Προς το περιεχόμενο

Μειώνεται η τιμή του Galaxy Pad ενόψει του iPad 2


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και οι δυο σας δεν έχετε πιάσει ποτέ σας ipad.

Ολόκληρος αντιπρόεδρος βλέπει ότι έτσι δεν τραβάει το πράγμα αλλά εντάξει αφού έχει στέρεο ήχο και καλύτερη κάμερα......

Jailbroken ipad είναι ότι καλύτερο υπάρχει σήμερα, οι λοιπές android ταμπλέτες είναι σπατάλη χρήματος τουλάχιστον τώρα και για τους επόμενους μήνες.

Το θέμα είναι να παίρνεις ένα μηχάνημα και να περνάς καλά με αυτά που σου προσφέρει όχι να γίνεσαι beta tester της κάθε εταιρείας που επειδή έχει βολευτεί με τους xda πετάει στην αγορά μηχανάκια με απαράδεκτο software και σε τραγικές τιμές.

Δε μπορώ να δεχτώ ότι για beta μηχάνημα θα πληρώσω premium τιμή.

Για beta μηχάνημα ( honeycomb ) η τιμή δεν θα έπρεπε να υπερβαίνει τα 300 ευρώ.

Το να βοηθάς το ανοιχτό λογισμικό και να το στηρίζεις είναι σωστό αλλά κάτι το βοηθάμε και το στηρίζουμε όταν και αυτό μας αγαπάει και ρε παιδιά το android δε μας αγαπάει οι τιμές σε γδύνουν. Θέλετε να διοχετεύσετε την ενεργητικότητα σας σε open source projects κάντε το αλλά κάντε το εκεί που είναι τζάμπα ( ακόμα θυμάμαι με τρόμο τη μετάβαση από kde 3,5 σε 4,0 ).

Κλειστό θεόκλειστο το ios αλλά ξέρεις πως αυτά που κάνει τα κάνει άψογα και επιτέλους ασχολείσαι να περνάς καλά με τη συσκευή σου κάτι που είχα ξεχάσει με όλα τα ανδροειδή που έχουν περάσει από τα χέρια μου.

Σπαταλη χρηματων δεν ειναι φιλε μου οι αλλες ταμπλετες. Δεν εχω το παραμικρο προβλημα με το galaxy tab και σκοπευω να το κρατησω για αρκετο καιρο.

Δεχομαι οτι το ipad ειναι πιο ολοκληρωμενο σαν μηχανημα αλλα σε διαφορα σημεια που μετρανε για μενα το galaxy tab τα καταφερνει καλυτερα.

 

Εχουν περασει και τα δυο απο τα χερια μου οποτε μπορω να κρινω.

 

Δεν ξερω βρε παιδια γιατι υπαρχει αυτη η ταση να κατακρινονται οι επιλογες του καθενος. Γουσταρεις ipad? Μαγκια σου και καλα κανεις. Το ιδιο ισχυει για οτι αρεσει στον καθενα.

 

Καλυτερα θα ητανε να ασχολουμασταν ολοι πιστευω με αυτον τον υπερκαταναλωτισμο που μας εχει πιασει και που εχει κανει τις εταιριες να βγαζουν νεα προιοντα καθε μηνα και να σταματανε την υποστηριξη στα παλαιοτερα. Και ισχυει για ολα τα προιοντα (και ιδιαιτερα τεχνολογιας) πλεον.

 

Για να μην παραξηγηθω δεν ειμαι εναντια στην εξελιξη αλλα το να εχει ηδη ετοιμο κατι μια εταιρια και αντι να το βγαλει στην αγορα ολοκληρωμενο να κοβει features και να βγαζει 2 η και περισοτερες revisions μεσα στο ετος με εξαγριωνει. Εμεις το επιτρεψαμε αυτο με την καταναλωτικη συνηδηση που εχουμε και εχουμε επιτρεψει αυτο το beta testing που κανουν στην πλατη μας. Ειδικα στα κινητα και στα tablets η κατασταση εχει ξεφυγει πλεον. Οτι και να παρεις, οποτε και να το παρεις χαμενος εισαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

...

 

Δεν ξερω βρε παιδια γιατι υπαρχει αυτη η ταση να κατακρινονται οι επιλογες του καθενος. Γουσταρεις ipad? Μαγκια σου και καλα κανεις. Το ιδιο ισχυει για οτι αρεσει στον καθενα.

 

Καλυτερα θα ητανε να ασχολουμασταν ολοι πιστευω με αυτον τον υπερκαταναλωτισμο που μας εχει πιασει και που εχει κανει τις εταιριες να βγαζουν νεα προιοντα καθε μηνα και να σταματανε την υποστηριξη στα παλαιοτερα. Και ισχυει για ολα τα προιοντα (και ιδιαιτερα τεχνολογιας) πλεον.

 

Για να μην παραξηγηθω δεν ειμαι εναντια στην εξελιξη αλλα το να εχει ηδη ετοιμο κατι μια εταιρια και αντι να το βγαλει στην αγορα ολοκληρωμενο να κοβει features και να βγαζει 2 η και περισοτερες revisions μεσα στο ετος με εξαγριωνει. Εμεις το επιτρεψαμε αυτο με την καταναλωτικη συνηδηση που εχουμε και εχουμε επιτρεψει αυτο το beta testing που κανουν στην πλατη μας. Ειδικα στα κινητα και στα tablets η κατασταση εχει ξεφυγει πλεον. Οτι και να παρεις, οποτε και να το παρεις χαμενος εισαι.

 

Την καταναλωτική συμπεριφορά των συμπολιτών μας κρίνουμε, η οποία καθορίζεται από τις εταιρίες και την πλύση εγκεφάλου που τους έχουν κάνει και αυτή τη τιμολογιακή πολιτική των εταιριών την πληρώνουμε όλοι μας. Τόσο απλό είναι και δεν χωρά παρεξήγησης εκτός και αν κάποιος προτιμά να πληρώνει στο διπλάσιο μία συσκευή από την τιμή που έχει σήμερα.

 

Τώρα για το ποιος πανικοβάλλεται και γιατί, το μόνο σίγουρο είναι ότι θα πέσουν οι τιμές και αυτό είναι καλό για τους καταναλωτές, αλλά μια και όλοι προσπαθούν να κάνουν όσο το δυνατόν περισσότερες πωλήσεις δείτε ένα βιντεάκι που και αυτό στηρίζεται στην αντίστοιχη ψυχολογία μάζας που θέλει ανθρώπους χωρίς τεχνικές γνώσεις να αποκτούν μία συσκευή και βαρύτητα να δίνουν μόνο σε αυτά που γνωρίζουν δλδ το user's'experience, πως δλδ όλα θα είναι ευκολόπεπτα για ανθρώπους άσχετους με το αντικείμενο ή πως μπορεί να δημιουργηθεί μία ροπή στον κόσμο που μπορεί να τους κατευθύνει προς μία πορεία ανεξάρτητα του αν δεν είχαν πρόθεση καν να κινηθούν. :-)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα σε ολους

 

μετα απο 3 χρονια iphone jailbreak κλπ. ποροθηκα με το να παρω ipad 1 αλλα λογο τιμης δεν.

πρην 2 μηνες μου ηρθε η επιθημια για android και ετσι με λιγο ψαξημω κατεληξα και πηρα ενα archos 101 με μονο 365ε και 16gb sd usb κλπ

την δουλεια μου την κανω μια χαρα ΚΑΙ ΧΑΡΗΚΑ ΤΡΕΛΑ οταν αγορασα μια sd 16g και εβαλα μεσα 2-3 επεισοδια μιας αγαπημενης μου σειρας μαζι με το αρχειο SRT Kai παιξανε μια χαρα και στα 720p παρακαλω . Θα υπενθημησω 365euro απο γαλια και με τα μεταφωρικα 16euro και σε 3 μερες σπιτι .

το μονο πραγμα που μου την σπαει στο archos και σε ολα τα αλλα ειναι οτι κανεις δεν ενδιαφερετε ιδιαιτερα να βγαλει αξεσουαρ και να γουσταρεις.

τωρα οσο αφορα το ipad 2 το γουσταρω τρελα και ποροθηκα ,βεβαια αν η motorola & samsung ρηξουν τιμες σηγουρα θα το σκευτω σοβαρα να ξανα αφησω το ipad 2 απ την σκεψη μου και να παω αλλου . ΚΑΙ κατι αλλα σημαντικο που μου αρεσε στο Αrchos απενεργοποιισα το wifi ενεργοποιισα το bluetooth ενεργοποιισα και το bluetooth ενως φιλου με nokia 5800 που εχει και 3g net & το archos σερφαρε μια χαρα ,ασε που εκεινη την στηγμη που εκανε συνδεση με το nokia ειχα και επιλογη σηνδεση με 3g η με το wifi του nokia . ενο με το ipad 1 ενος φιλου τον μπουλο , καμια συνδεση με bluetooth και πλυρονει εξτρα παγιο για 3g και μην μου πει καποις για jailbreak γιατι αυτο ισχυει μονο γι αυτους που γνωριζουν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ξέρεις τώρα. Να κάνεις το ένα, να κάνεις το άλλο. Πράγματα που πριν εμφανιστούν τα tablets δεν είχες ανάγκη να κάνεις. Θες να το έχεις στο κρεβάτι σου, στη καφετέρια, στη τουαλέτα, στα μπουζούκια και σε όποιο απίθανο μέρος σκεφτεί ο νους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι στο ασχετο, ΠΟΙΑ η χρησιμοτητα ενος tabletPC ?

 

Καλή η ερώτησή σου.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Tablet_personal_computer

 

Ας δούμε πρώτα τί είναι ένα tablet pc και από εκεί καταλήγουμε στο πως μπορεί να χρησιμοποιηθεί. :-)

 

Επίσης καλό θα ήταν να ρίξετε μία ματιά στο timeline of tablet PC history. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πανακριβα αντικειμενα για φαρδιες τσεπες...

μια αγορα που δεν ικανοποιει τις αμεσες αναγκες 9 στους 10 αγοραστων....

απλα και μονο για να το χρησιμοποιησουν!

ακριβα γουστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ξέρεις τώρα. Να κάνεις το ένα, να κάνεις το άλλο. Πράγματα που πριν εμφανιστούν τα tablets δεν είχες ανάγκη να κάνεις. Θες να το έχεις στο κρεβάτι σου, στη καφετέρια, στη τουαλέτα, στα μπουζούκια και σε όποιο απίθανο μέρος σκεφτεί ο νους.

 

funnymix5161.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oποιος θελει να ανεβοκατεβαινει firmware αγοραζει Android honeybeta

 

Οποιος θελει σοβαροτητα, αποτελεσματικοτητα αγοραζει IPAD

 

Απλα ειναι τα πραγματα!

 

Οταν ακουω galaxy tab δεν ξερω θυμαμαι παλιες στιγμες και γελαω το πως γλυτωσα απο αυτο.. :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Υ.Γ.

Το περισσότερα παιχνίδια με touchscreen είναι απαράδεκτα. Ακόμα και το angry birds, είναι σαχλό. Τί κάνεις δηλαδή, με το δάχτυλο πετάς πουλιά στον αέρα..

 

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΩΣτόσο το honeycomb κανένας δεν το έχει δει ακόμα σε πραγματική χρήση οπότε αφήστε πρώτα να το δούμε..

 

ΤΙ εννοείς κανείς??? Τόσα reviews και εδώ και τόσες μέρες πουλιέται στην Αμερική....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας δούμε πρώτα και το ipad2 και το galaxy tab όταν βγούνε, και μετά κρίνουμε. μπορεί το honeycomb αν και beta να πετάει....

εγώ προσωπικά πάντως, θα περιμένω να ωριμάσει το android(και κακά τα ψέματα είναι το ταχύτερο προοδευτικά λειτουργικό οπότε και θα το φτάσει και θα ξεπεράσει το ios).προς το παρών ios για tablet όχι για τα παιχνίδια και τα προγράμματα που τα πιο πολλά άχρηστα είναι, αλλά για το support και την ποιότητα.νομίζω πως η ομορφιά πέζει μεγάλο ρόλο γιατί ούτος η άλλος 9 στους 10 δεν χρειάζοντε πραγματικά τις ταμπλέτες,είναι πλασματικές ανάγκες...(ο διάβολος είναι που μπήκε στα σπίτια μας βλέπε αντίχρηστος! :-D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΙ εννοείς κανείς??? Τόσα reviews και εδώ και τόσες μέρες πουλιέται στην Αμερική....

 

 

Ωραια προωθηση του κανει η Samsung με αυτες τις δηλωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλι καλα που καταλαβε η samsung οτι δεν εχει και πολυ μελλον ακομα αμα συνεχισουν με αυτες τις τιμες...Και το εκαναν αυτο για να πουλησουν κυριως στα "κατωτερα"¨κοινωνικα στρωματα μπας και κανουν κανα εσοδο :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...