Προς το περιεχόμενο

iPad 2 : Ταχύτερο, λεπτότερο και από τις 25 Μαρτίου στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε καλά και εσύ, δεν έσκαβε κι όλας!

Πέντε κουβέντες είπε όλες κι όλες.

 

Για το θέμα με τα αυτιστικά παιδιά θα συμφωνήσω απόλυτα. Ακόμα και αν έκανε ένα προιόν τόση διαφορά, καλό θα ήταν να μη το διαφημίζαν γιατί έτσι φαίνεται σαν να χρησιμοποιούν τα παιδιά για να πουλήσουν

Fail

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 327
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μια ερώτηση, ρε παιδιά.

Μπορώ στα Ipad να ανοίξω ένα κείμενο Word, doc ή docx, να το επεξεργαστώ και να το αποθηκεύσω;

 

Α! Και κάτι ακόμα. Αν κάποιος θέλει να περάσει στο IPad κάτι που έχει στο USB φλασάκι του, υπάρχει μήπως κάποιο αξεσουάρ που να διαβάζει USB φλασάκια ή έστω κάποιος Card Reader (π.χ. να περάσω της φωτογραφίες της φωτογραφικής μηχανής).

 

1) ναι μπορεις με τα καταλληλα app που ανεφερα και προηγουμενως.

2) υπαρχει ενας ανταπτορας για να συνδεεις ειτε την φωτογραφικη σου , ειτε εναν sd reader και να περνας ις φωτο σου στο ipad.

 

 

Εγω να σας πω την αληθεια το ψηνω να το φερω απο την Αμερικη. Λιγο η ισοτιμια λιγο το ΦΠΑ που θα γλυτωσω θα μου κοστισει 279 ευρω. Αυτο που θα ηθελα να μαθω ομως ειναι αν η οθονη αν ειναι ιδια η ιδια με την προηγουμενη με την εννοια οτι εχει την ιδια αναλυση ή ειναι ακριβως η ιδια οθονη? Και κατι αλλο...τωρα που εχει καμερα θα μπορω να κανω βιντεοτσατ μεσω Skype? Και τελος, με εναν μετασχηματιστη καθαρισα ή χρειαζομαι και τιποτα αλλο? Οποιος θελει - ξερει απανταει... :)

1) καπου εκανες λαθος , 499$ = 361Ε. Επισης δεν υπολογιζεις τον Αμερικανικο ΦΠΑ (χαμηλωτερος απο τον δικο μας και τα εξοδα αποστολης + τελωνειο αν δεν πας Αμερικη να το φερεις εσυ.

2) ναι θα μπορεις να χρησιμοποιεις skype και φυσικα και το facetime της apple.

3) δεν χρειαζεσαι μετασχηματιστη , ο φορτιστης παιζει και σε 120V και 220V ,θα χρειαστεις μονο εναν ανταπτορα των 2Ε αμερικανικης->ευρωπαϊκη πριζας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2) ναι θα μπορεις να χρησιμοποιεις skype και φυσικα και το facetime της apple.

 

για το skype αμφιβαλλω... ενα χρονο τωρα ακομα δεν βγαλανε app για iPad αλλα εισουνα με το πιξελιασμενο iPhone app... εξαλλου αυτο θα ηταν αρνητικο για την εξαπλωση του FaceTime...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το skype αμφιβαλλω... ενα χρονο τωρα ακομα δεν βγαλανε app για iPad αλλα εισουνα με το πιξελιασμενο iPhone app... εξαλλου αυτο θα ηταν αρνητικο για την εξαπλωση του FaceTime...

το ipad-1 δεν εχει καμερα , οποτε δεν ειχε και ιδιαιτερο νοημα να βγει skype for ipad.

κατσε στο iphone 4 που εχει facetime δεν εχει και skype????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ipad-1 δεν εχει καμερα , οποτε δεν ειχε και ιδιαιτερο νοημα να βγει skype for ipad.

κατσε στο iphone 4 που εχει facetime δεν εχει και skype????

 

ναι σωστα... αλλα και αυτο δεν εχει πολυ καιρο που βγηκε... για να δουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεος ? Tο copy-paste απων ?

 

Μάλλον εννοεί: "drag n drop" όταν το συνδέσεις στο pc.

 

Πάντως πέραν από την ύπαρξη των 2 cameras (Εφόσον σου χρειάζονται) δεν βρίσκω κάποιο λόγο κάποιος να αναβαθμίσει από το ipad1.

--------

 

misquoting Samsung Ceo: http://www.engadget.com/2011/03/02/ce-oh-no-he-didnt-steve-jobs-misquotes-samsung-asks-what-you/

 

epic marketing: "the first dual core tablet to ship in volume."

 

@ tr3quart1sta σε αυτά τα charts δεν βάζουν conectivity?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, δεν το ξέραμε να πετάξουμε τα GHz και τις μνήμες μας για να αγοράσουμε καλύμματα και θήκες επειδή έχουν ένα μισοφαγωμένο μήλο πάνω.

 

Θεός!!!

 

Δεν μπορούσα να κρατηθω!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) ναι μπορεις με τα καταλληλα app που ανεφερα και προηγουμενως.

2) υπαρχει ενας ανταπτορας για να συνδεεις ειτε την φωτογραφικη σου , ειτε εναν sd reader και να περνας ις φωτο σου στο ipad.

 

 

 

1) καπου εκανες λαθος , 499$ = 361Ε. Επισης δεν υπολογιζεις τον Αμερικανικο ΦΠΑ (χαμηλωτερος απο τον δικο μας και τα εξοδα αποστολης + τελωνειο αν δεν πας Αμερικη να το φερεις εσυ.

2) ναι θα μπορεις να χρησιμοποιεις skype και φυσικα και το facetime της apple.

3) δεν χρειαζεσαι μετασχηματιστη , ο φορτιστης παιζει και σε 120V και 220V ,θα χρειαστεις μονο εναν ανταπτορα των 2Ε αμερικανικης->ευρωπαϊκη πριζας.

 

Βασικά θα μου το φέρει ένα φιλαράκι από την Αμερική και προσωπικά επειδή είμαι ελ. επαγγελματίας θα κόψω τιμολόγιο και θα το περάσω σαν έξοδα γραφείου, οπότε θα έχω άλλη μία μείωση (23%). Τελικά για να καταλάβω γίνεται με αυτό το μαραφέτι να μιλήσω με την κοπελιά που είναι σε άλλη πόλη και έχει pc, μεσω κάμερας με τον οποιδήποτε τροπο ή τσάμπα θα το πάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα μήνα μετά την επίσημη κυκλοφορία του iPad στην Ελλάδα έρχεται το iPad2.

Μιλάμε για το απόλυτο ξεστοκάρισμα. Ακόμα γελάω...

Πόσοι, μα πόσοι, δεν αισθάνονται ηλίθιοι αυτή τη στιγμή;

Τους έχει όλους γραμμένους το μηλαράκι. Είπατε κάτι;

Σαν τα ωζά (ναι, καλά το έγραψα) πήγανε και πήρανε το iPad και σαν τα ωζά θα πάνε να πάρουν και το iPad2.

Απ' το πορτοφόλι τους σέρνει το μηλαράκι.

Ναι, σε σας τους (Μ)ηλιοκαμένους αναφέρομαι.

Περάστικά σας.

ελα ρε μεγαλε που εισαι να πουμε, εσενα περιμενουμε 9 ολοκληρες σελιδες.

 

ελα πες κιαλλα τωρα που πηρες φορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα μήνα μετά την επίσημη κυκλοφορία του iPad στην Ελλάδα έρχεται το iPad2.

Μιλάμε για το απόλυτο ξεστοκάρισμα. Ακόμα γελάω...

Πόσοι, μα πόσοι, δεν αισθάνονται ηλίθιοι αυτή τη στιγμή;

Τους έχει όλους γραμμένους το μηλαράκι. Είπατε κάτι;

Σαν τα ωζά (ναι, καλά το έγραψα) πήγανε και πήρανε το iPad και σαν τα ωζά θα πάνε να πάρουν και το iPad2.

Απ' το πορτοφόλι τους σέρνει το μηλαράκι.

Ναι, σε σας τους (Μ)ηλιοκαμένους αναφέρομαι.

Περάστικά σας.

 

Eίσαι λίγο υπερβολικός μου φαίνεται...η διαφορά της τιμής και των δυνατοτήτων του δεν απέχει πολύ απο τα ανταγωνιστικά tablet, μάλιστα είναι και πιο φτηνό. Μόνο το asus transformer μου έρχεται στο μυαλό αυτή την στιγμή οτι είναι στα ίδια επίπεδα τιμής και κάτι ταμπλέτες archos,zte οι οποίες προφανώς είναι χειρότερες από το ipad.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα ρε μεγαλε που εισαι να πουμε, εσενα περιμενουμε 9 ολοκληρες σελιδες.

 

ελα πες κιαλλα τωρα που πηρες φορα

 

Δεν έχω κάτι άλλο να συμπληρώσω. Νομίζω τα είπα όλα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...