναι παιχνίδι και πρέπει να συγχωρεί και κάποια πράγματάκια, είμαι 100% ικανοποιημένος.

Σκέψου μου έχει τύχει όχι να τρακάρω, αλλά να παρουσιαστεί αστοχία και να καταρρεύσει ο μπροστά δεξιά άξονας και να εγκαταλείψω. Για να μην πω ότι σε κάθε αγώνα έρχεται η φθορά->μειωμένο κράτημα των ελαστικών, που μπορεί να γίνουν και μαύρα και να κλατάρουν αν δεν μπεις στα πιτ, όπως επίσης και η απόδοση των φρένων που ανάλογα με την οδήγηση σου μπορεί να υπερθερμανθούν, ή να είναι κρύα.

Γενικά εγώ προσωπικά δεν ζητάω κάτι παραπάνω.

Μόνο ΑΙ λίγο της ομάδας μου, που μπορεί να μπω στα πιτς επειδή έπιασε βροχή και να μου ξαναφορέσουν στεγνά λάστιχα. (Πρέπει να διαλέγω μόνος μου δλδ)

 

Α! Σε έξι αγώνες έχω έξι νίκες κι έχω κολλήσει!!! Ειδικά η τελευταία ήταν Μονακό υπό βροχή!!! (σε προφέσιοναλ επίπεδο με abs tc, ναι το ξέρω είμαι λίγο gay :mrgreen: :mrgreen: )

τι εννοεις οτι το παιζω στο arcade ενω εχει simulation?

αυτο για το αυτοματο φρεναρισμα εννοεις?

ολες αυτες οι φθωρες μου φενοντε πολυ ενδιαφερουσες και πιο ρεαλιστικο το παιχνιδι.

επεισης ειμαι στην πρωτη χρονια μου και το παιζω στο easy (μεχρι να το μαθω καλα),καποιος μου ειπε οτι αν το ανεβασω στο medium θα εχει φθορες το μονοθεσιο, ισχυει κατι τετοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε στο easy έχεις ενεργοποιημένα όλα τα βοηθήματα

ουσιαστικά δεν παίζεις εσύ αλλά το pc

εσύ απλά συμμετέχεις

αν θες να δεις τι εστι F1 βγάλε όλα τα βοηθήματα

άσε μόνο το traction και το abs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε στο easy έχεις ενεργοποιημένα όλα τα βοηθήματα

ουσιαστικά δεν παίζεις εσύ αλλά το pc

εσύ απλά συμμετέχεις

αν θες να δεις τι εστι F1 βγάλε όλα τα βοηθήματα

άσε μόνο το traction και το abs

 

 

Πως τα βγάζω τα βοηθήματα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως τα βγάζω τα βοηθήματα ;

 

Όταν είσαι σε κάποια πίστα πάτα το Esc/Start για να σου ανοίξει το μενού. Αν τώρα θυμάμαι καλά, πας driver assists, και επιλέγεις ποιες βοήθειες θες και ποιες όχι. Όπως είπαν και τα άλλα παιδιά άσε μόνο abs/TC. Για αρχή καλό είναι να αφήσεις και το κιβώτιο αυτόματο, όπως και braking line, να σου εμφανίζει δλδ την γραμμή φρεναρίσματος(όπου κόκκινο φρενάρεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν είσαι σε κάποια πίστα πάτα το Esc/Start για να σου ανοίξει το μενού. Αν τώρα θυμάμαι καλά, πας driver assists, και επιλέγεις ποιες βοήθειες θες και ποιες όχι. Όπως είπαν και τα άλλα παιδιά άσε μόνο abs/TC. Για αρχή καλό είναι να αφήσεις και το κιβώτιο αυτόματο, όπως και braking line, να σου εμφανίζει δλδ την γραμμή φρεναρίσματος(όπου κόκκινο φρενάρεις)

οκ θα βγαλω τα βοηθηματα, αν μπω σε εναν αγωνα exhibition και βγαλω απο εκει τα βοηθηματα (για να μηντο δοκιμασω στην καριερα και τα σκατωσω) θα μπορω να καταλαβω διαφορα?θα εχει ζημιες και λοιπα ή θα ειναι τελειως μουφα οπως και στο f12006?θελω να πω στην exhibition θα καταλαβω οτι εχω τον ελεγχο του μονο θεσιου εγω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν είσαι σε κάποια πίστα πάτα το Esc/Start για να σου ανοίξει το μενού. Αν τώρα θυμάμαι καλά, πας driver assists, και επιλέγεις ποιες βοήθειες θες και ποιες όχι. Όπως είπαν και τα άλλα παιδιά άσε μόνο abs/TC. Για αρχή καλό είναι να αφήσεις και το κιβώτιο αυτόματο, όπως και braking line, να σου εμφανίζει δλδ την γραμμή φρεναρίσματος(όπου κόκκινο φρενάρεις)

 

 

Thanks θα τα δοκιμάσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγα να δοκιμασω αυτα που μου ειπατε, ειχα κλεισει το αυτοματο φρεναρισμα και τα ABS ειχα βαλει TC medium την βοηθητικη γραμμη ειχα αφησει μονο στις στροφες και τις ταχυτητες ενταξει αυτοματες.

δεν μπορουσα να σταυρωσω στροφη, πουθενα ομως.

δοκιμασα με το TC full την βοηθητικη κανονικα μονο ειχα απενεργοποιησει το αυτοματο φρεναρισμα, μερεσε οπως πηγαινε φενοταν κιολας οτι παταγε περισσοτερο km/h, πηγα να το δοκιμασω και στα δοκιμαστικα στην καριερα (στην ιδια πιστα που επαιξα στο exhibition) και δεν μπορουσα να παιξω :confused:

θελει πολυ προσπαθια μεχρι να το συνηθισω και πολυ φοβαμε οτι αν το συνεχισω ετσι θα σπασω το joystick.

επαιξα κανα μισαωρο και το εκλεισα κατευθειαν απτα νευρα μου. :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι τόσο δύσκολο ρε συ, συνήθεια είναι!!! :-D

Επίσης κάνε ένα googl-άρισμα για car setups για κάθε πίστα να πάθεις πλάκα με τους χρόνους και την συμπεριφορά του αυτοκινήτου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι τόσο δύσκολο ρε συ, συνήθεια είναι!!! :-D

Επίσης κάνε ένα googl-άρισμα για car setups για κάθε πίστα να πάθεις πλάκα με τους χρόνους και την συμπεριφορά του αυτοκινήτου!!!

τι ακριβως να ψαξω? :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...