Προς το περιεχόμενο

iPad 2 : Ταχύτερο, λεπτότερο και από τις 25 Μαρτίου στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως ξέρω κοντινό μου πρόσωπο που με ένα iPad 32GB έχει να ανοίξει το laptop του κανένα δίμηνο...

 

Παίδες... αφήστε τα specs και όλα τα άλλα... Αυτό που παίζει πιο πολύ στα προϊόντα αυτά ρόλο είναι το hands-on... To experience... Κι εκεί είναι που κερδίζει πάντα η Apple...

 

Αν λοιπόν δεν το πιάσετε στα χέρια σας, χάνετε το μεγαλύτερο κομμάτι... Απλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 327
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κάποιοι νοιωθουν οτι θέλουν παπούτσια prada, κάποιες γκομενες τσάντες Λούι βιτον, κάποιοι πουκάμισα μπερμπερι, κάποιοι πανε μπουζουκια μόνο πρώτο τραπεΖι πίστα, κάποιο περνούν πορσε καγιεν για νά πανε για καφε, κάποιοι θέλουν iPhone, κάποιοι έχουν να το "κόψουν" 2 χρόνια και βγάζουν την τουμπανη ξαδερφη τους για καφέ "για να γίνεται συζήτηση", κάποιοι πληρώνουν 15€ το κοκτέιλ στο μπαλταζαρ, κάποιοι τώρα θέλουν να πανε σε καφε με wifi και να βγάλουν το iPad και Να τους κοιτάνε.

 

Καλώς η κακώς είναι ένα fashion item. Αυτο έχει καταφέρει η apple και μπράβο της απο μια πλευρά. (Στο τμήμα μάρκετινγκ και τμημα διαφημίσης) Έχω ´δει ένα σωρό ντοκιμαντέρ , ταινίες , αμερικανικές σειρές.

όπου μπορούν να δείξουν μηλαρακια τα δείχνουν!

Γιατί να μην δω ποτε άραγε ένα acer η ένα asus eee pc σαν το δικό μου. Το μόνο μη apple laptop που έχω ´δει , είναι ένα σάπιο turbo-x που είχε η γκομενα που διάβαζε στο Γεωργίου τα μηνύματα όταν έκανε εκπομπή στο τηλεαστυ.

 

Απο κει και μέτα δεν καταλαβαίνω γιατί κάθε φορά που ανοίγεται ένα θέμα με προϊόντα της apple πρέπει να μπαίνουν οι μεν και οι δε να βγάζουν τα κόμπλεξ τους.

 

Είτε τα Mac fanboys να προσπαθούν να μας πείσουν τι πρωτοπόριακο και τι τεχνολογικό επίτευγμα είναι το iPad και οτι δεν υπάρχει καλύτερο και όσοι δεν έχουμε iPad ζούμε σε

Ένα τεχνολογικό μεσαίωνα ,

 

Είτε οι δε να μας λένε τι άχρηστο και αχρειαστο και ακριβο μηχάνημα είναι.

Δηλαδή ειλικρινά τόσο πολυ σας νοιάζει η τσέπη του αλλού;

Έχετε λύσει το δικο σας πρόβλημα και τώρα θέλετε να σωσετε τους ανυποψίαστους και αθώους καταναλωτές απο τα καπιταλιστικα καθαρματα της apple? δηλαδή αν δεν σας αρέσει ένα αμάξι φτιαχνετε ένα λογαριασμό πχ στο site της BMW και βριζετε όσους έχουν BMW σειρά 1;

Έχετε φανταστεί πως θα ακουγεστε σε έναν άσχετο με ολα αυτα;

Φαντάζεστε να μπείτε και να διαβάζεται σε ένα φόρουμ μαγειρικής μακαρόνια μπαριλα vs haters?

Έλεος δηλαδή!

Τι είναι αυτο το χαλί; Δηλαδή ολα πρέπει να τα κάνουμε Ολυμπιακός -Παναθηναϊκός;

Έδω θημυθηκαμε το newton, που δουλεύε τις 2 Απριλίου του 1993 ο steve jobs , ποτε πέρασε ανεμοβλογια ο wozniak και μπάλες...

 

Κάντε μια τεχνική συζήτηση , δείτε το , δοκιμάστε το , στείλτε κανά

Review . 8 σελίδες χωρίς καμία σοβαρή τεχνική αναφορά.

Έδω βλέπουμε γραφημα που στη μια συσκευή δίνει ampere και στην άλλη watt!

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ, οσοι τα βριζουν καποια στιγμη αγοραζουν, στανταρντ πραγματα....... Οι υπολοιποι ασχολουνται με τα thread που τους ενδιαφερουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ, οσοι τα βριζουν καποια στιγμη αγοραζουν, στανταρντ πραγματα....... Οι υπολοιποι ασχολουνται με τα thread που τους ενδιαφερουν!

 

Έλα μωρέ που βρίζουμε, λέμε καμιά μ@λ@κ1@ που κ που να γίνεται τζέρτζελο, μόνο τον alexzzz βρίζω εγώ. :-D

Επίσης, πως είσαι σίγουρος ότι κάποια στιγμή το αγοράζουν όσοι το βρίζουν;

/me κρύβει το iphone του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αδιαφορια ειναι πραγματικοτητα.... Τα υπολοιπα θυμηζουν παιδικη συμπεριφορα νηπιαγωγειου του στυλ "μισουμε τα κοριτσια επειδη δεν εχουν πουλι" Πιστευω ακραδαντα οτι η συγκεκριμενη ρατσα ανθρωπου που το βριζει το καραγουσταρει, ισως δεν το εχει συνηδειτοποιησει.

 

Αλλιως ΑΠΛΑ θα αδιαφορουσε, οπως προσωπικα αδιαφορω για το android..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OPzuMllENz4#at=32

 

 

Ακομα μιλατε για το galaxy tab που ουτε την μπαρα δεν μπορει να κατεβάσει normal, το ερείπιο!

 

Αυτο που το ειδες εσυ; Μηπως σε πιασαν Κωτσο και σου δωσαν καμια κοπια; Γιατι τωρα λες οτι να'ναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να μην δω ποτε άραγε ένα acer η ένα asus eee pc σαν το δικό μου. Το μόνο μη apple laptop που έχω ´δει , είναι ένα σάπιο turbo-x που είχε η γκομενα που διάβαζε στο Γεωργίου τα μηνύματα όταν έκανε εκπομπή στο τηλεαστυ.

 

Γιατι, ειδικα στις ξενες παραγωγες η apple πληρωνει για να φαινεται το mac στις ταινιες/σειρες. Αντιστοιχα εχω δει καποιες φορες dell και αλλες sony vaio.

Αλλα ο κανονας στο hollywood ειναι οτι η apple τα σκαει περισσοτερο απο τους αλλους και διαφημιζεται αυτη.

 

Κατα τ' αλλα το post σου ηταν απο τα πιο ουσιωδη που εχω διαβασει στο topic!

 

Φτανει πια με αυτο το apple haters k fanboys ολη την ωρα. Αν κατι δεν σας αρεσει, μη το αγορασετε και προσπεραστε το.

Κανενας δε σας αναγκαζει να ασχοληθειτε με το τι θα αγορασει ο αλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά λέει η June κανείς δεν σας αναγκάζει να ασχοληθείτε με το τι θα αγοράσει ο άλλος, γιατί οικειοθελώς προθυμοποιείστε; Δεν αντιλαμβάνεστε ότι καταστρέφετε το user promotion experience;;; Μπορεί να υπάρχει ελευθερία λόγου, αλλά να την εξασκήσετε αλλού, όχι στα θέματα που αφορούν την Apple, το βρήκαμε τώρα, δεν μπορείτε να είστε Apple lovers (βασικά η τσέπη σας δεν το σηκώνει) και το παίζετε Apple haters, δηλαδή πάλι μέσω της Apple αποκτάτε ταυτότητα και υπόσταση.

 

Το κακό έχει παραπάει και πρέπει να δημιουργηθεί ένα κλειστό subforum που να μπαίνουν μόνο οι κάτοχοι συσκευών της Apple και επειδή μπορεί να φτάσουν στο σημείο να αγοράσουν οι haters συσκευές για να κάνουν και εκεί χαλάστρα, προτείνω να ελέγχονται τα ποστ από εξουσιοδοτημένο από την Apple αναλυτή (που θα εξασφαλίζει την ομαλότητα στην διεξαγωγή της συζήτησης και το φιλικό κλίμα) πριν αυτά δημοσιοποιηθούν.

 

Άντε τώρα γιατί συγχύστηκα πάλι.

 

(somebody shoot me please)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αδιαφορια ειναι πραγματικοτητα.... Τα υπολοιπα θυμηζουν παιδικη συμπεριφορα νηπιαγωγειου του στυλ "μισουμε τα κοριτσια επειδη δεν εχουν πουλι" Πιστευω ακραδαντα οτι η συγκεκριμενη ρατσα ανθρωπου που το βριζει το καραγουσταρει, ισως δεν το εχει συνηδειτοποιησει.

 

 

First time poster έτσι; :Ρ

 

Φτανει πια με αυτο το apple haters k fanboys ολη την ωρα. Αν κατι δεν σας αρεσει, μη το αγορασετε και προσπεραστε το.

Κανενας δε σας αναγκαζει να ασχοληθειτε με το τι θα αγορασει ο αλλος.

 

Δεν ασχολούμαστε με το τι θα αγοράσει ο Χ, Ψ χρήστης, πόσος με αφορά, κουβέντα να γίνεται.

Μπορεί να μην με ενδιαφέρει η αγορά ενός apple προϊόντος αλλά μπορώ να συμμετέχω σε μια συζήτηση για ενημέρωση και μπορώ άνετα να πω την γνώμη μου και τι πιστεύω για αυτό το προϊόν.

 

Από πότε οι apple users έγιναν τόσο μυγιάγγιχτοι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αναφέρω κάτι άσχετο με τα όσα έχω διαβάσει αλλά μου έκανε κακή εντύπωση... Μόλις είδα το keynote και με αηδίασε το γεγονός πως διαφήμισαν τη συσκεύη σαν βοηθητικό προιόν σε αυτιστικά παιδιά. Ακόμα και εάν είπε πως δεν γιατρεύει την ασθένεια και οτι απλά βοηθάει δεν νομίζω πως ήταν σοβαρή κίνηση. Τόσο μεγάλο marketing fail, από την εταιρία που δίδαξε τι σημαίνει marketing όλα αυτά τα χρόνια, δεν περίμενα. Και όσοι πιστεύουν πως δεν ήταν κάτι τόσο τρομερό μπορούν να δουν το keynote και να προσέξουν ιδιαίτερα το σημείο που παρουσιάζει τον μικρό Leo. Ειλικρινά κρίμα...

 

 

Πολυ καλο το Ipad2.Αλλα ακομα δν βλεπω καποιο σοβαρο λογο για να το αγορασω(η να αγορασω καποιο αλλο tablet).

 

http://www.youtube.com/watch?v=m9U9U1cPi64&NR=1&feature=fvwp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iPad Apps for Autism and Asperger's Syndrome from a Mom

 

 

O καθένας νομίζω ότι σε κάποιο βαθμό έχει την δυνατότητα να κρίνει ποια εφαρμογή είναι καλή για εκείνον και την οικογένειά του και στο κάτω κάτω είναι προτιμότερο να υπάρχουν περισσότερες επιλογές και ας αποφασίσουν οι παιδοψυχολόγοι αν αυτές οι εφαρμογές μπορούν να βοηθήσουν τα παιδιά. Εξάλλου και οι εταιρίες δεν θα έπαιρναν ένα τέτοιο ρίσκο να τις διαφημίσουν χωρίς να έχουν κάποια βεβαίωση από κάποιο παιδοψυχολόγο. Τώρα βέβαια αν σκοπός των εταιριών είναι το κέρδος και όχι η βοήθεια των παιδιών, είναι άλλη ιστορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα δε με πειραζει η χρηση του. με πειραξε η διαφημιση του στο Keynote. δε ξερω αν την ειδες αλλα διαβασε τι ειπε ο γιατρος

 

Howard Shane, PhD and Director for the Center for Communication Enhancement at Children’s Hospital in Boston discussed their use of the iPad saying that “The iPad is absolutely part of our clinical practice here. We’re not curing Autism, but we are offering a tool that improves the potential of a person with autism. It gives them more opportunities to be better communicators, to be better understanders, to be better learners. The iPad is clearly the next step. It’s a game changer.”

 

αυτο εμενα μου περναει το μηνυμα παρε ipad και θα αλλαξει η ζωη σου και η επικοινωνια με το αυτιστικο παιδι σου.

 

καθαρα για διαφημιστικους λογους παιχτηκε γιατι χτυπαει σιναισθηματικα και εχει μεγαλη ψυχολογικη επιδραση στο κοινο. τι κανει νιαου νιαου στα κεραμιδια. το marketing its all about psychology

 

δηλαδη φετος που θα εχουμε τοσα tablets διαθεσιμα θα βγει η μοτορολα, η samsung, η LG και εγω δε ξερω πια αλλη εταιρεια και θα τα διαφημιζει σαν εργαλεια βοηθηματα κατα του αυτισμου και δε ξερω εγω σε πιο αλλο ιατρικο θεμα?

 

ειμαστε σοβαροι? αλλα οχι. μονο το ipad τα κανει καλα. τα αλλα tablets δεν βοηθανε τα προβληματικα παιδια :devil:

 

1 χρονο πριν τα παιδια αυτα ζουσαν στο σκοταδι. με το ipad ειδαν το φως στο τουνελ :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O παιδοψυχολόγος αναφέρει την τακτική που ακολουθούν στο κέντρο και από εκεί και πέρα είναι στο χέρι του κάθε γονέα να επιλέξει ποιον θα συμβουλευτεί και γιατί. Το αν υπονοείς ότι υποκινεί γονείς που δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα να αγοράσουν iPad στο αυτιστικό παιδί τους και αυτό είναι κακό, τότε ζεις σε άλλη κοινωνία φίλε μου. Το χρήμα κυβερνάει τον κόσμο για αυτό άλλωστε παλεύουμε να μαζέψουμε με κάθε δυνατό τρόπο όσο το δυνατόν περισσότερο ώστε εμείς και τα παιδιά μας να έχουν περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες. Αν ήταν έτσι ας έκλειναν τα φροντιστήρια ή οι ιδιωτικές κλινικές, ή ας είχαν όλοι ακριβοπληρωμένους δικηγόρους για να βρίσκουν το δίκιο τους!!! Μην τρελαθούμε και τελείως.

 

Το iPad είναι σαν τις Mercedes, σαν τις BMW, έχουν ένα prestige, κάτι που σου δίνει αξία και μόνο που σε βλέπουν να το κρατάς. Αν είχαν όλοι Mercedes πως θα ξεχώριζε η upper class;;; Δηλαδή τί θέλετε; Να γίνουμε όλοι ίσοι και όμοιοι; Για αυτό και διαφωνώ και με όσους θέλουν το iPad 2 να πωλείται κάτω από τα 1200 ευρώ. Δεν προορίζεται για τον λαουτζίκο, αυτό πρέπει να το καταλάβετε!!! Εξάλλου υπάρχουν και τα φτηνιάρικα κινέζικα tablet με το τζάμπα beta android 3, αυτά να πάρετε και να είστε και ευχαριστημένοι που με φασολάδα μεσημέρι-βράδυ κάποια στιγμή ίσως να μπορέσετε να τα αγοράσετε.

 

(please somebody shoot me twice!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...