Προς το περιεχόμενο

Μειώνεται η τιμή του Galaxy Pad ενόψει του iPad 2


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ορισμένα από τα χαρακτηριστικά του Samsung Galaxy Tab 10.1' κρίνονται ανεπαρκή σε σχέση με το iPad 2, παραδέχτηκε ο αντιπρόεδρος της εταιρείας, Lee Don-Joo. «Η Apple παρουσίασε ένα πάρα πολύ λεπτό tablet ενώ θα πρέπει με κάποιο τρόπο να καλύψουμε τις αδυναμίες» δήλωσε σε συνέντευξή του.

 

Σίγουρα η Samsung δε μπορεί να κυκλοφορήσει στο κοντινό μέλλον μια έκδοση της συσκευής που να είναι λεπτότερη, όμως πρόκειται να μειώσει την τιμή της.

 

Αναμένεται η έκδοση του Galaxy Tab με την οθόνη 10’ ιντσών να είναι μεν ακριβότερη της έκδοσης των 7’ ιντσών, αλλά όχι στην αρχική τιμή που είχε αποφασίσει η εταιρεία. Η τιμολογιακή πολιτική του iPad 2 κυμαίνεται μεταξύ $499 – $829, ενώ αναμένουμε την τελική τιμή του Galaxy Tab από την Samsung.

 

Link.png Site: mashable.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αστείο είναι αυτό τώρα ... ?

Το Galaxy Tab 2 έχει μεγαλύτερη ανάλυση , Stereo ήχο , 8Mp κάμερα με 1080p βίντεο , διπλάσια Ram και SD κάρτες.

Νομίζω ότι δικαιολογεί την διαφορά τιμής των περίπου 100ευρώ.

Ασε που με μια SD 16Gb έχει την ίδια τιμή με το 32Gb 3G iPad

 

Βέβαια όποια μείωση τιμής είναι ευπρόσδεκτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστείο είναι αυτό τώρα ... ?

Το Galaxy Tab 2 έχει μεγαλύτερη ανάλυση , Stereo ήχο , 8Mp κάμερα με 1080p βίντεο , διπλάσια Ram και SD κάρτες.

Νομίζω ότι δικαιολογεί την διαφορά τιμής των περίπου 100ευρώ.

Ασε που με μια SD 16Gb έχει την ίδια τιμή με το 32Gb 3G iPad

 

Βέβαια όποια μείωση τιμής είναι ευπρόσδεκτη...

Σωστος.

δλ τι παραπανω εχει το iPad2? ειναι λεπτο ε και?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστος.

δλ τι παραπανω εχει το iPad2? ειναι λεπτο ε και?

Μα δεν νομίζω να μιλάει μόνο για το μέγεθος αλλά γενικότερα για χαρακτηριστικά που κρίνονται ανεπαρκή. Εμένα τώρα γιατί αυτή η κίνηση μου κάνει για πανικός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι δυο σας δεν έχετε πιάσει ποτέ σας ipad.

Ολόκληρος αντιπρόεδρος βλέπει ότι έτσι δεν τραβάει το πράγμα αλλά εντάξει αφού έχει στέρεο ήχο και καλύτερη κάμερα......

Jailbroken ipad είναι ότι καλύτερο υπάρχει σήμερα, οι λοιπές android ταμπλέτες είναι σπατάλη χρήματος τουλάχιστον τώρα και για τους επόμενους μήνες.

Το θέμα είναι να παίρνεις ένα μηχάνημα και να περνάς καλά με αυτά που σου προσφέρει όχι να γίνεσαι beta tester της κάθε εταιρείας που επειδή έχει βολευτεί με τους xda πετάει στην αγορά μηχανάκια με απαράδεκτο software και σε τραγικές τιμές.

Δε μπορώ να δεχτώ ότι για beta μηχάνημα θα πληρώσω premium τιμή.

Για beta μηχάνημα ( honeycomb ) η τιμή δεν θα έπρεπε να υπερβαίνει τα 300 ευρώ.

Το να βοηθάς το ανοιχτό λογισμικό και να το στηρίζεις είναι σωστό αλλά κάτι το βοηθάμε και το στηρίζουμε όταν και αυτό μας αγαπάει και ρε παιδιά το android δε μας αγαπάει οι τιμές σε γδύνουν. Θέλετε να διοχετεύσετε την ενεργητικότητα σας σε open source projects κάντε το αλλά κάντε το εκεί που είναι τζάμπα ( ακόμα θυμάμαι με τρόμο τη μετάβαση από kde 3,5 σε 4,0 ).

Κλειστό θεόκλειστο το ios αλλά ξέρεις πως αυτά που κάνει τα κάνει άψογα και επιτέλους ασχολείσαι να περνάς καλά με τη συσκευή σου κάτι που είχα ξεχάσει με όλα τα ανδροειδή που έχουν περάσει από τα χέρια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι δυνατόν ρε παιδιά να κρίνετε τις συσκευές καθαρά με βάση το hardware; Ειδικά για τις κατηγορίες των smartphone και tablets, ο βασικός κορμός είναι το software και μετά η υποστήριξη και η λειτουργικότητα. Άμα το software δεν είναι σωστά στημμένο πάνω στο hardware (όπως συμβαίνει με τις Android συσκευές της Samsung ας πούμε), τότε δε πα να φοράει και 8πύρηνο... Πάλι για τα μπάζα θα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά η ιστορία με το πιο έχει το καλύτερο hardware είναι νομίζω κατανοητό ποιά ότι δεν λέει τίποτα για την αξία οποιασδήποτε συσκευής.Η πετυχημένη συνέργασία του software με το hardware είναι αυτό που κρίνει το τελικό αποτέλεσμα.Το ios είναι μια πετυχημένη σταθερή πλατφορμά που δίνει στους developers τα μέσα να δημιουργήσουν διαμάντια.Παράδειγμα στο iphone 4 to παιχνίδι infinity blade.36 MFLOPS με το ζόρι βγάζει το τηλεφωνο.Τα ιδια και περισσότερα βγαζει ένας ένας αρχαίος celeron 300.Eπίζω να έγινα κατανοητός τι θέλω να πώ.Πιστεύω στο android ότι αυτό θα κάνει την διαφορά στο μέλλον. Νομίζω ότι θα γίνει ότι έγινε παλιότερα με τα pc,Θα κυριαρχίσει.Αλλά ακόμη είναι στα πρωτα βήματά του.Προς το παρόν η ios είναι η amιga και το android ο 286 h 386.Λίγο άτοπο το παράδειγμα αλλά κάπως έτσί το βλέπω εγώ

Επεξ/σία από TEOKOS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν κατοχος iphone&χωρις να εχω χρησιμοποιησει ipad για πανω απο 5' πιστευω πως ενα tablet pc δεν πρεπει να ειναι κομπλεξικο..

θα ηυελα να το συνδεω με το pc να πεταω τις .mkv ταινιες μου κατευθειαν μεσα και τα mp3 μου σε φακελους κλπ..

Επισης δε θα ηθελα να πληρωσω EXTRA για ανταπτορα για εξοδο hdmi..

Τον οποιο θα πρεπει να κουβαλαω παντα μαζι μου..

σιγουρα τα προιοντα apple ειναι λειτουργικα αλλα προσπαθουν να σε αρμεξουν απο παντου&αυτο με το itunes ειναι οτι πιο κομπλεξικο μπορει να σκεφτει μια εταιρια..

παρολα αυτα "μπορει" να ξαναπερνα iphone λογω των εφαρμογων&της οθονης του..

( αν και το HTC HD 2 της αδερφης μου εχει καλυτερη οθονη.. Πολυ σημαντικο ειναι και η οθονη!! )

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι δυο σας δεν έχετε πιάσει ποτέ σας ipad.

Ολόκληρος αντιπρόεδρος βλέπει ότι έτσι δεν τραβάει το πράγμα αλλά εντάξει αφού έχει στέρεο ήχο και καλύτερη κάμερα......

Jailbroken ipad είναι ότι καλύτερο υπάρχει σήμερα, οι λοιπές android ταμπλέτες είναι σπατάλη χρήματος τουλάχιστον τώρα και για τους επόμενους μήνες.

Το θέμα είναι να παίρνεις ένα μηχάνημα και να περνάς καλά με αυτά που σου προσφέρει όχι να γίνεσαι beta tester της κάθε εταιρείας που επειδή έχει βολευτεί με τους xda πετάει στην αγορά μηχανάκια με απαράδεκτο software και σε τραγικές τιμές.

Δε μπορώ να δεχτώ ότι για beta μηχάνημα θα πληρώσω premium τιμή.

Για beta μηχάνημα ( honeycomb ) η τιμή δεν θα έπρεπε να υπερβαίνει τα 300 ευρώ.

Το να βοηθάς το ανοιχτό λογισμικό και να το στηρίζεις είναι σωστό αλλά κάτι το βοηθάμε και το στηρίζουμε όταν και αυτό μας αγαπάει και ρε παιδιά το android δε μας αγαπάει οι τιμές σε γδύνουν. Θέλετε να διοχετεύσετε την ενεργητικότητα σας σε open source projects κάντε το αλλά κάντε το εκεί που είναι τζάμπα ( ακόμα θυμάμαι με τρόμο τη μετάβαση από kde 3,5 σε 4,0 ).

Κλειστό θεόκλειστο το ios αλλά ξέρεις πως αυτά που κάνει τα κάνει άψογα και επιτέλους ασχολείσαι να περνάς καλά με τη συσκευή σου κάτι που είχα ξεχάσει με όλα τα ανδροειδή που έχουν περάσει από τα χέρια μου.

 

Στο παραπάνω έχω να προσθέσω ένα εξαιρετικό άρθρο από Engadget... Απλά η apple έχει πιάσει το νόημα πίσω από όλα αυτά... για να μην πω το έχει διαμορφώσει. Η συνολική εμπειρία χρήσης των apple προιόντων δεν συγκρίνεται με τίποτα άλλο. Και ναι, έχω και android και iOS device. Απλά δεν υπάρχει σύγκριση, μόνο συμβιβασμός...

 

http://www.engadget.com/2011/03/03/editorial-its-apples-post-pc-world-were-all-just-living/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν νομίζω να μιλάει μόνο για το μέγεθος αλλά γενικότερα για χαρακτηριστικά που κρίνονται ανεπαρκή.

 

Μα έχει πιο δυνατα χαρακτηριστικα το Galaxy λέμε...

Ασε που πλέον δεν βάζει χέρι η Samsung στο Tab2 της και είναι εξ-ολοκλήρου Google το Software.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...