Προς το περιεχόμενο

Έφτασε η σταθερή έκδοση του Chrome 10


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγώ πάντως συνεχίζω να έχω πρόβλημα με το youtube όταν έχω 2 βίντεο ταυτόχρονα ανοιχτά το 1 να μην έχει εικόνα(ήχο έχει) και άμα αλλάξω καρτέλα χάνετε και το άλλο :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο μονος λογος που χρησιμοποιω ακομα κατα κυριο λογο Firefox ειναι οτι δεν εχω βρει επιλογη στον Chrome που να κανει αυτοματη εκκαθάριση δεδομενων μολις βγαινω... Υπαρχει ??

 

Νομιζω οτι ειναι αυτο: ''Clear cookies and other site data when I close my browser''

Ειναι στο Under the Hood -->Privacy -->Content Settings -->Cookies

 

Eαν δεν το κανει μπορεις να βαλεις αυτο το extension.

 

Για δοκιμασε τα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως συνεχίζω να έχω πρόβλημα με το youtube όταν έχω 2 βίντεο ταυτόχρονα ανοιχτά το 1 να μην έχει εικόνα(ήχο έχει) και άμα αλλάξω καρτέλα χάνετε και το άλλο :confused:

και νόμιζα πως ήμουν ο μόνος που είχα αυτό το πρόβλημα! :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο chrome για εμένα είναι ο καλύτερος,ποιό γρήγορος κ διαχειρίζεται έξυπνα την μνήμη..!Ένα πράγμα θα ήθελα να μου πεί κάποιος έχει την λειτουργία ενος κύριου κωδικού όπως ff?

 

 

στο gpu acceleration ειναι βραδυτερος του ff4.

στην διαχειριση της μνημης,κυριως στα πολλα ανοιγμενα tabs,ειναι κατωτερος ακομα και απο τον ff3.6

οσο αφορα την ταχυτητα software rendering των σελιδων ειναι ναι μεν ταχυτερος του ff4 αλλα η διαφορα ειναι σχεδον

αμειλητεα.

εκει που ο chrome υπερισχυει συντριπτικα ειναι στην μεγαλη του αποκριση και στο ποσο ελαφρυς ειναι γενικα.

αν και καποιες custom builds του ff4 δειχνουν να πλησιαζουν τις επιδοσεις του chrome στον συγκεκριμενο τομεα.

 

οσο αφορα τον chrome 10 final,προτεινω να βαλετε τον beta 11.πραγματικα εχω δει παραπανω απο αισθητη βελτιωση στην ταχυτητα και την αποκριση αναμεσα στις δυο εκδοσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και νόμιζα πως ήμουν ο μόνος που είχα αυτό το πρόβλημα! :Ρ

 

 

Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα, το οποίο δυστυχώς παραμένει στην έκδοση 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μονος λογος που χρησιμοποιω ακομα κατα κυριο λογο Firefox ειναι οτι δεν εχω βρει επιλογη στον Chrome που να κανει αυτοματη εκκαθάριση δεδομενων μολις βγαινω... Υπαρχει ??

 

Έλα ρε φίλε τώρα, είσαι υπερβολικός! Δεν έχει αυτόματη εκκαθάριση αλλά μη μου πεις ότι είναι τόσο δύσκολο να το κάνεις μόνος σου.

Πάντως και γω περίμενα μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα αλλά προς το παρόν δεν τη βλέπω, ίσως ανεπαίσθητη. Μόνο στη μετάβαση απ'την 5 έκδοση στην 6 θυμάμαι είχα δει σημαντική διαφορά. Στο δικό μου σύστημα ο Opera παραμένει ταχύτερος του Chrome σε όλα, έστω και με πολύ μικρή διαφορά. Καλά, για FF δε συζητάω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο chrome για εμένα είναι ο καλύτερος,ποιό γρήγορος κ διαχειρίζεται έξυπνα την μνήμη..!Ένα πράγμα θα ήθελα να μου πεί κάποιος έχει την λειτουργία ενος κύριου κωδικού όπως ff?

 

Για δοκιμασε το plugin simple starup password

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έχω πρόβλημα με την επέκταση του speed dial.. δεν εμφανίζει τις διευθύνσεις πάνω στη μπάρα..

 

Ναι έχει πρόβλημα ο speed dial με την έκδοση 10. Το είχε απο την beta10 και δε το διόρθωσε ακόμα. Λογικά θα διορθωθεί με ενημέρωση του speed dial καποια στιγμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...